0
Vedr@n

Golf IV 1.9 TDI 66kw teško pali samo ujutro

Recommended Posts

Da li bi se trebala palit lampica od grijaa ako jedan nije ispravan?

Lampica se pali i da su svi rika ili npr. kad je osigurac grijaca pregoren.

Sto?Jel ti uopce nepali lampicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali mi lampicu i sve je u redu, već da li bi ta lampica trebala ostat upaljena ako jedan od grijača nije ispravan. Mislim da ukazuje na kvar. I btw u TDi motor grijači se pale kada je temp. rashladne tekućine ispod 9 C, što znači i nešto niža temp zraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne signalizira ti lampica kad je grijač neispravan,na fiat/alfa,mercedes ostane neko vrijeme svijetlit lampica grijača ako je jedan neispravan ili blica,ovisi od auta do auta... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
ne signalizira ti lampica kad je grijač neispravan,na fiat/alfa,mercedes ostane neko vrijeme svijetlit lampica grijača ako je jedan neispravan ili blica,ovisi od auta do auta... :palacg

 

E čini mi se da je jedan ili više riknuo jer slabije mi sastavlja kad je temp ispod 0, nakon 2-3 okretaja upali. Moram provjeriti, dijagnostika ili ispitivač (gdje se nalazi na B5.5 taj konektor od osigurača)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam pisao za rad:

 

9.4. Sistem grijaca

Omogucuje lakše pokretanje motora na nižim temperaturama. Aktiva se preko UJ na

temperaturi rashladne tekucine ispod 9° C. Relej J52 tada ukljucuje rad struje za grijace Q6.

Proces grijanja je podijeljen u dva perioda, period grijanja i produženi period grijanja.

Period grijanja je aktiviran kada je ukljucen kontakt a temperatura rashladne tekucine je ispod

9° C. Lampica grijaca ce svijetliti. Nakon završetka perioda grijanja, lampica se gasi i motor

se može pokretati.

Produženi period grijanja se odvija kada je motor upaljen, bez obzira na to da li je bio

prethodno period grijanja. Ovime se smanjuje buka sagorijevanja, poboljšava rad na praznom

hodu i smanjuje emisija ugljikovodika. Produženi period grijanja ne traje duže od 4 minute i

prekida se kada okretaji motora prijedu preko 2500 u minuti.

Edited by vw fun01

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni nevalja jedan grijac

preko dijagnostike ti izbaci koji tocno nevalja

 

i do 5-6 stupnjeva nema problema

ali maloprije -2 c i 2-3 puta zavergla dok en sastavi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto neki dan sam izmjenio jedan grijac koji je riknuo,lampica nije blinkala niti ga je dijagnostika otkrila.Malo je bacao bjelo pri prvom paljenju i jedino zato sam posumnjao.

Ja sam sebi inace postelao da mi pali grijace i iznad 9c* uz pomoc Vag-coma,roka ih vec na nekih 13-14c*.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini poklopac motora i trebao bi vidjeti grijače,još lakše kod tebe jer nemaš visokotlačna crijeva,lulice dolje i prob lampu stpojiš na + i pikaš jedan po jedan na vrhu,kod kojeg ne svijetli taj je rika,ima još X načina ali ovo je meni najlakši :palacg

Imaš sve to opisano i na prvoj strani ovog topica ...

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grijači ispitani, samo jedan ispravan, a meni palio na -10 C.

Sad je pitanje, koje kupiti?

Ovdje su nekih 100-120 KN komad, ili da kupim u orginalne u servisu (DE).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grijači ispitani, samo jedan ispravan, a meni palio na -10 C.

Sad je pitanje, koje kupiti?

Ovdje su nekih 100-120 KN komad, ili da kupim u orginalne u servisu (DE).

I meni je lane palio na -17 sa jednim ispravnim :rotfl

100-120 kn komad mi je malo biber cjena za zamjenske a ako sam te dobro skužio za (DE) da misliš original sa Njemačkog tržišta samo naprijed ako nije prevelika razlika :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ak je malo skuplje uzimaj,bracika iz Njeme ima Octaviu PD 130 i nije promjenio grijač zadnjih cca 80 tkm dok ja ovdje nosim u ladici rezervne sa cjevastom desetkom ko neko kondome,nikad neznam kad će bit jebachina s njima.

