1 1
BI-RO

Ugradnja Xenona na Golf V

Recommended Posts

Ovako, namjeravam ugraditi xenone 5000 K na golf sa halogenim farovima (za sad, ići će na zimu farovi sa lečom)

 

Također imam i ovakve adaptere za far: http://www.xenoncarkit.de/images/img3918xenoncarkit0de.jpg

 

ali problem je da ih ne mogu staviti u far i zakrenuti da limići sa ovog adaptera sjednu na limiće u faru. Zanima me iskustvo od ljudi koji su ugrađivali xenone sa ovakvim adapterima.

 

Inače imam Can bus xenon kit tako da neznam da li će to normalno raditi ili ću morati aktivirati svijetla preko vag coma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

radit će ti sve normalno. samo malo limiće popigaj i to je to.... pozz....

Share this post


Link to post
Share on other sites
radit će ti sve normalno. samo malo limiće popigaj i to je to.... pozz....

 

e sad imam problem sa balastima, neznam gdje da ih smjestim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

budi oprezan kak to spajaš jer bi ti mogla vrisnut elektronika motora brisača.

znam da se to može spriječit ako nemaš aktiviranu opciju dnevna svijetla kad su ugrađena xennon svijetla.

Kao masu za xennon ne bi trebalo uzeti gdje je bila za obična svijetla.

 

Provjeri to s nekim dobrim električarom,ovo sam čuo iz provjerenih izvora da se događa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbt jucer sam vidio kako doduse na puntu izgleda bixenon kratko i dugo i jebeno svijetli. covjek u metrou platio 600tinjak kuna a za golfa ako se ne varam da je rekao h4 dode nekih 450kunica

pa to je nis, jedino sto tako izgleda rasprseno bez lece hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites
budi oprezan kak to spajaš jer bi ti mogla vrisnut elektronika motora brisača.

znam da se to može spriječit ako nemaš aktiviranu opciju dnevna svijetla kad su ugrađena xennon svijetla.

Kao masu za xennon ne bi trebalo uzeti gdje je bila za obična svijetla.

 

Provjeri to s nekim dobrim električarom,ovo sam čuo iz provjerenih izvora da se događa.

 

 

ja sam to isto čuo. međutim ja imam na svojem već godinu i nešto dana i sve radi besprijekorno.... pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo treba staviti HID kit koji je predviđen za vozila sa CAN-Bus sustavom i nema nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites
Samo treba staviti HID kit koji je predviđen za vozila sa CAN-Bus sustavom i nema nikakvih problema

 

ja nemam sa can-busom xenon..... običan. sve radi već godinu i nešto dana

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jel ti gori lampica na kontrolonoj ?

 

 

ja također imam can bus canceler balaste i ne gori mi žaruljica i sve radi super

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti imaš,al Kera nema pa veli da mu svejedno sve ok radi.I ja imam balaste za can-bus i već 2 godine sve besprijekorno radi

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jel ti gori lampica na kontrolonoj ?

 

 

sve radi besprijekorno......sve.....

 

osim jedna maaaaala stvar,gotovo zanemariva....... ako stavim ključ u bravu i odmah upalim auto,znaći dam kontakt i odmah istog trenutka ga upalim,onda se upali lampica da je žarulja krepala,jer auto ne stigne napraviti provjeru ispravnosti svih sustava i elektronike.... ali to se gotovo nikad ne dogodi,jer uvijek kod diesela dam kontakt i pričekam 3-4 sekunde da auto napravi sve provjere sustava i onda ga upalim i sve radi besprijekorno.

 

ali to je gotovo zanemarivo..... samo velim da sam to skužil da se to zna dogoditi ako odmah iste sekunde upalim auto (a to je skoro nikad(2put na godinu,hahaha))....

 

ako vas baš svaka pojedinost zanima,eto je.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja nadovežem na golfa V stavljeni xenoni i iza toga crko motorić brisača.

 

Čovjek kod koga je kupljen xenon tvrdi da je xenon sa can-bas modulom u njemu inače je marke OLLO.

 

ČItam negdje da nebi trebalo stavljati neprovjerene xenone, ako može odgovor koji su prvjereni da rade na golfu V

 

Što sad napraviti kupio novi motorić, ali je ostala bojazan da i taj ne rikne ima kakvo riješenje zato ili ne.

Edited by pero_zdero

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto odogodilo se nekom........čuo sam da se to događa ali eto meni se nije već 2 godine ništa desilo. niti žarulja riknula.... ja ti imam xenon set od SANDRE sa foruma......već mi je i garancija istekla i sve koliko dugo sve radi besprijekorno. bez can-busa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je stara tema, ali da ne otvaram novu istoga sadrzaja.

Sto se tice H7R xenon kitova za golfa sa balastima - dali se mora rezati onaj plasticni poklopac na navoj sa cime se "hermeticki" zatvaraju farovi ili ima neka druga opcija?

Covjek koji bi mi ih prodao tvrdi preko telefona da se nista ne mora rezati.

A situacija je da moram znaci unutra staviti zarulju, koja je u onom lezisu koji se zavrne, a nakon toga mi dolazi balast. Sad - ili balast stane izmedju zarulje i tog vanjskog poklopca fara,

ili mora van fara, ali onda moram rezati poklopac nakon cega ce mi ulaziti prasina unutra.

Iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram bzvz novu temu, pitat ču ovdje, jel mi može neko reč gdje kupiti neki kvalitetan xenon do 1500 kn za passat b6? i koja boja xenon-a bi na crnom passatu bolje stajala 4300 ili 6000k?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@atha:Balast nema šanse ugurat unutra u far,moraš ga staviti negdje van fara (s tim da hellini farovi s lećom imaju predviđeno mjesto za balast na donjoj vanjskoj strani fara.Treba bušiti plastične poklopce (ja sam to uradio sa kružnom pilom što se stavlja u bušilicu),a na žicama od xenon žarulje već imaš gumu koja se stavlja na mjesto gdje izlaze žice van fara i ako se precizno to izbuši i stavi guma,nema šanse da ulazi bilo kakva prašina ili vlaga unutar fara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mora se rezati i moraš si sa ebaya kupiti adaptere za žarulju. možeš razbušit i strgat originalni nosač žarulje ali ti je jeftinije uzet sa ebaya adapter.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da mora se rezati i moraš si sa ebaya kupiti adaptere za žarulju. možeš razbušit i strgat originalni nosač žarulje ali ti je jeftinije uzet sa ebaya adapter.

 

Jel znate za neke provjereno odgovarajuce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da to znaci da su svi ok. :D

 

Btw, ima li tko iz Rijeke xenon kit ugradjen, 4300K, cisto za pogledati uzivo koju nijansu daje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima jesu li fuul bijele... imam trenutno 5000 k i mogu reć da mi bolje izgleda od 6000k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih 5K, ali nisam uspio naci 5k u H7R verziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1