4 4
RS4

Golf 5 1.9TDI ne pali bas najbolje topli

Recommended Posts

Znaci 1.9TDI 105ks, dok je topli onda vergla dugo dok ne upali, neki put mu se cak i zaleti iz prve ali najcesce mu treba par krugova vise nego inace...

Malo sam istrazivao, pa sam naletio da su cetkice na alnaseru problem, jel zna netko malo vise o tome, ili jos bolje nekoga tko mi to moze rjesiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

slab akumulator ili anlaser

jel mora anlaser mašinu zavrtit na odredene okretaje tak da pumpa gorivo pusti, a ako nedode do tih okretaja nepali, kolko je to tocno pojma nemam

Edited by Jandro

Share this post


Link to post
Share on other sites

može biti ovo gore sa akumulatorom ili alnaserom, a postoji i ona stvar da komp baca malo goriva i neš tako kad je zagrijan nego kad je hladan pa et i meni se to desi ovako 1x u 2mjeseca al čim malo taknem gas odma spoji i upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je problem skoro na svim peticama.

bio sam kod majstora sa frendom i majstor kaže da se u to netreba dirati da je to normalno za petice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

he...tako je bili smo zajedno kod majstora i veli kad je topal valjda vuče više struje zato malo duže pali tako je i kod mene golf V 1,9 tdi 105 2004!!!

 

a kad je mrzal pali odmah na prvi zub!!!

 

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj moj je 105ks, 2004.g., al nemrem to vise trpit da moram pazit gdi parkiram jer me sram kaj pali ko neko staro smece, a ima 110tkm...

Moram to rjesiti, pa eto ako netko ima kakvu preporuku, dajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem slican kao i na skodinim automobilima redom akumulator - anlaser - i nesto cackanja po ECU da prilikom paljenja baci vise goriva...Ako nerijesis nista imas na skodinom forumu nacin na koji je ECU sredjen..

Share this post


Link to post
Share on other sites

...a neznam meni pali jedino kaj malo duže okreće neznam mehaničar mi je rekal da je prvi model pa su to valjda kiksali.....kužiš?? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

 

ako što riješiš javi!!!

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

provjeri senzor temperature,iste probleme kao G4 i ostali...search radi cuda...

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ovaj moj je 105ks, 2004.g., al nemrem to vise trpit da moram pazit gdi parkiram jer me sram kaj pali ko neko staro smece, a ima 110tkm...

Moram to rjesiti, pa eto ako netko ima kakvu preporuku, dajte...

Meni je frend imao takav problem na Golf V 2.0 TDI skinuo je anaser,očistio četkice i podmazao ga inače je ovaj problem kod svih takvih motora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni brat ima isti problem kao i ti sa paljenjem TOURANA 2005g 1.9 TDI 105KS ima oko 155tkm kad je hladan pali odmah a kad se ugrije isto duže mora verglat!nema nitko pojma šta bi moglo biti svatko kaže probaj ovo ili ono a ne isplati se bacaš novce a rezultata nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prosli tjedam imo takvu peticu,stvar je trzista za koji je namjenjen auto,nadmorska visina,klima...

najlakse vag com,i digni startnu kolicinu goriva.ovaj verglo topal po 5-6 sek,al sad pali ko kec :bravo :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam prosli tjedam imo takvu peticu,stvar je trzista za koji je namjenjen auto,nadmorska visina,klima...

najlakse vag com,i digni startnu kolicinu goriva.ovaj verglo topal po 5-6 sek,al sad pali ko kec :bravo :bravo

 

 

 

oces meni to uradit eto me sutra odmah!?

 

danas isto u jelica u mostaru pitam, kaze: nemamo kodiranje za to, nemamo pristupa tom djelu ecu.a o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam prosli tjedam imo takvu peticu,stvar je trzista za koji je namjenjen auto,nadmorska visina,klima...

najlakse vag com,i digni startnu kolicinu goriva.ovaj verglo topal po 5-6 sek,al sad pali ko kec :bravo :bravo

 

Na kojem kanalu mu se dize gorivo za start? Znam da je za obicne TDI na 5. al za PD mi se cini da nije isto, ili se varam???

Login code je isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam sličan problem,stavio novi akumulator i skoro niš.dao anlaser na servis i nikad više nije bilo pitanje verglanja.ja ti preporučujem da kreneš od anlasera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad citam ovo i svima vergla dugo i to je ok, znaci alnaser

 

ali ja imam problem da vergla 3-4 puta topal i onda upali a nekad u 20% upali na zub kao i hladan i napomena u vecini slucajeva dok god je motor poluhladan hladan upali dobro a ovo sve ostalo zavergla max 4 puta

 

Nema gresaka osim ZARNICA treceg cilindra?

 

Sta da radim? nije stvar u 300kn za alnaser cetkice ili taj grijac ako znam da ce mi to rijesit problem

 

zelim to rijesit, ako netko zna, bar iz druge ruke da cu problem rijesit tim servisom alnasera i grijacom da to uradim

 

auto je 2005 model i 204 000km,1.9 tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak budete išli u ovlašteni servis radi tog problema odma ti govore alanaser, akumulator...pr je da i nakon izmjene ostane isti problem...

 

Problem vam sredi dijagnostikom i updateom nekog dijela nemam pojma.. al ja sam tako sredio... kod mene za taj posao ljudi uzimaju 25 - 50eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sranje i kod mene na Seat Leonu 2006 godina,isto tdi 77kw.Topal pali ko stara kanta.

Jel netko zna nekoga na potezu Vukovar-Vinkovci-Osijek ktko bi mi znao to riješiti sa VAG comom sa tim povećavanjem goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem losijeg paljenja sam rjesavao vec na par takvih motora 105.citius ima mapu za bolje paljenje cijena je bila neka mizerija i svaki put su auti palili "na cak"

Share this post


Link to post
Share on other sites

dupli post... sorry

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti problemi toplog paljenja i hladnog paljenja su jako česti i skupi ako se idu rješavati na mehanički način..

 

Ako tko ima s time problema mogu to rješiti programski, jer u ponudi s RSR-om imam i tu mogućnost.

 

A ako je nekome skupo, nek onda promjeni alnaser + akumulator i onda opet nakon nekog vremena isti problemi

 

i sa vag comom to nemožeš praviti, a servisi mogu samo mehanički odraditi i zato dobivae takav odgovor..

 

Mogu reći da sam unazad par dana nekoliko tdi-a odradio..

 

 

 

edit: sada vidim da neki upće neznaju razlog zbog čega se događa taj problem za pa odgovor je samo podignut gorivo i rješit problem, a onda nastane novi..

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4