4 4
RS4

Golf 5 1.9TDI ne pali bas najbolje topli

Recommended Posts

ako se nevaram može se i produljiti interval grijača i pojačati gorivo

 

ispravite me ako griješim

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.citius.hr/topli-start-problem/

cijena e valjda ta koja e navedena.

ja sam uvijek stavlao tuning mapu +topli start tako da su onda cijene bile drukcije ,tj povoljnije.

za sadasnje stanje stvari najbolje da se obratite direktno tomici-citiusu.

kazem,na dosta auta problem kod toplog starta se s ovim rjesenjem nije pojavljivao

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako se nevaram može se i produljiti interval grijača i pojačati gorivo

 

ispravite me ako griješim

 

kod toplog paljenja nemaju veze interval grijača i količina goriva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam platio 100 eura kod citiusa i od onda auto pali super kad je topli. e ali nekog vremena nije htio ni hladan paliti bas najbolje dok nisam stavio novi akumulator. tak da kad rijesis jedno morat ces i uskoro drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a 2.0? ja znam da ti problemi nestanu s novim alnaserom, ovi original su za k***** .... u čem je onda problem i koji dio se rješava reprogramiranjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je akumulator dotrajao onda se mijenja akumulator, to bi trebalo prvo provjeriti....

 

A ako je auto mlado prva ruka prešao cca 40000km da mu ode alnaser ili akumulator jebem ti to auto...kao što je bio slučaj kod mene...nekažem da se može desiti al ako se to dešava zar nije problem to otkloniti softwerski, kad je već grešak softverska...a ne uvaljivati ljudima 5x skuplja rešenja....sreća pa sam našo čovjeka koji mi je to odradio i uštedio

 

Dakle i dalje je ostao godinama isti alnaser i akumulator koji od kada je urađen taj update softwera pali na pogled...a inače uvijek je dobro palio kad je hladan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam golfa 5 208300 km na satu datum isporuke 29.11.2006 dakle proizveden 2006. 1.9 tdi 66kw

 

Hladan - Na zub

Topal - nekad na zub nekad sekundu ili sec i pol max vergla

 

Stari mi ima Audi A6 avant 1999g 2.5tdi nekih 160000tkm nisam siguran (stvarne kilometraze)

 

Hladan - pola sekunde

Topao nakon voznje 300-400 km u komadu zna verglat po 3-4 sekunde, znaci ugasi se i ugasen je dok se ode na wc i nazad.

A ovako inace 2 sekunde i upali kad je topao.

 

E sad to je normalno, ako je preko toga onda se moras zabrinuti inace je ovo normala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti slučaj kod mene....meni rekao mehaničar da je problem u akumulatoru...nisi tolko bitni Ah koliko startna snaga...

 

akumulator bi trebao imati 750A startnu snagu...moj ima 540A, Varta...

 

provjereno na Jetti sa istim motor i godištem te istim Varatinim akumulatorom ali sa 750A i upali bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kod toplog paljenja nemaju veze interval grijača i količina goriva..

 

 

neću tvrdit za PD al na starijem TDi-u itekako može pomoći produljenje grijanja grijača

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam cito sve vase komentare jer nema potrebe, vidim neki spominju anlaser akumulator iliti sta ja znam vec!! Ja vozim golfa v 105 ks i imo sam isti taj problem, kad je topal verglo ko lud! A znate kako sam rjesio taj problem?? Iso kod citiusa na map tuning i covjek mi ponudi topli start po ok cjeni za sve skupa! I nakon toga pali kao kad je hladan!! Na zub. Samo toliko!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
neću tvrdit za PD al na starijem TDi-u itekako može pomoći produljenje grijanja grijača

 

govorimo o toplom startu..

 

a dodavanje više goriva na startu šteti motoru i motor ima jake trzajeve.. a to sam vidio na jednom autu koji mi je došao s problem toplog paljenja, a kao neki lik mu je digao gorivo, ali i dalje duže vergla ali kad upali jako ima jedan tupi zvuk i jako se zatrese motor.. a nakon programiranja pali na zub i mirno pali i radi..

 

pošto u zadje vrijeme dosta rješavam taj problem toplog paljenja, a naravno razgovaram s ljudima i ti isti ljudi šetaju od majstora do majstora, od servisa do servisa i pričaju mi šta im je tko rekao, pa da neduljim.. ljudi puno puta govore to je normalno za taj auto, a nije.

Problem postoji, sada je samo na stranci kako će ga rješiti..

 

neki će uzeti polovni alnaser i možda već nakon mjesec dana opet isti problem, neki novi alnaser pa nakon cca 60tkm opet isto, a neki se odluče da im programski to rješimo za uvjek.

 

tako i DPF-ove.. sve ovisi žta stranka želi, s time da svima kažem otvoreno kako stvari stoje u budućnosti s istim problemima..

