1 1
noki

Lakiranje

Recommended Posts

Pozdrav jel zna neko nekog dobrog lakirera u zagrebu i okolici i koja bi bila cijena za golfa IV, 5 vrata, u metalik boju okvirna cijna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

racunaj od 500€ pa na vise sve zavisi o tebi kaj zelis,al za nekaj ozbiljnije racunaj barem 6000kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam odličnog koji je meni pola radil (bez 1000E nemoj računat ) a polo je ispal staklo s perla bojom

 

picajzla je velika a to i košta

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak sam i racunal s tim da cu imat krpanje rupi od lajsni na branicima i farbanje kompletnog auta ja sam racuno 8000kn gore dole

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav jel zna neko nekog dobrog lakirera u zagrebu i okolici i koja bi bila cijena za golfa IV, 5 vrata, u metalik boju okvirna cijna?

samo cu rec da bez 2000€ nemas sta lakirat...

 

mozes i za 1000€ ali to nece bit dobro odraden posao GARANTIRAM!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo cu rec da bez 2000€ nemas sta lakirat...

 

mozes i za 1000€ ali to nece bit dobro odraden posao GARANTIRAM!!!

 

tocno tako

 

ja sam recimo dao 900kn za prednjii branik, obicna bijela boja ali urađeno na razini tvornice

 

tako da lakiranje od 1000 eur nece bit extra pogotovo ne od 700 eur :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
tocno tako

 

ja sam recimo dao 900kn za prednjii branik, obicna bijela boja ali urađeno na razini tvornice

 

tako da lakiranje od 1000 eur nece bit extra pogotovo ne od 700 eur :palacg

za 1500e ga mozes pozlatit sta se tice lakiranja, a to krpanje raznih rupa to je vec posa za limara

Share this post


Link to post
Share on other sites
za 1500e ga mozes pozlatit sta se tice lakiranja, a to krpanje raznih rupa to je vec posa za limara

vjerujem da se moze..ali je problem sta su lakireri u HR jebeni fuseri!!!

 

ako ce mi ITKO nac lakirera koji ce mi izlakirat auto ko da je iz tvornice i da mi dijelove ne trpa po autu(to nikad nisam kuzio)...onda cu platit 1500€...

Share this post


Link to post
Share on other sites

djelove ti trpa po autu tak da zna da su tvoji i da štedi na vlastitom prostoru

 

(e sad to zavisi do fušera do fušera kak trpa u auto)

Share this post


Link to post
Share on other sites
djelove ti trpa po autu tak da zna da su tvoji i da štedi na vlastitom prostoru

 

(e sad to zavisi do fušera do fušera kak trpa u auto)

meni osobno je to nepojmljivo...natrpa ti to sve unutra..isprlja i izgrebe..isto tako mi nejasno kako npr. haubu kao element koja je novo lakirana netko ostavi naslonjeu na podu..i kad ju digne naravno da ostanu tragovi na rubovima...

 

i isto tako nisam vidio auto koji ima GLATKI lak poslje lakiranja(ne znam kako da drugacije opisem)...ugl...

 

lakirao u godinu dana 3 auta..uvijek na neku preporuku...i svaki put SRANJE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično u gepek stave manje djelove kolko stane (barem u mom slučaju)

 

nekužim to kak misliš nije bila glatka u pravilu se svaki auto ispolira prije neg ide vlasniku barem je kod mene bil takav slučaj (neznam jel to zato kaj uvjek radim kod majstora kojeg donekle poznam )

 

još pogotovo ak ti radi samo dijo auta obavezno bi trebalo sljedit poliranje da se sve ujednači

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces vec platit npr. 1500€ za lakiranje onda smatram da se dijelovi mogu potrpat i u neku kutiju ili police...a u auto nikako!

 

sta sam mislio sa lakom...radi se o tome da je valjda ispod laka, povrsina, gruba! kad se tocno gleda lakirani auto i novo auto vidi se tocno kako je na novom autu povrsina glatka ko staklo dok kod moga ima nabora...ugl..skuzi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kod tvornice se auto uranja u bojau (ak se ne varam ) i nekak ga prištekaj na elektriku pa se boja jednakomjerno rasporedi tj nešt ju privuče prema limu

 

dok je kod lakirera druga stvar a ak ti je hrapava mislim da ti je to pojava koja se zove narančina kora i tu nema pomoči to je stvar pripreme i lakirera (to je rijetka pojava kod ovih eko boja)

Share this post


Link to post
Share on other sites
E kod tvornice se auto uranja u bojau (ak se ne varam ) i nekak ga prištekaj na elektriku pa se boja jednakomjerno rasporedi tj nešt ju privuče prema limu

 

dok je kod lakirera druga stvar a ak ti je hrapava mislim da ti je to pojava koja se zove narančina kora i tu nema pomoči to je stvar pripreme i lakirera (to je rijetka pojava kod ovih eko boja)

e vidis..o tome zelim rec...

 

tako je svaki put ispalo..i uzasno me to zivcira... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da s ovim novim bojama toga više gotovo da i nema

Share this post


Link to post
Share on other sites
dok je kod lakirera druga stvar a ak ti je hrapava mislim da ti je to pojava koja se zove narančina kora i tu nema pomoči to je stvar pripreme i lakirera (to je rijetka pojava kod ovih eko boja)

 

ta "naranđina kora" ovisi o gustoći boje i načinu špricanja...

 

ak je naranđina kora to se da spolirat i doslovce nestane...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ta "naranđina kora" ovisi o gustoći boje i načinu špricanja...

 

ak je naranđina kora to se da spolirat i doslovce nestane...

 

Ides, jako vrijedan podatak.. To nisam znao :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tvornici se auto uranja u antikorozivnu zaštitu,a lakira se klasično,sa špricama,samo ga umjesto ljudi lakiraju roboti

Share this post


Link to post
Share on other sites
U tvornici se auto uranja u antikorozivnu zaštitu,a lakira se klasično,sa špricama,samo ga umjesto ljudi lakiraju roboti

 

kolega je sve reka, priprema je najbitnija za odlican posal

zna li iko kvalitetnog limara i lakirera oko splita, moze i do sibenika

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolega je sve reka, priprema je najbitnija za odlican posal

zna li iko kvalitetnog limara i lakirera oko splita, moze i do sibenika

 

 

znam ih ja puno ali ni jedan nije od volje i vrimena radit cilo auto,pa bila to bmw 7 ili golf 2 :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko dugo možeš bit bez auta?...

 

ima par njih kod nas kraj ČK...

 

Abart

D.I.V. autoservis

Auto Đurkin

Share this post


Link to post
Share on other sites
znam ih ja puno ali ni jedan nije od volje i vrimena radit cilo auto,pa bila to bmw 7 ili golf 2 :palacd

e pa to je to...ja bi dao auto na mjesec dana..ali samo da napravi kako TREBA!

 

mislim, kakav posao moze bit ako je auto u roku 2 dana gotov? :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu od 20 dana do misec ipo, nije problem al mi je naravno bitno da to bude to, da nije sugavo napravljeno jer golf je limarijski banana

i naravno da cijena nije precjenjena jer mnogi misle ako je posal priblizno dobar da onda mogu okesati covika

al opet to je igla u plastu sijena, bia bi barem zadovoljan jednim ispunjenim uvjetom

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1