1 1
noki

Lakiranje

Recommended Posts

Ja sam lakirer i slazem se s Dvojkom sto je sve lijepo objasnio,nijedan majstor,makar najbolji na zemlji nece moci odraditi a da nema narancine kore...zato tu uvijek nastupa poliranje nakon lakiranja...a zasto se nekome od vas zatekne auto sa narancinim korama?Jer se nekim radnicima neda polirati,u tome je stvar,vidio sam sve i svasta,cak i gore....ali je to zajebalo nasu lakirersku scenu sa vodenim bojama,tehnika je sada deset puta gora nego sa bojama na nitro bazu.Ali je fakat nemoguce da se radi auto 3 mjeseca ili mjesec dana,pa to je ludilo...sad cu vam ja reci kad ja radim u autolakirernici,zavrsimo 52 auta na MJESEC!!!!!I to nas gazda je vrlo dobar,placa kad se grijesi na autu,radimo za VW Dojkića,njihove aute,i jos 7 limarskih radiona,a nas je 7 radnika,pa sad zbroji koliko je dva+dva.U Medjimurju je jos gore,kod goleme radione s komorama,sve novo,a rade posao ko da rade na traktoru,zalosno ali istinito,a i jos covjek posteno plati za tako los odradjen posao...

 

 

 

e onda ste najvjerojatnije i ovog mog pola farbali, lijevu stranu, a to je užasno ofarbano

neznam, stojdanina trulog nebi tako ofarbat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da tu ima decki koji rade kao limari. zanima me da li je problem radim s ovim perla bojama. jer pitao sam svog mestra kaze on nije problem samo treba vidit koliko perle ide? e sad da li se perla mjesa s bojom ili je moguce po kodu boje uzet bas tu boju i prelakirat? radi se o onoj deep black perla effect boji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dal se moze nabavit boja na bazi nitra?

Share this post


Link to post
Share on other sites
e onda ste najvjerojatnije i ovog mog pola farbali, lijevu stranu, a to je užasno ofarbano

neznam, stojdanina trulog nebi tako ofarbat

 

Alo?Dal si skuzio kaj sam ti rekao?Moj gazda je golemi picajzla,kad se radi o greski,ponovno farbamo na gazdin trosak,nema nijednog auta koji bi prosao fusarenje kod mog gazde...ako ne vjerujes,uvjeri se...kod nas cijeli auto je gotov za 2-3 dana...radi se o majstorima koji imaju od 26-54 godine,nas je 7+gazda radi s nama poneki put...moj stari tam radi,ja sam napustio,ali povremeno radim tu i tam ak me zovu za pomoc...

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites
kazes bez lakiranja i cim prije...sta se onda cudite fusu kasnije

 

da bez lakiranja jer ja lakirera imam,meni treba LIMAR,drugi put pročitaj kaj piše do kraja,a i realno više od jednog cijelog dana nema limar kaj delati na tome,jelda? osim onih kojima se ne radi pa tjedan dana prčkaju oko toga umjesto po tome :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites
da bez lakiranja jer ja lakirera imam,meni treba LIMAR,drugi put pročitaj kaj piše do kraja,a i realno više od jednog cijelog dana nema limar kaj delati na tome,jelda? osim onih kojima se ne radi pa tjedan dana prčkaju oko toga umjesto po tome :palacd

 

aha, ma ja sam mislio i razumio da ti zelis taj komad gore nabaciti da se samo zastiti ali da se ne lakira uopce :D tako je djelovalo pitanje, to je drugo ako je tako kako si sad rekao, najbolje da to uvijek radi jedna osoba, ako nista drugo da znas kome ces iduci put ici ili ne ici

 

 

kompletno lakiranje nema sanse da valja u 2-3 dana

-jer prisjetimo se da se filler susi 24 sata, kit ima isto svoje vrijeme da sazori, obrada, rastavljanje, zasticivanje, to sve uzima vremena, jedino ako se to nabrzaka radi kako radi moj kum e onda se tu i pare beru isti dan auto gotov, u 12 popodne lakiran blatobran u 5 poslijepodne ga vec polira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvojko,bilo bi mi drago da dodjes pogledat kako mi to radimo imamo onu susilicu na stalku koji se automatski gasi nakon pola sata,sto se cudis ako postoji tehnologija koja nam pomaze da brze radimo,zivimo u 21 stoljecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bi htio vidjeti taj vas rad nakon mjesec dana kada se kit uvuce,posto nije imao vremena odraditi na zraku,nego je prvo zatvoren filerom,a onda i taj filer bojom

Svijestan sam ja da nisu svi bolesnici ko mi,i da su im auti samo nuzno zlo za prijevoz od tocke A do B ,razumijem ja i da tvoj gazda mora nesto zaradit,dat place itd,ali to nije kvalitetno odradjen posao i to ce ti potvrdit svatko ko se i malo razumije u pripremu i lakiranje.