 

toliko od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

o *ebem ga ak on za promjenu mape paljenja za topli start traži kolko mi je i novi alnaser, onda sam na istom... jer provjereno je da pali uvijek dobro s novim alnaserom...

 

 

 

 

Ako je akumulator dotrajao onda se mijenja akumulator, to bi trebalo prvo provjeriti....

 

A ako je auto mlado prva ruka prešao cca 40000km da mu ode alnaser ili akumulator jebem ti to auto...kao što je bio slučaj kod mene...nekažem da se može desiti al ako se to dešava zar nije problem to otkloniti softwerski, kad je već grešak softverska...a ne uvaljivati ljudima 5x skuplja rešenja....sreća pa sam našo čovjeka koji mi je to odradio i uštedio

 

Dakle i dalje je ostao godinama isti alnaser i akumulator koji od kada je urađen taj update softwera pali na pogled...a inače uvijek je dobro palio kad je hladan..

 

 

daj kontakt i napiši cijena pošto je to, jel to ista cijena ko i remap?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega rjesio par komada s postavkama u kompu.... pomoću V.A.S-a

Gorivo nije bitno nego okretaji radilice pri verglanju (ako radilica nema dovoljno okretaja nestiže dovoljno goriva u cilindar)...

Beli jel taj vaš sistem radi na istom principu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kužim jednu stvar

zašto ići mijenjati akumulator i petljati nešto po anlaseru

ako

hladan pali na zub

a kad je topli neće od prve

jer

kod prvog paljenja, motor je hladan, največa su opterečenja, najviše se i struje potroši prilikom startanja

ako netko ne vjeruje, može slobdno doći do mene pa da mu izmjerim koliko ampera mu auto potroši dok ga starta

đaba mu to napravim, uopće se ne radi o novcima

a kad je topli lakše se vrti motor, zamašnjak, ulje je već rijeđe, i manje snage treba da se pokrene

kod toplog starta, motor će vrtiti istom brzinom kao i kod hladnog starta, razlika je ponekad zanemariva

 

uostalom sve se to može vidjeti na vcds dijagnostici (brzina vrtnje radilice se vidi, brzinu vrtnje anlasera treba izračunati)

i sad ja ne kužim

kak nije problem u gorivu

motor i hladan i topli vrte istom brzinom, mala je razlika, ako netko želi i to mu mogu dokazati, snimiti pa postavimo ovdje na forum

možemo također pratiti i snagu akumulatora, koliki je napon prilikom paljenja, pad napona i dr.

jedino što nažalost nemogu vidjeti je količina ubrizgavanja goriva kod startanja

možda i to skužim jedan dan

prebacivanje sa obične getribe na automatsku se isto može napraviti preko vcds, to traje 5min, sa pdoizanjem količine goriva

da li če to biti dobro rješenje,dugotrajno za neki tdi slučaj ja neznam i nemogu garantirati

vidim da se puno govori o tom hladnom-toplom startu

ja nisam expert za probleme sa tok-tok motorima

i žao mo je kad vam nekakvi majstori napalčuju nekakve bjesne sume novaca, a to potraje neko kratko vrijeme

bilo bi dobro da iza takvog posla imate nekakvu garanciju, ako bude problema da se to riješi od strane majstora

 

gledao sam o tom pitanju i na drugim forumima

i jedni tvrde da se to uspješno rješava prebacivanjem na automatsku getribu i dodavanjem goriva

a to si možete napraviti sami

drugi pak odlučno tvrde da treba raditi remap sw,i to naravno dobro naplačuju

 

tko je u pravu i šta je najbolje rješenje, neznam

ali da ja vozim tok-tok motor, sigurno bih prvo probao ovo jeftilen rješenje prko obd2

a onda ako nejde, otišao bih na taj remap

i nravano da bih bio toliko mudar pa bi tražio da vidim mapu koja je sada unutra i mapu koja je unutra nakon remapa

da vidim razliku

jer ako već pošteno plačam ,o nda da vidim šta to plačam

da mi netko ne proda maglu

 

zašto

jer bilo je nekakvih slučaja baš na tim tok-tok motorima gdje su ljudi plačali remap

da im se podigne brzima ler-gasa

a to podizanje ler-gas neznam tko je izmislio da treba remap, ali je uredno derao mušterije

podizanje ler-gas ide preo obd2 ko puška

 

dakle ostaje nam pitanje

tko je majstor za to rješavanje hladni-topli start

i kome vjerovati

tko stoji iza svog posla

jer pušu vjetrovi sa svih strana

 

ima poštenih majstora, nisu još svi izumrli

 

kako ih prepoznati

 

toplo se nadam da nisam nikoga uvrijedio

jer to nije cilj nijednog mog posta ni na kojem forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

RSR je rješio već sigurno preko 1000 automobila ovag problem i nitko se nije vratio, ja sam ih rješio nekoliko 10-taka i ja se čujem sa tim ljudima i svi jako zadovoljni.. to je za mene dokaz da je posao napravljen kako treba.. a neradimo nikakvo dizanje goriva već kod toplog starta smanjuje se granica broja okretaja kod pojedine temperature kako bi se dizne otvorile i dale gorivo..

