2 2
Shen

Kako skinuti ljepilo sa laka?

Recommended Posts

Pozdrav,

na autu vec dosta dugo imam ostatke od ljepila. Na svadbi su selotejpom ljepili cvijece i balone po autu :mellow: .

Ono plasticno sto bude na selotejpu sam skinuo, ali je na par mjesta ostalo ljepilo, koje se sad upeklo i stvrdnulo i skamenilo, uglavnom, neide to nicim dolje.

Koga sam god pitao, svak mi drugacije kaze, tako da sam dobio odgovore od nitra do maslinovog ulja :bag:

Cime to najlakse skinuti?

Ne znam hoce li zagrijavanje pomoci, jer sam to pokusao skidati nakon sto je auto bilo par sati na suncu i nista :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sad za to uvijek koristio Nitro i sve skine dole i ne osteti lak. :bravo :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitro razrjeđivač, benzin, ili u Kauflandu kupiš od proizvođača MaFra sredstvo baš za skidanje smole i ljepila, odlično djeluje.. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT

Nista od navedenog nije potrebno za ukloniti ljepilo od selotejpa,dovoljno je uzeti gumicu za brisanje olovke,ono sto dica imaju u skoli po mogucnosti marke pelikan ili rotring jer su kvalitetnije i udri po ljepilu.

Nevjerovatno kako brzo skida i bez ostecenja i bojazni da ce isprati boju ko nitro ko se pretjera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nista od navedenog nije potrebno za ukloniti ljepilo od selotejpa,dovoljno je uzeti gumicu za brisanje olovke,ono sto dica imaju u skoli po mogucnosti marke pelikan ili rotring jer su kvalitetnije i udri po ljepilu.

Nevjerovatno kako brzo skida i bez ostecenja i bojazni da ce isprati boju ko nitro ko se pretjera.

 

gumica je super rjesenje, cak postoje i gumeni nastavci za busilicu koji se koriste u lakirnicama za skidanje ljepila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mene je problem još davno sam zalijepio neku naljepnicu na rezervoaru i sd kad sam je skinio ostalo one tvrde mrlje od super bond ljepila prova san par puta nigdje rezultata

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest O84GT
u mene je problem još davno sam zalijepio neku naljepnicu na rezervoaru i sd kad sam je skinio ostalo one tvrde mrlje od super bond ljepila prova san par puta nigdje rezultata

Mislim da i neces uspiti to rijesiti bez brusenja pa lakiranja ili skiniti lagano pa polirati ako uspijes!

 

Vjerujte da gumica rijesava probleme sto se tice ljepila od selotejpa,svakodnevno koristim selotejp za namjestaj ili za pakiranje i nikad nisam koristio ni benzin ni nedaj Boze nitro i to jos kad je u pitanju lak!

Share this post


Link to post
Share on other sites
gumica je super rjesenje, cak postoje i gumeni nastavci za busilicu koji se koriste u lakirnicama za skidanje ljepila.

 

Meni baš frend skidao s tim nastavkom i nisam mogao vjerovati. 5 sec posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
u mene je problem još davno sam zalijepio neku naljepnicu na rezervoaru i sd kad sam je skinio ostalo one tvrde mrlje od super bond ljepila prova san par puta nigdje rezultata

 

Ja sam skinuo sam onim sredstvom koje sam spomenuo, to je otapalo za ljepilo..ne djeluje samo na dvokomponentnim ljepilima

Share this post


Link to post
Share on other sites

nitro ni slucajno

medicinski alkohol je dobar ili neko sredstvo tipa to ma-fra ili slicno koje je bas namjenjeno za te situacije

a mozda i to sa gumicom radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ljepilo poskidao sa kombinacijom wd-a i gumicom :D

Prvo sam naljepnice(5 komada,kojae su na autu preko 5-6 god) zagrijao sa fenom,kad sam ih skinuo našpricao sam s wd-40.Poslije sam malo krpom prebrisao da se ne skliže gumica(što tvrđa to bolja) i nakon toga laganini školskom gumicom sve skinuo.Ono malo ljepila što ostane našpricajte wd-om i skinite krpicom.Nije ostao nikakav trag naljepnice niti išta,tako da ova metoda 100% radi ;) e da kad sam potrošio gumicu našao sam stari miš za pc i izvadio kuglicu pa sam s njom dovršio posao ,eto i alternativa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

industrijski aceton ili alkohol, naj naj

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Johnnie Walker? Pitam pošto imam mnoštvo naljepnica za skinut :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ili s benzinom ili sa gumenim nastavcima za skidanje tih điđa koji su 100% ucinkoviti.

 

ali ipak probaj sa ekstra djevicanskim maslinovim uljem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzin sigurno imaš u garaži, pa ne moraš ići ništa kupovati radi te sitnice. Pažljivo i ne bi smio oštetiti lak. S nitrom oprezno skida ljepilo, ali i ostalo!

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savjetima.

Probao sam sa gumicom i nije bas pomoglo.

Nitrom me strah, da ne bi skinuo sve :D

Na kraju sam polako skidao sa acetonom, uspio sam skinuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicni problem imam i ja,igrom nespretnosti zavrsilo podosta instant ljepila na laku od suvozacevih vrata i sad ne znam cime skinuti,znaci probao sam acetonom,benzinzom,nitro razrjedivacem,a uz to sam susio fenom i nece govno dole i nece.

Ima li kakav preparat da uzmem za skidanje toga,antisilikon ili sta ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceton je isto otapalo kao i razrjeđivač samo malo blaže pa treba pripaziti ili lagano nanijeti i vidjeti kako reagira. Antisilikonom se može bez problema pokušati jer on nije otapalo pa ga možeš slobodno po laku a da li će pomoći, ne bih znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2