2 2
Shen

Kako skinuti ljepilo sa laka?

Recommended Posts

Samo WD-40 kolega jer WD-40 stit karoseriju od korozije pogledaj na YouTubu sta sve moze WD-40,sigurno se moze skinuti samo vise puta poprskas po mrlji nemoj da bi pokusavao sa nitrom ili benzinom .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio sam kako je Rus uklanjao ogrebotine na karoseriji, poprskao po laku sa WD-40 i nije se nista vidjelo, naravno do slijedeceg pranja ali isti efekt dobio bi i sa slaninom. Hehe, nisam nista lose mislio kolega ali nadam se da je u otklanjanju ljepila bolji. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceton je isto otapalo kao i razrjeđivač samo malo blaže pa treba pripaziti ili lagano nanijeti i vidjeti kako reagira. Antisilikonom se može bez problema pokuati jer on nije otapalo pa ga može slobodno po laku a da li će pomoći, ne bih znao.

Znam prijatelja koji je acetonom skidao s laka one točkice s drveta to padnu kao med... unitio je komplet lak pa je iao cijeli na spricanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, treba biti oprezan ali smola od borova je inace smrt za lak i zna popucati ispod njega ako se ne ukloni na vrijeme. Ne znam za ovo ljepilo mozda pitat lakirera nekog jer oni imaju iskustva s cime pokusati a da ne zeznes lak jos vise. Moze se pokusati sa WD-40 jer ne moze naskoditi laku pa kasnije samo oprati od masnoce, ako pomogne OK, ako ne, nema stete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je super odradio kada sam skidao veliku naljepnicu na cosku prednje stakla iz Golfa neka naljepnica bila glupost cista a pola stakla na njoj pisalo nesto na Italijanskom i neki datum 12 novembar 2000 i sve je skinuo da zadnje mrlje a bilo se bas skorilo dobro.

E kolega tommek10 meni na onoj plastici crnoj na retrovizoru vanjskom imaju bas te mrlje nesto sa drveta kao med i nikako mi se to ne moze skinuti a i auto mi je bilo jednom bas parkirano ispod drveta i to sam primjetio kada sam posao kuci sreca pa nema po laku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje izbjegavat ispod drveta parkirati ali kada je lijepo u hladan auto uc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i bilo bas, bio ljetni dan bilo je bas vruce i parkiram auto ispod drveta i eto sada problema nisam se ni nadao da ce to biti toliki problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih probao skinuti s brus papirom "2000" ili "3000" i onda poslije proći s polirkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smolu sa drveta sam najbolje skinuo sa običnom krpom koju natopiš vrućom (vrelom) vodom i staviš preko smole da odstoji 5-10 minuta , tako će se smola otpustiti i lako ćeš je skinuti sa istom krpom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu pa javim mozeli ista vrucom vodom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smola, ljepilo ili katran ide sa medicinskim benzinom bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je i da li je dobavljiv samo u ljekarnama ili ga ima i drugdje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to sve ide obicnom naftom ili benzinom dolje, laku nece biti nista jer bi onda svima kod tanka bilo nagrizeno jer uvijek koja kapljica padne kad tankamo a i naravno da kad skines ces pobrisati sve suhom krpom...

Inace u bauhausu ima tih benzina za ciscenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva voda vruca ne moze nista :) smije li taj medickinski benzin na plastiku jer je kod mene na plastici retrovizora i imali ga uzeti u ljekarnama a za katran imas Sonax proizvode

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2