2 2
boy005

Manzete passat 3bg

Recommended Posts

..evo ovako...otišla mi je manžeta na lijevoj strani, i danas sam zvao ovlašteni servis da vidim koliko to kosta i kaze ciko blizu 600kn (znaci manzeta + ugradnja)...i sada ja pitam Vas koji se razumiju u to i koji rade s tim, da li je to normalna cijena ili je on nesto krivo vidio u kompu?

 

..prijedlog i informacija dobrodošla...

 

 

 

..manžeta za 80kn vs ova za 250kn ?

Edited by boy005

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manzeta bude kod mene oko 17km( 70kuna) I ugradnja nije preko 100kuna..Al to je ovlasteeni servis predpostavljam, pa mislim da je to ta cijena... Jer oni su uvjek skuplji..

Edited by Ernad

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo previse za niti pola sata posla. stavi zamjensku jer ce i orginalna pukniti isto ka i ova. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savjet da promjenis obje, ja mijenjao jednu pa za mjesec dana pukla druga, uglavnom zamjenio u molydonu za 170 kn znaci dio + ugradnja za jednu stranu

Edited by Erestor

Share this post


Link to post
Share on other sites

puno novaca.... mogao si proc jeftinije al otom potom.. sad si miran.. i prati tu desnu jer sad je ona na redu :)

 

Lijevu je dosta lakse promjenit.... tj opet ovisi od meštra do meštra...

Share this post


Link to post
Share on other sites
..evo ovako...otišla mi je manžeta na lijevoj strani, i danas sam zvao ovlašteni servis da vidim koliko to kosta i kaze ciko blizu 600kn (znaci manzeta + ugradnja)...i sada ja pitam Vas koji se razumiju u to i koji rade s tim, da li je to normalna cijena ili je on nesto krivo vidio u kompu?

 

..prijedlog i informacija dobrodošla...

 

 

 

..manžeta za 80kn vs ova za 250kn ?

i ove za 80 kn su cisto ok.....ali gledaj materijal.....gdje je guma meka,krta ,rastezljiva,te valjaju,a dok vidis plasticno ,kruto sranje,to ne kupuj... :palci

Share this post


Link to post
Share on other sites
puno novaca.... mogao si proc jeftinije al otom potom.. sad si miran.. i prati tu desnu jer sad je ona na redu :)

 

Lijevu je dosta lakse promjenit.... tj opet ovisi od meštra do meštra...

za desnu mislim da treba ramena raskapat?

 

 

Inače na passata paše manžeta od transportera koja je malo deblja. Košta cca 100kn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni je to bacanje novaca ovlaštenom servisu..

OK kupiti u ovlaštenom, al da ju oni mjenjaju i toliko to naplate..a netreba bit magistar da se zamjeni i puno je veči gušt kad sam napraviš nešto i zaprljaš ruke :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

..istina, bacanje novaca u neku ruku...ja se neželim upuštati u rastavljanje (jer nemam ni alata a ni toliko znanja da bi znao kako to sve treba opet sjesti kad to sve rastavim, priznam) i ovo mi je bila najbrža solucija...

Edited by boy005

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije svak meštar nit vičan mehanici.... to ako smo ljubitelji VAG-a neznači da smo meštri :)

 

Skupo al eto.. dobro je naci nekog privatnog mestra koji radi bas vw-e

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam o kojoj je rijec sa poluosovine ili ona iza krajnice al ja sam mijenjo ovu desnu iza krajnice i krajnicu sa kuglom,znaci sa malo alata i na zemlji uh sto sam se napatio,tri dana auto stojalo parkirano sta god krenes odvrnit ne ide. slazem se ako nema alata platit to da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez zamjerke ali za tih 608 kn mogao si kupit čak oba homokinetička zgloba,s kojim bi dobio i manđete i mast i šelne za 500 kn a 100 bi dao najvjerojatnije majstoru na crno da ti to namontira na brzinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana mi je desna manzeta pukla, a vidim da mi i iz lijeve malo curi mast, tako da bi sad zamjenio obje. Sad me zanima, od koje firme da uzmem manzetu, gledao sam Lobro 300320 (Unutarnji promjer [mm]: 24; Unutarnji promjer 2 [mm]: 92; Visina [mm]: 88; Izvedba vijka / matice: Elasticni zavrtanj), znaci ovo ispod... Jel to ok ili?

slika:

 http://images.smartcal.rs/9999/56/5603736/255/3/534/345
 

Svaki prijedlog dobrodosao...
:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manzete nabavljene - sad mi treba neki provjereni mestar/servis, dok sam jos u Zagrebu, da mi to izmjeni. Preporuke-ponude?

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo original manzete preporucujem, ja sam se namjenjao zamjenskih po 20 maraka pa 100 kn, izdavao sam toliko novaca da me na kraju to ispalo skuplje od originala.

 

Usput... u Bosni u ovlastenom servisu manžeta jefitnija za 100 kuna iliti 25 maraka nego u Hrvatskoj 230kn sam dao za original u Bosni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni najbolja zamjenska manžeta je GKN, te kad sam 2 puta mjenjao drzale su 100tkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon uspjesne kupovine po preporuci, GKN Lobro manzete - slijedi razocarenje - nisu izdrzale ni 5tkm, odnosno 7mjeseci i obje su se rascvjetale.

 

th_1_1.png

 

Tražim VW meštra u Zagrebu pa da to rijesim.

 

:zivio

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio originalne kad sam kupio auto prije 3.godine i za sada sve OK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Issss, ja od Toprana ima već preko 3 godine stavio i ništa joj nije. Isto i na letvi volana neku zamjensku stavio i još mi traje. Stvarno mi nije jasno kako ova od GKN-a koja je puno kvalitetnija od Toprana tako brzo ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manžete samo origigi, barem sam ja dobio takav savjet ako budem trebao mjenjat. A vidio sam cijene i ne isplati se cijepidlačit za par kuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puks Jakovlje.... logistika i popravak...

Mestar ih valjda nije prosli put ostavio nategnute jer tako znaju raspucat kad su razvucene pa kad motas puni to ih jos vise razvlaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:zivio

 

Vrlo vjerovatno je kako Ivo kaze, a uz to imam garazu na -5 i skretanja pod 90 :zid

 

Ako itko ima kakav rabat za originale ili slično, neka mi se javi, pa da rijesimo i to.

 

Puksa svakako kontaktiram, thx.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2