4 4
misc_maker

VW CAN bus gateway

Recommended Posts

Pozz,

 

evo ovako posto mjenjam radio u autu i prelazim sa radia 2 generacije (MFD2) na radio 3 generacije (MFD3) potrebna mi je promijena Can bus gateway-a.

 

Jeli ko imao iskustva s tim odnosno jel tko mjenjao taj gateway???!

 

Dodem u ovlasteni servis i oni me bljedo gledaju.....

 

Trenutni Gateway koji imam je 1K0 907 530 E, a trebam 1K0 907 530 AA koji sam i našao na e-bay-u...ali sta mi vrijedi da kupim kad trebam nekog ko ces se igrati s VAGcom-om a da pritom mi ne računa 24 sata "učenja" prilkom slaganja istog.

Imam ko kakva slicna iskustva ili prijedloge?

 

tnx

Edited by misc_maker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno kontaš ubaciti rcd510 ili rns510, kod mene jedan čiko prodaje navedene i on mi kaže da mi netreba ti gatwey o kojima sam i ja baj de vej čitao po netu, tj. navodno problemi sa akumulatorom,a to da je otklonjeno sa novi verzijama rnsi rcd 510 btw nisam još uragio ove dubldinove pa neznam još.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vjerovatno kontaš ubaciti rcd510 ili rns510, kod mene jedan čiko prodaje navedene i on mi kaže da mi netreba ti gatwey o kojima sam i ja baj de vej čitao po netu, tj. navodno problemi sa akumulatorom,a to da je otklonjeno sa novi verzijama rnsi rcd 510 btw nisam još uragio ove dubldinove pa neznam još.

 

Ma evo kupio sam i ugradio rns 510 i osjecam dok auto stoji dan dva da malo teze pali, ali ipak nisam iskusio predrastično praznjenje....no izgleda da ipak postoji problem sa starim canbus gateway-om. Cak dok je auto ugasen cuje se u pozadini kako se u radio nesto dogada, neki proces (znam da on ima hard disc ali se on nebi smiju vrititi i nakon 5 sati kad se vratim u auto). Uostalom ponekad (ne svaki put) nakon sta upalim auto rns se pali promptno, a trebao bi se boot-at na novo (znaci onaj vw pocetni ekran).

A i MFD jedinicu nemogu povezat za radio-om (bitno za funkcije na volanu), kontam da je i to radi starije verzije gateway-a.

 

Krenuo sam u nabavku novijeg Can busa, i nasao povoljnu novu verziju 1K0907530AF, ali sad je samo pitanje dal nece ta AF verzija biti "prenova" za moj 2007 MKV, posto su ti noviji gateway-i rađeni za šestice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa praznjenjem imaju te c verzije ako imas golf 5 ili passata tog godista

c verzija je izasla krajem 2009 i tu dlazi do tih problema jer nisu plug&play na peticu nijednu

 

b verzija recimo radi u petici 2008 bez promjene gateweja,rade i tipke i mfa+

ali sam imo problem da na 2004 neradi nista ,isto treba gateway mjenjat

ali nema praznjenja aku

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites
problem sa praznjenjem imaju te c verzije ako imas golf 5 ili passata tog godista

c verzija je izasla krajem 2009 i tu dlazi do tih problema jer nisu plug&play na peticu nijednu

 

b verzija recimo radi u petici 2008 bez promjene gateweja,rade i tipke i mfa+

ali sam imo problem da na 2004 neradi nista ,isto treba gateway mjenjat

ali nema praznjenja aku

 

 

Slazem se s tobom...sve ovisi o software-u koji je u RNS-u..ja imam tu C verziju sa SW 2680 te stoga moram mjenjat Gateway....sad nasao najnoviju 1K0907530 AF verziju Gateway-a (3mj.2010) na ebay-u pa me sad brine dal ce mi taj odgovorat....ova verzija 1K0907530AA koja provjereno odogovara mom golfu ta je 400 kn skuplja pa sad neznam sta da uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dignemo ovaj topic iz mrtvih..

 

Ja isto planiram napraviti zamjenu HU sa rcd300 na rcd510, da li ima tko iskustava na g5 06god. !?!

 

thnx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da dignemo ovaj topic iz mrtvih..

 

Ja isto planiram napraviti zamjenu HU sa rcd300 na rcd510, da li ima tko iskustava na g5 06god. !?!

 

thnx

 

Ovako imas stranicu gdje ti je jako dobro sve napisano...pa si pogledaj evo link..malo pronjuskaj...

 

 

http://www.my-gti.com/2564/upgrading-2nd-g...rns-510-rcd-510

 

..ako ti sta nebude jasno ili budes imao pitanja slobodno pitaj..pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo uključim. Neznam ništa o gateway-ima ali jedan lik u Velikoj Gorici mi je montiravao RNS510.