Daj mi molim te reci u kojem od ta tri dana radite demontazu,limariju,pripremu,primer,filer,lakiranje i montazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dvojko,bilo bi mi drago da dodjes pogledat kako mi to radimo imamo onu susilicu na stalku koji se automatski gasi nakon pola sata,sto se cudis ako postoji tehnologija koja nam pomaze da brze radimo,zivimo u 21 stoljecu...

 

pa to je onda super.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bas bi htio vidjeti taj vas rad nakon mjesec dana kada se kit uvuce,posto nije imao vremena odraditi na zraku,nego je prvo zatvoren filerom,a onda i taj filer bojom

Svijestan sam ja da nisu svi bolesnici ko mi,i da su im auti samo nuzno zlo za prijevoz od tocke A do B ,razumijem ja i da tvoj gazda mora nesto zaradit,dat place itd,ali to nije kvalitetno odradjen posao i to ce ti potvrdit svatko ko se i malo razumije u pripremu i lakiranje.

Daj mi molim te reci u kojem od ta tri dana radite demontazu,limariju,pripremu,primer,filer,lakiranje i montazu.

 

Kaj ti moram ponavljati kao i onom proslom tipu?7 limarskih radiona radi za nas,i oni ga demontiraju,donesu ovamo auto demontiranog,lakiramo ga i oni ga dodju montirati,a za Dojkica mi sami demontiramo i montiramo...radi se o firmi koja se drzi na nogama 12 godina i ISTOJ ekipi 12 godina,moj stari je dosao godinu dana kasnije,ne o firmi koja se tek otvorila...capisci?Opet cu ti reci ovo,imamo susilicu na stalku da se susi filer,onda kad se osusi,ostavimo da se ohladi do sutra ujutro,to je drugi dan,popravimo nekaj kaj nismo mogli vidjeti ili ako je sve dobro odradjeno,onda nastavljamo,slijedi postupak brusenja vodom ili na suho,ovisi o metalik ili akril bojom,kad se zavrsi,opere se auto,susi,nakon toga se lijepi,lakirer u komori jos jednom provjerava dal je dobro napravljen posao,nakon toga lakira i ostavi auto da se susi u komori 30-45 min jer smo dobili novu novcatu komoru,stara komora se susila 1 i pol vremena,onda ostavljamo auto da se hladi do jutra,i svako ujutro dodje gazda provjeri dal je dobro lakirano,ako ne,ponavlja se proces,ako je dobro,poslije toga se polira ako negdje ima da se zaljepila musica ili prasine poslije toga odmah dodje limar da pokupi auto i montira ga kod nas ili ga vozi do svoje radione i montira ga tam...

Skrle,trebam li ti sta jos objasniti?Slobodno dodji...dobit ces mjesto loze,tj prvog reda da to sve vidis kako se to radi,mozda i naucis...

 

Dvojko,eto vidis da je super...;)

Edited by Anthony

Share this post


Link to post
Share on other sites
bagy tebi je najisplativije da kupis novi auto, po mome, nije bas sve kak ti se cini, ima to i svoje druge strane, ja cu ti samo jedno reci, danas i najbolji majstori ne mogu nista stvorit kao nekada jer je materijal danas u banani, pojavile su se samo neke nove tehnike i nacini s kojima mozes privremeno zakamuflirat, ali trajnije i kvalitetno nesto odraditi, otislo je to, nema kita koji se ne povuce, i da je najravnija povrsina obradjivana 3 mjeseca to se kasnije umota, materijali su izbacivanjem nitra i promjenom nacina proizvodnje po europskim standardima i zeljom za profitom dovele do velike kvantitete sto na koncu dovodi i do ovog sveopceg nezadovoljsva, a iskreno ako hoces ok posao nikada ti i niko nece napravit kao tvornica, na to budi odmah spreman, ima danas ljudi koji jos drze do dobrog uratka, das mu u ruke, i kasnije polirka i imat ces 90% od ocjene 100%, i racunat treba da uvijek netko zezne, il lakirnica, ili priprema, ili ton boje, materijal......

 

POTPIS

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko realno bi moglo vrijedit lakiranje mog pola, ali skroz pripremljen za lakiranje i rastavljen

znaci sam mora bacit bazu i lak i to je to

samo ruke, bez materijala??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vam, po tom pitanju imam srece, u blizini imam majstora limar/lakirer koji nije skup a posao obavlja stvarno vrhunski, ja radio branik i blatobran prije 4 godine i eno sve kao i prvi dan, nitko se ne zali za njega,

prijatelju je lakirao golfa 4 cijelog u istu boju za nekih 800 eura, ali ja to licno nikad ne bih radio, ne volim ja da se tvornicka boja dira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su teme povezane s lakiranjem glupe jer svakome se dogodi da nesto zezne ili previdi, uostalom kolko para tolko i muzike, i ja bi da mi neko polakira element za 250 kn a da se nikad vise ne vidi da je lakiran... Uostalom mislim da je dvojka to rekao, nijedan novi auto nije polakiran ko staklo, pogledajte bilo kojeg novog bemwea, mercedesa ili vw, pa to svi izgledaju ko lose polakirani jer svi imaju strukturu po sebi...

