2 2
J. Knoxville

Variranje obrtaja u leru

Recommended Posts

Dakle, imam problem sa variranjem obrtaja u leru, ne uvijek, ali javlja se to variranje od nekih 200-tinjak okretaja i to me u zadnje vrijeme počelo jako živcirati. Auto kada je hladan i kada je uključen automatski čok sve je u redu, ali kada auto postigne radnu temperaturu i kada se čok ugasi, prilikom zaustavljanja obrtaji znaju varirati za 200-tinjak okretaja, konkretno kad se zaustavim na semaforu vidim da mi okretaji padnu za 50-100 okretaja ispod normalnog i onda se dižu do 900-1000, pa opet padnu ispod normalnog pa se dižu i tako 5-6 sekundi i onda se okretaji vrate u normalu i tako drži. Problem je kod tog zaustavljanja, ne dešava se uvijek, ali se opet dešava i opasno me živcira! Ponekad čak imam osjećaj da bi se auto mogao ugasiti (na svu sreću još nije :D). Nikad mi se nije desilo da su se ta variranja desila kada je auto samo stajao u leru već uvijek kada sam se zaustavljao! Jel bi mi netko mogao reći u čemu bi mogao biti problem, iskreno bih mu bio zahvalan!

E da! Radi se o VW Polo 1.0, '99.god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budući da sam s autom na vi, jel bi mi mogao reći koliko bi koštala izmjena lambde, naravno ako se uspostavi da se treba mijenjat, a koje bi bilo rješenje problema tog "vučenja falš zraka"?

 

E da! Da je otišla lambda sonda jel ne bi onda auto trebao pasti na eko-testu? To variranje mi se dešavalo i prije tehničkog pa je auto uredno prošao na ekotestu.

Edited by J. Knoxville

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budući da se ne kužiš najbolje bi bilo otić nekom mehaničaru. :palacg

 

Ja osobno bi rekao da bi trebalo očistit klapnu i prilagodit je...

 

U svakom slučaju javi rezultate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se smijem prikljucit..

 

Imam na golf mk2 1.6 benzin 86god isti problem. Auto nekad u leru jedva radi, nekad se i ugasi.. A ponekad radi na vise od 1500okr u leru, i kod prebacivanja brzina. Sto to moze bit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je i meni bilo na opelu. gleda lambdu, ler motoric....sve uredno na ispitivanju. na kraju bila km/h sajla koja mi vec otprije pukla, al mi ni na kraj pameti nije bilo da ler motoric dobiva povratnu informaciju od ins.table, tj. radi na principu izmjerene brzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je vec jedan mehanicar rekao da je otisao ler motoric na duji, gdje se on tocno nalazi i izgleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Budući da sam s autom na vi, jel bi mi mogao reći koliko bi koštala izmjena lambde ?

 

Prije 5 godina kad sam mijenjao na mom polu original lamda sonda 1200kn + ruke,

 

neznam dal ta ista sonda pase na tvoj polo, moj je 1,4 2000g, al pitao si za cijenu pa da vidis na cemu si otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako smijem...

 

jucer dodjem u garazu izadjem iz auta, odem otvorit vrata od garaze kad se ono odjednom, auto sam od sebe ugasio.... :lol2

 

...nekad mi se zna dogoditi da kad primjerice kad vozim brze pa kad malo jace pocnem usporavat (recimo na semafor) izbacim u nizu usporim motorom i onda u ler i motor se ugasi...hehehe

 

e sad...cuo sam da to moze biti cak do lonca auspuha...Moguce?

 

p.s. radi se o opel vectri B 1.8 CD 1998.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem varirali su mi od 900 do 1300 rpm, otišo kod servisa, regulator gasa otišo, al sam imao garanciju na auto pa neznam kolko je koštalo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

odgovor na sve postove:motoric ler gasa (ocistit klapnu)

 

P.S. lambda dode cca 400-450 kn, npr BERU (cist ok) , sumnjam da ce onaj tko vozi polo ili vectru iz 98. kupovat original lambdu za 1500 kn

Edited by Robiii

Share this post


Link to post
Share on other sites
odgovor na sve postove:motoric ler gasa (ocistit klapnu)

 

P.S. lambda dode cca 400-450 kn, npr BERU (cist ok) , sumnjam da ce onaj tko vozi polo ili vectru iz 98. kupovat original lambdu za 1500 kn

 

iman iste simptome ko većina, nije do lambda sonde i očišćena klapna... tako da to nije odgovor na sve postove. triba tu još kopat

Share this post


Link to post
Share on other sites
iman iste simptome ko većina, nije do lambda sonde i očišćena klapna... tako da to nije odgovor na sve postove. triba tu još kopat

 

da,treba kopat,šta?U vrtu? na tavanu? po motoru?

tako je

po motoru

 

svako 3 dana nova-ista-slična tema o nemirnom radu i leru ili određenom broju okretaja i onda kreče igra pogađanja

 

tu i tamo nije loše odvest auto nekom električaru,mehaničaru......možda pomogne

 

a do tad uvik su isti odgovori,krenemo redom s nabrajanjem uzročnika,i naravno kad ih sve izredamo da i pogodimo

 

i onda smo stručnjaci i sve znamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

a šta reć, ja bio kod dva mehaničara, i nisam do sad riješil variranje okretaja..

 

komp ne baca grešku, očišćena klapna (skido sam ju dolje) i rečeno mi je da bi trebalo kalibrirat klapnu a to još nisam isprobal.. tak da je i to možda riješenje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
da,treba kopat,šta?U vrtu? na tavanu? po motoru?

tako je

po motoru

 

svako 3 dana nova-ista-slična tema o nemirnom radu i leru ili određenom broju okretaja i onda kreče igra pogađanja

 

tu i tamo nije loše odvest auto nekom električaru,mehaničaru......možda pomogne

 

a do tad uvik su isti odgovori,krenemo redom s nabrajanjem uzročnika,i naravno kad ih sve izredamo da i pogodimo

 

i onda smo stručnjaci i sve znamo

Odvea san već... Ne govorin pizdarije napamet... Sutra ću ić kod drugog možda on skuži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na senzoru temperature motora žica odlemila, i ista stvar bila, spojili ga na dijagnostiku i pokazuje mu -23 :D, zalemili žičicu i sve 5!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

 

imam pitanje. Imam golf 6 1.6 TDI 77kw. I sad preko ljeta kada sam počeo paliti klimu okretaji su počeli čudno se ponašati. Zagrijan auto i upalim klimu, auto je u leru i ne kreće se, kada se doda malo gas i pusti počnu varirati okretaji kad padne na 800 obrtaja, kazaljka mi pada malo ispod 800 obrtaja i tu varira kratko cca 5-10 sec i onda se vrati u normalu.

 

Jel zna tko u čemu je stvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto događa na istom motoru, padaju okretaji između 650-750 i tako variraju, ali samo pod klimom i to ne uvijek.

Edited by andy91

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2