4 4
RS4

Golf 5 1.9TDI ne pali bas najbolje topli

Recommended Posts

Da malo ozivim temu.... topal start golf 5 1.9 2007. Pocinje mi lagano ici na zivce srecom nije cesto ali par puta mi se dogodilo. Kad odvezem u komadu 100 i vise kilometara ugasim auto i nakon 10 min idem upalit auto tesko upali ili neupali iz prve, ili kad upali nekako se strese ko da oce motor van iskocit. Da tesko upali mi se dogodilo 2-3 puta u dvije godine a da se strese kad upali nekoliko puta cesce. Znaci desava se samo kad su visoke temperature i kad je auto dobro dobro ugrijan. A inace ostalih 2000 paljenja pali na zub bez greske. Ko je tu lud ja neznam ali bi htio rijesiti to. Procitao temu svu ali konkretnog odgovora nisam bas nasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak alnaser repararirati a ako ne pomogne onda korekcija toplog starta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prvo korekciju toplog starta i dvije godine nakon toga jos pali bez problema. anlaser nije diran zasad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam al neko logicno razmisljanje moje... da je do alnasera onda bi cesce zezao i bez obzira na uvijete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemora znaciti. Cetkice promini. Nije skupo. Mozes i sam skiniti alnaser pa odniti elektricaru da ti bude jeftinije. Cim dodju do pola pocme zafrkavati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam htjeo isto cetkice sa nosacem promjeniti ali mi se nudi cargo pa ne znam kakva je to kvaliteta... i navodno u passata b6 1.9tdi idu 2 vrste i ne zna se koje su dok se ne skine alnaser

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tommek.. Pa jesi vidio sto je Beli napisao ima 5 godina.. covjek zna sto pise i vjerujem da je odradio bar 50-60 auta s istim problemom. Softverski korigirati toplo paljenje i gas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to imam softverski riješeno, i zadovoljan sam, upali čim taknem ključ.

 

Jedino nekad ne izgleda baš najljepše kad pališ auto negdje u javnosti, pred publikom, pa iz auspuha izleti oblak čađe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da ljepo izbaci oblak. Meni hladan nekad malo teze okrene znaci da bi i za anlaser doslo vrijeme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budem jos malo vidio kako ce se odvijati situacija kazem u dvije godine dva puta se dogodilo. Sto je puno bolje nego da mi se pojavljuje crni oblak dima svaki put kad palim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, ja sam malo pretjerao, u većini slučajeva ne baci ništa, ali nekad (možda je i do stila vožnje) iza baci oblak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem na golfu 5,donekle rijesen,jucer mi nije htio upalit nekoliko puta,dam kontakt,upali lampice sve normalno ko i inace,kad okrenem da upali do kraja samo se cuje tuktuktuk nekoliko puta i ugasi se sve,km se vrati na 00 radio izgubi kod itd kao da se odspoji aku,danas isa kod elektricara sinoc mi reka da vjer treba reparirat alanser,jutros ga skinio otvorio kaze cetkice ko nove netriba vjer je elektro pokretac,stavio novi,sjeo u auto upali normalno,idem ga oprat,ugasio sjeo opet upalit kad isto sve,nece da spoji do kraja,zovem njega kaze eto me,u meduvremenu odem u dijelove do praone,uzmem novi aku,stavim sad pali normalno,ne strese,iz prve svaki puta,znaci on uopce nije provjerio aku,a od prve ugradnje,znaci 10g,tako da je vjer bilo do njega,sad me zanima jel on taj elrktro pokretac mijenjao bzvz,dal da ga trazim ds mi vrati stari nazad kao i novac,ili da ga ostavim,jer ako nije do njega bilo bzvz sam bacio 500kn koliko mi je uzeo za ruke i novi(ako je uopce novi) pokretac plus aku sto sam uzeo? Ako netko zna ili ima savjet nek kaze,mislio sam ujutro do njega da vrati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deset godina star aku, svaka čast. :)
Kako to da nisi provjerio koliko je star pa odmah znaš da li bi moglo biti do njega jer deset godina stvarno rijetko koji povuče toliko, istina kod vas dolje su temperature blaže pa dulje izdrže. Vjerujem da nije onda bilo do elektro pokretača ali tko će ga znati, možda se baš oboje potrefilo. Zašto si ga ostavio kod njega, da li ti je dao popust ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deset godina star aku, svaka čast. :)

Kako to da nisi provjerio koliko je star pa odmah znaš da li bi moglo biti do njega jer deset godina stvarno rijetko koji povuče toliko, istina kod vas dolje su temperature blaže pa dulje izdrže. Vjerujem da nije onda bilo do elektro pokretača ali tko će ga znati, možda se baš oboje potrefilo. Zašto si ga ostavio kod njega, da li ti je dao popust ili?

