1 1
Sanjin

Koje motorno ulje preporučate?

Recommended Posts

Molio bih da me savjetujete koje motorno ulje da koristim za Pasatta 1.9 tdi 110 ks? Da li ful sintetic ili je dovoljno polusintetično ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
mislim da za tdi nije preporucljivo koristit polusintetičko

 

5w40 shell ili mobil

 

 

Zašto ne? i zašto da?

 

 

 

Ima milion tema o ulju....isto tako još više rasprava i svađa...malo search-aj

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitao sam par ljudi, mišljenja su podjeljena...koja ulja vi šibate u vaše strojeve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za našu klimu i tvoj motor 10w40 ti je čisto dovoljno. Preferiram Mobil ali i ostale brendirane marke su dobre, danas je ta razlika skroz neprimjetna...

Share this post


Link to post
Share on other sites
sto mislite o ulju aral 10w 40 to je valjda bas za wolkswagene

Aral je odlično ulje,ali za TDI ako ga puno ne troši svakako 5W-40

Share this post


Link to post
Share on other sites
Molio bih da me savjetujete koje motorno ulje da koristim za Pasatta 1.9 tdi 110 ks? Da li ful sintetic ili je dovoljno polusintetično ulje?

 

Moja preporuka ako želiš dobro svom autu Shell 5W-40 Diesel i zmjena svakih 12-13 000 km

Edited by Audi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam u svoju običnu duju stavljao comma 10w40

također je frend u toyotinog terenca (turbo diesel naravno) , stavljao isto ulje,

po meni, izvrsno ulje, i za sada, jako jeftino (otprilike 30-40 kn/l)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas s uljima ne možeš pogriješiti, pogotovo ovim skupljim. Osobno sam za skuplje full sintetik ako auto ne troši ulje,a ako troši onda neko polusintetsko. Kakvo god ulje bilo uvijek ga mjenjam jednom godišnje ili 10000 km. Tko maže taj se i vozi.

Edited by gti16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ljevam CastrolEdge Turbo Diesel 5W40 i mjenjam ga na 15.000 km, s tim ako odem na autocestu od 13.000-15.000 km i založim ga između 160-180 km/h onda ga popije jedno 3 dcl. a prije toga ništa samo po plinu i nema zime

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam u svoju običnu duju stavljao comma 10w40

također je frend u toyotinog terenca (turbo diesel naravno) , stavljao isto ulje,

po meni, izvrsno ulje, i za sada, jako jeftino (otprilike 30-40 kn/l)

;)

 

Jako dobro ulje,nisi pogriješio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u svoj sipam shell helix ultra 5w-40, mjenjam svakih 10 000km i sve super i nemoram nadoljevati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Mk2TDi

Koje ulje je dobro sipati u VR6? Kolega je sipao WURTH 10w-40 i navodno je bilo prerijetko,lanac je poceo zvonit itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ljudi!!!

 

Imam pitanje jedno...naime prije dva dana stavio sam ulje Mobil 5w40 to prije nisam točio a i mehaničar mi je to preporučio i stavljal sam ulje novo za kočnice

naime danas vozim i motor mi drugačije dela neznam sad jel to dobro ili loše....

malo drugačiji zvuk ima motor e sad jel to od ulja ili nešto drugo..... :angry:

 

pa ako netko sipa to ulje molim mišljenje!!???

moj auto vw golf v 1,9 tdi 2004 77kw ima 91000!!

 

hvala i pozdrav :respekt :respekt :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ljevam CastrolEdge Turbo Diesel 5W40 i mjenjam ga na 15.000 km, s tim ako odem na autocestu od 13.000-15.000 km i založim ga između 160-180 km/h onda ga popije jedno 3 dcl. a prije toga ništa samo po plinu i nema zime

 

 

Iz nekog iskustva maheničari kažu da prelaskom s nekog ulja na castrol ili aral da auto manje troši ulja!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Iz nekog iskustva maheničari kažu da prelaskom s nekog ulja na castrol ili aral da auto manje troši ulja!

Nikad u taj auto nisam točio do sada ništa osim Castrola, a sa drugim uljima ne bi pokušavao osim eventualno Arala ako ne bude bilo castrola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1