 

A da neko moze polakirat tvornicki auto onda se nikad nebi skuzilo dal je lakiran bil ili ne, a to opet nekome nebi pasalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anthony kak se zove ta radiona di ti stari radi?

 

Kolko ja znam Spektar lakira za Dojkić, nisam znal da još neko...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolko realno bi moglo vrijedit lakiranje mog pola, ali skroz pripremljen za lakiranje i rastavljen

znaci sam mora bacit bazu i lak i to je to

samo ruke, bez materijala??

 

 

a to te u kutini moze kostati cca 700kn usluga sa farbanjem branika i retrovizora... ti sam obbljepis i priredis da oni bace spric, al jeb...es ti to sve kad se nadje smeca uvjek odnekud, tako da je najbolje vozit stare drlje kao ja i ne sekirat se, meni su zivci barem n a broju, jer imao sam i ja mnogo puta takvih slucajeva da se oko boljeg auta samo sekiram

 

e sad, ko ti moze garantirat da ta tvoja priprema bude ok, jebga lakirer snosi odgovornost samo da svuda sjedne boja i lak, ovo sve drugo ovisi o tvojoj kvaliteti pripreme, isprasenosti auta i....

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tak ga lijepo pripremis, on ga ofarba.

"barva" se pocne ljustit, dodes na reklamaciju i on ti kaze: "a jbg, losa priprema"

Share this post


Link to post
Share on other sites
i tak ga lijepo pripremis, on ga ofarba.

"barva" se pocne ljustit, dodes na reklamaciju i on ti kaze: "a jbg, losa priprema"

 

 

tako je, ljudi strucni godinama rade pa grijese, no mozda ne misli amaterski raditi mozda ima nekog majstora, u detalje ne idemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod lakiranja auta najbolje da ti jedan majstor sve odradi jer znaš kakvi su majstori ovo ti jedan sredi odveeš drugom on viče koja je to budala radila , i nakraju dobiš kitu u pedu , i loše napravljen auto , s tim da ga nećeš moći reklamirati jer će uvijek biti kriv onaj drugi majstor

Share this post


Link to post
Share on other sites
kod lakiranja auta najbolje da ti jedan majstor sve odradi jer znaš kakvi su majstori ovo ti jedan sredi odveeš drugom on viče koja je to budala radila , i nakraju dobiš kitu u pedu , i loše napravljen auto , s tim da ga nećeš moći reklamirati jer će uvijek biti kriv onaj drugi majstor

 

To definitivno stoji.

Najbolje da to jedan čovik odradi.

Od rastavljanja, pripreme, lakiranja i sastavljanja.

Sam tako ti netko može dat neku garanciju na odrađen posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a to te u kutini moze kostati cca 700kn usluga sa farbanjem branika i retrovizora... ti sam obbljepis i priredis da oni bace spric, al jeb...es ti to sve kad se nadje smeca uvjek odnekud, tako da je najbolje vozit stare drlje kao ja i ne sekirat se, meni su zivci barem n a broju, jer imao sam i ja mnogo puta takvih slucajeva da se oko boljeg auta samo sekiram

 

e sad, ko ti moze garantirat da ta tvoja priprema bude ok, jebga lakirer snosi odgovornost samo da svuda sjedne boja i lak, ovo sve drugo ovisi o tvojoj kvaliteti pripreme, isprasenosti auta i....

 

 

od starog prijatelj je auto limar i to vec 30god tako da ako se odlucim na farbanje auta, ja cu s njim to radit po malo da bude pic mic, a opet frend od tog limara je lakirer i dobri su si tak da nebi pljuvali jedan po drugome, a ovo za cijenu sam samo pitao da vidim okvirno posto taj lakirer nekad malo hoce prenapuhat cijenu

al dobro radi

Share this post


Link to post
Share on other sites
od starog prijatelj je auto limar i to vec 30god tako da ako se odlucim na farbanje auta, ja cu s njim to radit po malo da bude pic mic, a opet frend od tog limara je lakirer i dobri su si tak da nebi pljuvali jedan po drugome, a ovo za cijenu sam samo pitao da vidim okvirno posto taj lakirer nekad malo hoce prenapuhat cijenu

al dobro radi

 

 

za usporedbu odes onda u istom mjestu kod 2-3 pitat, samo nemoj onima u raču i pavlovac voziti, imas jagusica u bj. pitaj kod njega, onda ovaj na krizevackoj, jedan od 3 ce biti nerealan sa cijenom ostalo ti je taj prosjek

Share this post


Link to post
Share on other sites
za usporedbu odes onda u istom mjestu kod 2-3 pitat, samo nemoj onima u raču i pavlovac voziti, imas jagusica u bj. pitaj kod njega, onda ovaj na krizevackoj, jedan od 3 ce biti nerealan sa cijenom ostalo ti je taj prosjek

 

jagusic mi vectru slago i vise mu bicikl nebi dao na farbanje

klasan na krizevackoj radi super, ali duplo vise dere od drugih

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1