1 1
Boban

Zamjena ulja u mjenjacu Golf V 1.9 TDI

Recommended Posts

Golf 5 1.9 TDI, manual 5 brzina, nedavno mjenjano kvacilo.

Kad je hladan salta normalno, cim se zagrije, (pogotovo ako se vozi u gradu) dolazi to tezeg saltanja, a ako sam na mjestu (parking/semafor) jedva ubacim u brzinu, pogotovo u rikverc i prvu, isto tako na mjestu nekad jedva i izbacim iz brzine (rikverca najvise). Slicni simptomi kad ne stisnes pedalu kvacila do kraja pa probas ubacit/ izbacit u brzinu.

Da ne gledam ulje, nego odma skidam mjenjac i kvacilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je sve mjenjano...i koja marka... Ima li papucica kuplunga praznog hoda?

Ulje zaboravi...il je do seta il do one vage na kojoj stoji potosni lezaj il je stvar u hidraulici/cilindru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam koja marka seta, tek sam dobio auto.

Do hidraulike je uglavnom, tek sam jutros skuzio, za sad je sve ok, malo pročačako samo. :)

Fala svejedno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

6gang ulje mjenjaca : G052 171 A2 328kn/l ovlasteni..

Da je 5gang ulje je u pola jeftinije....

75w od Febi-ja ti je oko 120kn litra.... Mislim da ti idu preko 2litre (5gang idu samo 2l)

 

Sebi sam mjenjao na starijoj tipi 6brzinca i otislo mi je 2.4l mislim...

 

 

 

Znaci ovo iz VW mi je preskupo. Ovo od Febi je dobra cijena. Idem sutra kod tokica vidjeti znaci sta ima po toj specifikaciji

 

Jos jednom hvala :)

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kakvu potragu kad sam ti na pp poslao i kataloski i kolicinu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mi itko od znalaca reci koje ulje mjenjaca da uzmem za mk6 1.6 tdi rucni mjenjac 5 brzina? blizi mi se 100 000km i htio bi ga promjeniti, koja kolicina mi treba?

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

u originalu je ulje renomiranog proizvodaca tako da me to ne dira.. vw ulje ne postoji

a losije sigurno necu staviti u auto..svako novo je bolje od ovog starog..

jednostavno to želim promjeniti..samo mi treba gradacija, vrsta, kolicina i proizvodac tako da uzmem to negdje.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kojeg to renomiranog proizvođača dolazi VW ulje u originalu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u originalu je ulje renomiranog proizvodaca tako da me to ne dira.. vw ulje ne postoji

a losije sigurno necu staviti u auto..svako novo je bolje od ovog starog..

jednostavno to želim promjeniti..samo mi treba gradacija, vrsta, kolicina i proizvodac tako da uzmem to negdje.

Pa to je logično, jer sam VW skoro pa ništa ne radi od proizvodnje, pa tako ni ulje, za sve postoje koperanti, kojih ima i u HR.....

Vjerovatno je Castrol u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je Castrol jer njega u ovlaštenom nude po cijeni kao i Febi ulje a što je i tko to ulje radi je enigma. Šime je radio u ovlaštenom i istraživao pa nije uspio dobiti info tko ga proizvodi a na ambalaži nema nikakvog podatka, samo kataloški broj ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castrol, tovarili su moji ulje u jednom skadistu od Castrola za VW u original pakiranju od VW-a. To je bilo prije cca godinu dana, sad sam baš pogledao stare papire......imam otpremnice gdje sve lijepo piše.

A se sad ako što promjenilo u međuvremenu, nemam pojma.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tome ispada da VW prepakira Castrol ulje u svoju sivu ambalažu i lupi cijenu x 3.

Prvi glas ali pošto znam da se baviš prijevozom a iz CMR-a i otpremnica se vidi od kuda dolazi ne bih se čudio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da prepakira u svoju ambalazu i da je automatski najmanje duplo skuplje, nije da smo otkrili toplu vodu sad. VW sigurno nema svoju rafineriju di radi svoja ulja. Kupuju ulja od drugih proizvodjaca i pakiraju u svoje boce.

 

Ja sam u svoj DSG stavio Febi ulje po preporuci Sopkova, koji to ulje i koristi u 90% slucajeva. A ako itko zna nesto o aut.mjenjacima onda je to on. Tako da ne vidim razloga cemu kupovati to tzv. "Oem" i plaćat ga skuplje kad isto ili cak bolje ima za jeftiniji iznos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to nama poznato što VW radi i naravno da nema svoju rafineriju ali oko ulja za mjenjač je bila nepoznanica i nitko nije imao neki konkretan podatak od kuda dolazi, zato je info od koga VW uzima ulje dobro došla. Febi isto ne proizvodi ulje nego ga pakira u svoju ambalažu, možda je i to Castrol TAF-X ili neko slično ulje iz njihovog proizvodnog programa na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mi itko od znalaca reci koje ulje mjenjaca da uzmem za mk6 1.6 tdi rucni mjenjac 5 brzina? blizi mi se 100 000km i htio bi ga promjeniti, koja kolicina mi treba?

hvala

Salji na pp vin ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salji na pp vin ;)

ne znam zasto ali ti ne mogu poslati poruku

zato ti pisem ovdje

evo broj šasije WVWZZZ1KZCP014808
Hvala ti
ako treba sta jos samo reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozn mjenjača: LUB Količina punjenja 2L kad je potpuno rastavljen... pa to ispadne cca 1.9l

G052 512 A2 196kn/l

 

I ovdje se navodi da ga se ispusta na dvije strane.... tj na glavni cep i na jednu od čahura za vodilice birača brzina.... (dakle ista prica ki na mk5)

Uljeva se krozt rikverc prekidac (demontirat kuciste f zraka prekidac i onda tanka cevka i uljevat 2l (onih 1.9 il 2l mu nece nist znacit)

 

">http://ek42zr.png

 

">http://2582p00.png

 

">http://scb3vc.png

 

Inače pijem Heineken a jos ako je mrzal mmmm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti si cudo od covjeka...

Hvala do neba

a bit cu u subotu blizu tebe (Ploce) pa bi te mogao i pocastit s pivicom... :-)

E a jel znas gradaciju ulja i jel polusintetika to unutra ili sta vec?

Da znam kupiti u trgovini

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ako imas 6gang.

Gore imas ilustracije... to navodi proizvodjac i drz se toga.

 

Trazi po kat.broju i tjt

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1