Mislim da je profesionalac. Ima tu dosta posla, tipa promjena pininga na eurokonektoru, što sa GPS antenom itd. Komplicira se situacija ako trebate i bluetooth modul. Za njega treba raskopati obloge cijele desne strane.

Meni je to čovjek radio na potpuno novom autu (tri sata nakon izlaska iz salona). Srce me boliko kada je čupao van ventilaciju. Mislio sam da nikada više neće nazad. Ali sve je napravio za pet.

Za primjer nije htio lemiti na konektorima dodatne žice koje trebaju nego je napravio adapter koji je uštekao na postojeću instalaciju. Za slučaj da trebam nešto od garancije jednostavno ištekam njegov adapter i nema traga da je nešto rađeno. Budući da radi u škodinom servisu na raspolaganju mu je brdo sitnica koje olakšavaju istalaciju.

Hvalim ga jer je rijetko pravi profesionalac.

Ako negog zanima dat ću vam broj na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim da se govori nasljepo

 

gateway se mijenja ako uređaj RNS-510 ima fw 2660 i veći

 

i mjenjaju ga auta starija od 06-2007

kod ostalih nema problema ili se stavi drugi FW u RNS 510

 

i svaki gateway se mora kodirati stavljanjem RNS ili bilo koje druge orginalne elektronike u auto

Edited by lala30

Share this post


Link to post
Share on other sites
vidim da se govori nasljepo

 

gateway se mijenja ako uređaj RNS-510 ima fw 2660 i veći

 

i mjenjaju ga auta starija od 06-2007

kod ostalih nema problema ili se stavi drugi FW u RNS 510

 

i svaki gateway se mora kodirati stavljanjem RNS ili bilo koje druge orginalne elektronike u auto

 

---nista se ne govori nasljepo...sve je to bilo spomenuto u prijasnjim postovima..i sve sta velis slazem se s tobom i potpisujem...

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo dižem topic, ali zanima me ako promijenim gateway, jeli to samo plug&play ili treba nesto mijenjati, trenutno imam 1K0907530F to sto je lala30 spomenuo kodirati, kako to napraviti

stavio sam RCD510 i isto se u njemu nesto događa kad ga ugasis, ali cini mi se samo kada je cd unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba ga prekodirat, il ubacit tvoj stari kod ili nanovo isprogramirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

a što je sa replikama tipa ERISIN es8068V? radio ima sve i svašta, ima li to kakvog utjecaja na te elektronike, can bus gateway-ove i sl? unaprijed hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon par dana čitanja, postavit ću ovdje pitanje.

 

Imam golfa v 2006 god i evo nakon deset dana g.o. sjednem u auto i mrtav, baterija ful prazna.

 

E sada pošto je baterija nova, a u autu imam kenwood HU pa me interesira, a nikamo nisam pronašao, dali je potrebno raditi promjenu gatewaya i za kenwood KVT-729DVDY?

 

Hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

za kenwood netreba mjenjat

 

neispravan ti je novi aku vjerovatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi skidao plocicu sa pleyera?

meni alpine vuce struju ako se ne skine plocica, ja sam ugradio prekidac da ga rucno ostavim bez struje da ne skidam stalno plocicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

opet malo dižem ovaj post....dakle, novi akumulator i Kenwood HU i opet ista priča, dva dana top izdrži da ne pocuca cijelu bateriju.

 

Pokušati ću još ovo sa skidanjem pločice iako sumnjam...tj, kako da to provjerim sigurno?

 

Pitanje, ima li netko nekog u Ri tko bi mogao imati gateway i da mi odradi kodiranje?

 

Btw, dal bi netko kupio Kenwood :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovak pitanje brzinsko ugradio sam zamjensku multimediju u auto i vuče mi struju nakon jednog dana ... Sta bi dobio i s kojim modulom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu vama sto vam vuce struju dobro spojeni stalan plus i kontakt plus?

 

Meni je na S3 8L vuklo struju dok je bio stalno pod naponom radio, znaci kad izvadis kljuc on jos radi dok ga ne ugasis rucno. Spojio kontakt sa brave i sve 5 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gasi mi se radio odmah ali eto skinem radio sve normalno

Koja je zamjenska multimedia?

 

U većini slučajeva problem riješava zamjena CAN Bus Gatewaya, stare oznake su C, H, E, trebao bi biti ugrađen, L, Q, AA i noviji.

Treba ti VCDS, isčitaj LONG CODING iz starog gatewaya (19 - modul), ubaci novi gateway, upiši taj LONG CODING, ne bi bilo loše da uslikaš stari Installation List, i da to sve poklikaš na novom gatewayu.

 

Ako je neka aftermarket multimedija, ne mora biti do gatewaya, može biti i do spajanja...

Edited by royal23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spaja se na oem jack od auta , nista brikanje ili pre spajanje, prije sam imao kenwood multimediju i nisam imao apsolutno nikakvih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4