 

 

sada ako je novi alnaser jeftiniji od ovog onda kupite alnaser a novi alnaser znam da nije jeftiniji).. i očekujte kroz neko vrijeme opet isti problem :)

 

hvala i do čitanja..

 

ovdje nemam šta više pisati.. :mah

Share this post


Link to post
Share on other sites
kolega rjesio par komada s postavkama u kompu.... pomoću V.A.S-a

Gorivo nije bitno nego okretaji radilice pri verglanju (ako radilica nema dovoljno okretaja nestiže dovoljno goriva u cilindar)...

Beli jel taj vaš sistem radi na istom principu?

 

Kako s VAS-om možeš dignuti broj okretaja pri verglanju?

 

Ne kužim?

 

Da ne misliš možda da mu pusti gorivo pri nižim okretajima na verglanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a na šta prekodiram DSGa koji teško pali?? na kurblu natrag il kako?

 

pa naravno da je rješenje logično, alnaser je topal dok je i auto topli pogotovo jer vrti nonstop (što kod ostalih auta nije slučaj, pa ni 4ke golfa) i dok je topal smanjuje mu se snaga okretaja, poslije reparature je dobro kratko vrijeme, dalje opet isto govno...

 

 

ovo sa prekodiravanjem je išlo na 4ku golfa, s can-busom ga nije moguće više riješit

 

vjeruj mi da je novi alnaser bolje rješenje od prekodiravanja softvera po meni, zato jer je cijena tog posla bezobrazna

Share this post


Link to post
Share on other sites
vjeruj mi da je novi alnaser bolje rješenje od prekodiravanja softvera po meni, zato jer je cijena tog posla bezobrazna

koliko po tebi vrijedi taj posao?

uzimamo u obzir da dokazano otklanja problem kod toplog starta.

volio bi da se u temi jave software developeri ,ja to osobno nisam. znam samo da imam auto koji je relativno nov i da imam problem toplog starta nebi se ciganio,platio bi tih 100€ .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja znam za slucaj kad je mijenjan akumulator, anlaser i zamašnjak i dalje je zajebavao kod toplog paljenja. dok nije softwerski rijeseno. od tada pali super. radi se o a3 2.0 tdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako s VAS-om možeš dignuti broj okretaja pri verglanju?

 

Ne kužim?

 

Da ne misliš možda da mu pusti gorivo pri nižim okretajima na verglanju?

upravo to... jer alnaser kad je topal očito nema dovoljne okretaje...

 

RTP od VW-a je bilo da se mjenja alnlaser.... Možda je postojala opcija update-a software-a al neradim s diagnostikom tako često pa nisma u tim krugovima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan covjek sa skoda kluba tvrdi da ima update softwera tvornicki

 

i ja pitao u servisu i kazu da nemaju takvu informaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde ljudi kako rešit ovaj problem.... imam golfa v i čitam po ovoj temi i još neznam tko to radi i kako rešit problem toplog starta

 

 

dali je netko to i rešio..neka se javi pomagajte ovo me više i živcira...

 

pozz :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
ajde ljudi kako rešit ovaj problem.... imam golfa v i čitam po ovoj temi i još neznam tko to radi i kako rešit problem toplog starta

 

 

dali je netko to i rešio..neka se javi pomagajte ovo me više i živcira...

 

pozz :respekt

 

Meni je to citius složio... Mislim da je bilo manje od 100eura, nisam sad siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

citam svasta se pise, neki sumnjanju u softversko rjesenje problema itd. Ok, svatko ima pravo.

Samo, napravio sam preko 100 komada rjesenja toplog starta, i sve funkcionira normalno, auto pali kako treba. I to je metoda koja

je opce priznata i poznata u svijetu. Nemamo samo mi u HR taj problem.

Rjesenje koje ljudi spominju sa VAG COM/VCDS/VAS je obicno prekodiravanje ECU-a sa manualnog mjenjaca na automatik.

To je lose rjesenje, o tome sam vec pisao.

Ukoliko netko treba rjesenje toplog starta, na redovnu cijenu, svim clanovima foruma, odobravam 20% popusta!

 

lp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci na dijagnostiku i da se digne kolicina goriva. Ista stvar mene zeza, samo sam ja konj posebnu temu otvorio. Kod mene nema veze jel hladan ili ne, kako se njemu sprdnem ali cim mu dam gasa kad palim odmah uhvati i upali. A radi se o passatu 2008. 1.9.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4