0
max300f

Svijetla jako slaba

Recommended Posts

Pomagajte ljudi, znači svijetla jako slabo svijetle ne vidim ništa, duga još slabije! Zanima me dali se mogu nekako spojit da svijetle i duga i kratka zajedno naravno kad gasim duga kratka ostaju,ja sam to spojio na način da sam iz prekidača za svijetla od zadnjih maglarica povukao žicu na krtka svijetla kad upalim maglarice svijetle mi kratka svijetla znači nema maglarica one ne rade samo sam iskoristio njihovu instalaciju od zadnjih jer prvih uopć nemam! ali javio se problem jer se žica na prekidaču počela jako grijat! otišao sam majstoru ona kaže da se to nemože napravit jer kao ako gasiš duga onda se i kratka gase! šta je po meni glupost! kratka se mogu na poseban prekidač neki spojit!

 

Nemam love za kupit nove farove, a ni za xenon!

 

Molim za pomoć kako bi to izveo,ili da spojim dugo i kratko zajedno! To su dvokomorna svijetla dugo i kratko su h1.

 

Hvala Vam na odgovorima!

 

 

 

golf 3 1.6 benzinac

Edited by 0r25357

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerovatno su ti otišla sjenila ako slabo svjetli kratko

 

nađi si negdje polovna svjetla razbijena (otpadi, autolimari), svima smetaju i daju ih đabe, skineš razbijeno staklo, staviš sa svojih cjelo čitavo i staviš si na auto i opet svjetli super za 0kn!

 

..a ovo sa instalacijama bolje nedirati žice jer nemožeš ništa dobro napraviti!

u orginalu dvokomorni su napravljeni tako da svjetle zajedno i kratka i duga, kod tebe su očito stavljeni naknadno na auto gdje su bili jednokomorni (H4 žarulja), ti bi trebo to u releju od svjetala promjeniti, da neugasi kratko kad ti upališ dugo, nigdje na instalaciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites
u orginalu dvokomorni su napravljeni tako da svjetle zajedno i kratka i duga, kod tebe su očito stavljeni naknadno na auto gdje su bili jednokomorni (H4 žarulja), ti bi trebo to u releju od svjetala promjeniti, da neugasi kratko kad ti upališ dugo, nigdje na instalaciji!

 

dali znaš možda objasniti kako napravit to sa relejem?

Edited by 0r25357

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se kužiš u struju? ako se nekužiš nađi nekog frenda, majstora, električara, bilo koga da se nešto nezapuši..

 

u biti trebaš probnu lampu za struju, diodu i lemilicu

..naći gdje je struja od kratkog, gdje od dugog svjetla, nalemit poluvodičku diodu između njih, vodi struju samo u jednom smjeru. znači upališ kratka struja neide u duga, a kad upališ duga struja ostane i u kratkima. tu moraš paziti kako okrećeš diodu (smjer propusnosti označen na diodi)

 

i to bi trebalo šljakati ako napraviš sve OK

Share this post


Link to post
Share on other sites
koliko se kužiš u struju? ako se nekužiš nađi nekog frenda, majstora, električara, bilo koga da se nešto nezapuši..

 

u biti trebaš probnu lampu za struju, diodu i lemilicu

..naći gdje je struja od kratkog, gdje od dugog svjetla, nalemit poluvodičku diodu između njih, vodi struju samo u jednom smjeru. znači upališ kratka struja neide u duga, a kad upališ duga struja ostane i u kratkima. tu moraš paziti kako okrećeš diodu (smjer propusnosti označen na diodi)

 

i to bi trebalo šljakati ako napraviš sve OK

 

ma nisam neki ekspert ali to ću znat, samo me znai još poluvodička dioda cijena,dali ide neka univerzalna ili moram tažit za 12 v?

 

znači trebam spojit diodu između žice + kratkog i dugog svijetla,a kako moram okrenuti sa kratkog na dugo ili sa dugog na kratko diodu? i gdje to mogu napraviti dali kod svjetala?

Edited by rrocado

Share this post


Link to post
Share on other sites

chipoteka il bilo koja trgovina što prodaje utičnice, komponente, mehaničar, električar, srednja elektrotehnička škola praktikum (otamo meni), di god ili je đabe ili par lipa

 

ja sam u samom releju, da, između struje kratkog i dugog!

 

imam negdje doma i slike u kompu kako sam to sebi radio, sad sam na poslu pa ih nemogu stavit

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam u samom releju, da, između struje kratkog i dugog!

 

imam negdje doma i slike u kompu kako sam to sebi radio, sad sam na poslu pa ih nemogu stavit

 

ajde molim te ako možeš kad dođeš kući stavi slike jer neznam koji je relej itd! to bi mi dobro došlo! Ako nije problem!

Pozdrav!

 

i daj mi napiši kakva je dioda zvao sam lika koji to prodaje pitao me kakva za šta i od koliko? hvala :zivio :zivio :rotfl:respekt

 

i daj mi napiši kakva je dioda zvao sam lika koji to prodaje pitao me kakva za šta i od koliko? hvala :zivio :zivio :rotfl:respekt

 

 

dali je dobra poluvodička dioda 50 A ? zna li tko?

