0
Vedr@n

Golf IV 1.9 TDI 66kw teško pali samo ujutro

Recommended Posts

Pozdrav grupi!

 

Imam Golf-a IV TDI 66kw 2001 god. Otkad ga imam (jedno 5 god) po zimi kada su temp. ispod oko 8C teško pali.

Vergla jedno 5 sekundi onda počne palit kao na dva-tri cilinda pa opet vergla sekundu-dvije,počne palit da tri cilinda i onda upali uz puno dima koje izbaci.

Primjetio sam da ne vergla onako živo kao po ljeti,iako nisam siguran jer kad je toplije upali na prvi zub.

Akumulator sam stavio novi lani i grijači su svi promijenjeni pretprošlu zimu. Spojen na Vag-Com i nikakvih grešaka nema.

Palim ga tako da čekam zvuk releja od grijača da škljocne i onda verglam( još nekih par sekundi od kad se ugasi lampica grijača).

Probao sam paliti i čim se lampica grijača ugasi ali ista stvar.

Takodjer sam bio pred tri godine kod bišiste (Bolješić, Lovran) na provjeru pumpe i kaže da je pumpa ok.

Inače auto vozim svaki dan a jednom sam ga ostavio 3 dana na parkingu na oko 0C i skoro sam bateriju ispraznio verglajući.

 

Ovo me izluđuje jer znam kako pali službeni Golf IV TDI i na -10C,doslovno na prvi-drugi zub anlasera.

 

Jer ima tko kakvu ideju i što da još pokušam??

 

Unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj jel su opet grijači ošli. Jer to recimo radi kao žarulja.

Nikad neznaš kada će pregorit. Ja sam kupovao nemogu se sjetit koje. Ali uglavnom neki divlje i mozda jedno 2 mjeseca su radili i onda svi pocrkali. I na kraju sam stavio neke skuplje i da kucnem o zid, valjda sada valjaju :D Uglavno pali auto..

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesi mjerio kompresiju

 

Jesam, isto kad mi je provijeravao pumpu tad smo i izmijerili kompresiju. Bila je ok, nekakvo sitno propuštanje na

jednom cilindru na gumicama ventila i to je to. Inače auto ima stvarnih 152000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogledaj jel su opet grijači ošli. Jer to recimo radi kao žarulja.

Nikad neznaš kada će pregorit. Ja sam kupovao nemogu se sjetit koje. Ali uglavnom neki divlje i mozda jedno 2 mjeseca su radili i onda svi pocrkali. I na kraju sam stavio neke skuplje i da kucnem o zid, valjda sada valjaju :D Uglavno pali auto..

 

Kako da provijerim grijače?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedna jeftina metoda. Lijepo tamo rastaviš tamo gdje daje napon grijačina. I ima ona bakrena žica ili kako li već. Sto ide na grijačima. Sto sve skineš i onda uzmeš neku žicu i spojiš grijače i na akumulator. Znači ako baci iskru tamo na akumulatoru znači da je ispravan grijač. I tako ides redoslijedom . Ali svakog grijača posebno ispitaš, dakle one žice skini sa grijača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakve iskre.....xD

 

Probir lampicu uzmeš. Skineš onaj kabel sa grijača, samo čupaš. Probirku spojiš na + na akumulatoru i diraš vrh na grijaču, ako zasvjetli lampica, grijač je uredu i tako sve redom! :palacg

 

EDIT: odi putem vag coma u mjerne blokove motora, kanal 01, pa vidi kada je hladan, koliki iznos temperature daje davač temperature.

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi je nešto sinulo. Pošto imam laserski mjerač temp. mislim si da skinem poklopac motora,uperim laser u vrh grijača i netko da u autu da kontakt.

Tako četiri puta za svaki grijač i ako mi jedan odstupa taj je u kvaru.

Bi štimalo tako?

Do kolike temp se zagrije dio grijača (onaj u cilindru)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje da ih provjeris kako je leo rekao,ako su grijaci ispravni moguce da zafrkava davac temperature pa ga ne zagrije dosta dugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema davac nista s tim,relej ili grije ili ne grije,prvo ispitaj grijace pa onda kreni dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se nadovezem... Kod mene se radi o golfu 3, 1.9 tdi, 66kw... Ista stvar se dogadja, promjenio dva grijaca koja nisu radila ali se nista nije promjenilo.

Ima li davac temperature kakve veze sa tim? Jer temperatura nikad ne dodje na 90 stupnjeva vec stoji negdje na 80, ali kad se vozim po gradu malo zešće ventilator na hladnjaku vrti a temperatura pokazuje 80 stupnjeva...

Edited by zvonac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ti je bil sličan problem prošle zime. Ispostavilo se da dvije puškice na anlaseru nisu valjale. Nakon zamjene dotičnih puškica i stavljanja novog akumulatora pali na prvi zub.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je obrnuta situacija,kada odu "puskice" ili ti ga pikse,anlaser teze vrti kad je motor topal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam imal na Leonu taj problem, samo kad su temperature bile od +5 do +10

Sve je bilo ispravno (grijači, akumulator, kompresija...), na kraju se taj problem riješio chipom.

Sad već 3 godine kreše od prve ko mina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo provijereno sa lampicom,ispada da mi ne radi grijač na drugom i trečem cilindru.

Na prvom i četvrtom svijetli lampica na ovima ne. Sunce im njihovu a nove sam stavio od Beru-a

pred 2 godine :palacd

 

hvala svima na pomoći,sad mi ih je promijenit sve četiri i čekat hladnije vrijeme jer tek ispod 5C nije palio kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači grijači gecrk....

Promjeni ih i onda javi rezultate...! :palacg

Ako je sudeći prema prognozi, od sljedećeg tjedna opet zahlađenje... :rotfl

 

Ako se stvar ponovi, ja bi mjerio kompresiju...

 

PS: kada je mjenjan remen distribucije? FAZA?

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 5 stupnjava tdi mora upaliti normalno čak i ako nijedan grijač ne radi (provjereno)...... Najlakše provjeri na drugom tdi-u samo okreni ključ (nemoj čekati da grije) i pali...

 

Nek ti neko pregleda bosch pumpu i dali ti je auto točno u fazi.....

 

Jesi ti 100% siguran u kilometre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je golf sa 1 ispravnim grijacem palio....tak da ak nije ispod nule nisu grijaci tolko bitni...ja sam ga i pez predgrijanja odma palio...

za pocetak promjeni ta 2 grijaca ak se to samo na hladnim temperaturama dogadja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo,danas -2C ujutro i upali bez greške, doslovno na drugi zub okreta anlasera.

Baš sam bio sretan. Znači ipak je bilo do grijača.

Hvala svima na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo da se nadovezem... Kod mene se radi o golfu 3, 1.9 tdi, 66kw... Ista stvar se dogadja, promjenio dva grijaca koja nisu radila ali se nista nije promjenilo.

Ima li davac temperature kakve veze sa tim? Jer temperatura nikad ne dodje na 90 stupnjeva vec stoji negdje na 80, ali kad se vozim po gradu malo zešće ventilator na hladnjaku vrti a temperatura pokazuje 80 stupnjeva...

 

 

??

Share this post


Link to post
Share on other sites
??

Ajde probaj ujutro prije paljenja skinuti jack sa senzora i provjeri osigurač grijača pa javi jel ima kakve razlike :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javim kroz 10-ak dana jer trenutno nisam kod kuce... Cim stignem provjerim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0