Je,prva ugradnja,jos kolko potrosaca trpi,odlican je bio. A nije mi palo na pamet jer nisu bili standard simptomi kad on ode,napuni struju i sve al necr da spoji vec koda ga netko iskljuci samo,zato nisam isa za njim odma,ujutro idem vratit staro pa cu vidit kako se upalit onda,ako je do pokretaca pokazat ce odma.

Nije bilo popusta nikakva,reka mi 300kn najprije za reparirat alanser,a cuo sam da je dobar od par ljudi za te stvari a nisam znao nikog drugo,stariji neki čiča,ok se cini

Edited by markol5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno nisi ni napon V provjeravao na njemu ali on je možda mogao imati napona u sebi ali snage Ah jok a to da bi znao morao bi napraviti test sa onim tasterom koji taj aku nikada vidio nije jel. :) Ako se možeš sa majstorom dogovoriti neka ti vrati stari elektro pokretač pa vidi a sada kako sa lovom ne znam, nadam se da će ti majstor izaći u susret ali kakav je to majstor kada nije provjerio odmah aku, pa to je prvo a onda sve ostalo.


Marko, koji je aku bio unutra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerojatno nisi ni napon V provjeravao na njemu ali on je možda mogao imati napona u sebi ali snage Ah jok a to da bi znao morao bi napraviti test sa onim tasterom koji taj aku nikada vidio nije jel. :) Ako se možeš sa majstorom dogovoriti neka ti vrati stari elektro pokretač pa vidi a sada kako sa lovom ne znam, nadam se da će ti majstor izaći u susret ali kakav je to majstor kada nije provjerio odmah aku, pa to je prvo a onda sve ostalo.

 

Marko, koji je aku bio unutra?

Sve ja razumim,al sad je kasno,jbga,Varta,reka je vratit stari vidit cemo ujutro sta ce bit

Ps

Nisam ti jos ono posla,sry,budem nisam ima auta cijeli dan kad sam dobio isa na posa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam te, mozes mislit koliko sam ja aku provjeravao, nista i isto kada je otisao uzeo novi ali eto sada malo vise brinem, ujedno imam onaj CTEK indikator pa vidim napunjenost a i ovi iz ovlastenog svake godine naprave test pa vidim koliko Ah opada sa godinama. Te Varte su neunistive haha, nadam se da ce moja izdrzat jos koju barem do '20. :)

 

Sve pet, rijesi svoj problem a ovo ces lako kada stignes. Ne mozes bez auta i on je na prvom mjestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj aku iz Interspara ATOM... 500 kn platili 72 Ah... je neunistiv... Jadan jedno 7 puta ostao ful prazan 0V i eno ga vrti i dalje veselo a ima u njemu preko 2 godine. Na G4 nam je taj model akumulatora trajao 5 godina ako se ne varam i samo je preko noci riknuo... izgleda da nema pravila, nemam pojma... Sada je unutra Varta silver ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam schnider 3g garancije 74ah,450kn,ovaj sto je bio varta u metaliaauto 1200kn (-15%) i 2g garancije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam u G4 Exide Premium 64Ah 640A i plato sam ga oko 770 kn i već mu je 4 godina i za sada me nije izdao jos je dobar a OEM stari sam ubacio u VW T3 i jos radi za nepovjerovati.

akumulator-exide-premium-12v-64ah-slika-

OEM aku.

avtomobilnij_akkumulyator_audivolkswagen

Edited by VWTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf 5, 2.0 tdi, nakon sat vremena peglanja po autocesti i vožnje po gradu, parkiram auto i nakon 3min ga idem ponovno upaliti i jednostavno od prve neće okrenuti, kao da je akumulator prazan totalka. Od drugi put malo bolje okrene i ajde nekako upali. Akumulator star cca 3mj

Sad više ne znam šta mi je pametnije raditi. Softwersko rješenje ili reparacija anlasera.

Imam još jednu peticu 1.9 tdi tamo je auto topal verglao normalno ali mu je dugo trebalo da sastavi, nakon softverskog odrađivanja je sve normalno.

Dok dakle kod mene topal jedva okrene, doslovno krene i zašteka

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4