 

dali je dobra poluvodička dioda 50 A ? zna li tko?

 

itko?

 

šta nitko nezna kakva dioda ide!? dajte ljudi ako netko zna recite nebi ja navaljivao ali nemam svjetla na autu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na autu sad imam jednokomorne origigi farove za golf 3, mogu li staviti dvokomorne bez ikakvih prepravki na struji.??Pitam jer sam ih ja već probavao i rade, ali su mi neki rekli da treba prepraviti struju jer bi moglo nešto izgoriti ( struja mi nije jača strana)....
@MRX možeš ih staviti i to nije problem, ali kad staviš dvokomorne prilikom paljenja dugih svijetala gasiti će ti se kratka i raditi samo duga.

 

zato odeš kod bilo kojeg električara i on ti ispod volana stavi gdje ti je ručica za prebacivanje kratka/duga svijetla spoji relej tako da ti prilikom paljenja dugih svijetala rade i kratka dalje, u tome ti je jedina caka

 

to ti govorim iz iskustva jer sam ja tu situaciju imao

 

 

 

Zanima me kako spojit taj relej ako imam dvije žice jednu od dugog jednu od kratkog svjetla, a na tom releju imaju 3 nožice ili? dajte pomozite treba mi to nemam svijetla?

 

:zivio

Edited by 0r25357

Share this post


Link to post
Share on other sites
vidi ako je instalacija od golfa 3 slična passatu 4, onda bi ti ovo moglo pomoć: https://sites.google.com/site/stoyneff/exte...-simultaneously

 

ja bi radije napravio ovo sa relejem nego ovo na linku šta je sigurno sigurno je

 

stavi gdje ti je ručica za prebacivanje kratka/duga svijetla spoji relej tako da ti prilikom paljenja dugih svijetala rade i kratka dalje, u tome ti je jedina caka

 

tako bi napravio ali nerazumijem kako ako su dvije žice nemam pojma?

 

 

 

Znači da bi svjetlila i duga i kratka svjetla treba stavit dodatni relej kako to napravit!?

Edited by rrocado

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nauči koristit EDIT post-a

A ne svakih 3 minute kad se sjetiš nečeg post-at novi post ili topic čak

I upotrijebi koju točku,zarez,veliko slovo......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ti ja to slično zbrikano ko na linku, al kod mene izgleda tvornički jer je brika u obliku nekog lima. Budem ti sutra pogledo kak, šta i gdje. A kolko je sigurno neam pojma, ja mogu upalit duga i maglenke i niš se ne puši nit se grije. tak da ti je ovo jednostavnija opcija neg kemijat s relejima, al samo ak su struje na G3 i Passatu iste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imam ti ja to slično zbrikano ko na linku, al kod mene izgleda tvornički jer je brika u obliku nekog lima. Budem ti sutra pogledo kak, šta i gdje. A kolko je sigurno neam pojma, ja mogu upalit duga i maglenke i niš se ne puši nit se grije. tak da ti je ovo jednostavnija opcija neg kemijat s relejima, al samo ak su struje na G3 i Passatu iste.

 

 

a našao sam isto to

al ga komplicirate... u kutiji za osigurace napravis most kod kratkog i dugog i to je to... tako se radi na duji i trici kad se mjenja na druge farove... osim toga trica ima takav mostic original kad ima dvokomorne farove...

 

http://ck222s.bithal.de/forum/maleben/nslbrucken.jpg

 

izgleda da može i tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites
al ga komplicirate... u kutiji za osigurace napravis most kod kratkog i dugog i to je to... tako se radi na duji i trici kad se mjenja na druge farove... osim toga trica ima takav mostic original kad ima dvokomorne farove...

 

http://ck222s.bithal.de/forum/maleben/nslbrucken.jpg

 

 

Ništa ja sam ovako napravio i radi, sad koliko je to sigurno neznam! bilo bi bolje da je relej ali ga neznam stavit nisam dobio nikakav konkretan odgovor kako se stavlja relej! a dioda i ova brika mi se čini ista stvar!

Edited by 0r25357

Share this post


Link to post
Share on other sites
ak se slaže na duga da se kratka ne gase pri paljenju onda

85-plus koji ti trenutno ide na duga svijetla...

86-minus

87-odlaz na lijevo i desno svijetlo(znaci odvojis skupa dvije zice i potegnes do konektora na zarulji)(kratko)

30-plus sa akumulatora(na ovo mozes stavit osigurac od kojih 20 ampera ako imas)

capturerg.png

 

dali mi netko može reć dali se tako spaja relej da svijetle kratka kad se upale duga svijetla?

Edited by 0r25357

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit

 

 

koja debljina žice ide da bi sve ovo spojio?

Edited by 0r25357

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista debljina kao i kod orginalne instalacije,znaci ista kao i sto su ti

na uticnici od zarulje onaj zuti i bijeli kabel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0