Izgleda da nama stvarno šalju zadnji šrot vamo :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i moj golf tdi 66kw je isto pali sa samo jednim ispravnim drijačem i to ispod nule ,prvo paljenje je malo verglao al poslije sasvim ok...iako ja sam njih promjenio,nije dobro za motor se igrat bez grijača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače ako kupuješ grijače beri je navodno najbolji, ja sam ih imao u opelu super,frend ih je na svom starom fordu isprobao svakakve,bosch nikako,uzmi beru... ja trenutno stavio febi jer sam ih dobio povoljno,vidjt ćemo kolko će izdržati pa vam javim kad koji rikne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grijači promjenjeni, u njemu original bili Beru, kupio sva 4 nova, potpuno ista, tj opet Beru u VW DE, redovna cijena oko 96 €, a ja dobio za 60 €.

Primjećujem sljedeće promjene, pali na prvi zub, nema ni trunke nikakva dima, te motor mirno radi prvi par sec., prije je znao ponekad malo zatrest.

Edited by vw fun01

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sad mi je nešto sinulo. Pošto imam laserski mjerač temp. mislim si da skinem poklopac motora,uperim laser u vrh grijača i netko da u autu da kontakt.

Tako četiri puta za svaki grijač i ako mi jedan odstupa taj je u kvaru.

Bi štimalo tako?

Do kolike temp se zagrije dio grijača (onaj u cilindru)?

 

 

 

nemas brige za grijace,moj tdi pali na 2.okret bez grijaca na -5,6,7,8,9...

vidi fazu pumpe, ili davace temp,najprije da su davaci,pa ne gura pumpa palenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jeste li provjerili dali struja dolazi na grijaće? upravo na sumnjam, jer počne polako paliti, na jedan, dva pa na tri cilindra, ....možda je problem u senzoru temperature, probaj ga odštekati pa ga onda ujutro upaliti, jer moguće da izmjeri da je auto topli i ne uključi ih....pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jeste li provjerili dali struja dolazi na grijaće? upravo na sumnjam, jer počne polako paliti, na jedan, dva pa na tri cilindra, ....možda je problem u senzoru temperature, probaj ga odštekati pa ga onda ujutro upaliti, jer moguće da izmjeri da je auto topli i ne uključi ih....pozz

 

Take a look.... :palacg:respekt

Ma kakve iskre.....xD

 

Probir lampicu uzmeš. Skineš onaj kabel sa grijača, samo čupaš. Probirku spojiš na + na akumulatoru i diraš vrh na grijaču, ako zasvjetli lampica, grijač je uredu i tako sve redom! :palacg

 

EDIT: odi putem vag coma u mjerne blokove motora, kanal 01, pa vidi kada je hladan, koliki iznos temperature daje davač temperature.

 

 

Znači grijači gecrk....

Promjeni ih i onda javi rezultate...! :palacg

Ako je sudeći prema prognozi, od sljedećeg tjedna opet zahlađenje... :rotfl

 

Ako se stvar ponovi, ja bi mjerio kompresiju...

 

PS: kada je mjenjan remen distribucije? FAZA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam isti motor i 3 grijača ove zime nisu radila i palio je bez problema, prvo paljenje je bilo malo teže al nije da je tolko dugo verglao koliko se treao kad je upalio i to par sekundi ... tako da ne bi smio biti problem u grijačima. a kaj se tiče marke grijača najbolji je beru! trenutno imam febi grijače jer sam ih nabavio dosta povoljno,e sad kak će dugo trajat vidjet ćemo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,imam jedan problem sa Golfom 4 1,9 TDI 66kw nakon izmjene bendiksa,auto mi je sledece jutro dugo verglao da upali 10-15 sek. i iz drugog puta je upalio nako dosta verglanja,ali kada upali onda ga ugasim odmah i onda upali na pola kljuca,i kada je vruc motor,pali ko mina.Sta bi moglo da bude jer sam dva puta skidao anlaser i pregledao sam sve,cetkice,piksne, i sve mi se cini da je sve uredu,malo sam podmazao one zupcanike i sklopio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Ako dimi dakle prima gorivo i eliminirao si gorivo iz jednadzbe.

 

Da bendix zajebava onda nebi ulazio ili bi izlazio nakon sto malo zavergla.

 

Da je anlaser (cetkice ) onda nekada ga nebi ni cuo da vrti.

 

Kakvi su grijaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas sam ga jutros palio i upalio je malo bolje nego juce,da dimi malo na auspuh kada vergla.

Aha nisam znao to za cetkice.

Grijaci mjenjanji prije 2-3 godine.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
0