0
Vedr@n

Golf IV 1.9 TDI 66kw teško pali samo ujutro

Recommended Posts

Evo opet sam isao da ga upalim poslije 5 sati stajanja i upalio je iz prve ali kao da sporo okrece,i nesto grebe prilikom verglanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je polo s tom masinom isto tak zezao i zasad je bolje nakon reparacije anlasera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mjenjao sam bendiks,jer na cetkicama ima dosta "mesa" a i piksne mi se cine dobre,jer nisam podmazao onu osovinu sto ide kroz bendiks da li bi i nju trebao da podmazem jer sumnjam da mi to pravi ruzan zvuk dok vergla.A to mi se samo desava dok je hladan motor znaci samo prvo paljenje,a kasnije pali ko mina.

 

113_1324.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opet sam isao da ga upalim poslije 5 sati stajanja i upalio je iz prve ali kao da sporo okrece,i nesto grebe prilikom verglanja.

Pogledaj akumulator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator je mjenjam prije 3 godine stavljen Varta Silver 74AH i zamjenjene su diode i regler na alternatoru i puni 14,3V tako da sam to rijesio davno a imam multimetar pa provjerim svake godine ,prije zime stanje akumulatora.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je polo s tom masinom isto tak zezao i zasad je bolje nakon reparacije anlasera

Da li si mjenjao sam taj dio koji je zezao ili si cijeli anlaser reparirao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anlaser kada rastavljas onda ga je najbolje cijelog. Da nebi skuplja bila pita od tepsije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve vise sumnjam da mi je otisao nepovratni ventil na filteru goriva,jer ima mjehurica u onom crijevu sto ide do Bosch pumpe.Jer kada ga ostavim u strani on vergla ali nije to pravo verglanje,ali kada je okrenut motor niz stranu pali ko mina vergla ko lud,pa mislim da sam nasao izvor problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si mjenjao sam taj dio koji je zezao ili si cijeli anlaser reparirao?

Očistio sam ga, podmazao, i stavio cetkice nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator je mjenjam prije 3 godine stavljen Varta Silver 74AH i zamjenjene su diode i regler na alternatoru i puni 14,3V tako da sam to rijesio davno a imam multimetar pa provjerim svake godine ,prije zime stanje akumulatora.

 

Loš alnaser ubije akumulator za dvije zime, kod mene i ranije. To je i meni bilo na G4 dva aku promijenio dok nism reparirao alnaser. Tako da obrati ipak pažnju na Akumulator, ako je tri godine bio loš alnaser onda je možda i acu nastradao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenio sam nepovratni ventil na filteru goriva i sada nema nikakvih problema,i trebam staviti nove grijace,koja preporuka za nove grijace da uzmem,sta je najbolje?


Očistio sam ga, podmazao, i stavio cetkice nove

Hvala :care


 

Loš alnaser ubije akumulator za dvije zime, kod mene i ranije. To je i meni bilo na G4 dva aku promijenio dok nism reparirao alnaser. Tako da obrati ipak pažnju na Akumulator, ako je tri godine bio loš alnaser onda je možda i acu nastradao.

Kod mene je to od skoro pocelo da me zeza,hvala na savjetu ipak pripazit cu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet,zamjenio sam nepovratni ventil,malo bolje pali,ali i dalje je prisutan problem,situacija sledeca,jutro napolju -2 stepena dajem kontakt i ikonica od grijaca se prva ugasi prije svih ostali ikonica,da li je to normalno,mjenjan je senzor temp. nisam gledao grijace sutra cu provjeriti koji radi.A vergla sekund ili dva i onda upali a kada ga ugasim odmah i odmah upalim,pali na pola zuba,a nekad mi je znao poslije hladnog starta dati i sam gas,i jednom sam primjetio bjeli dim iz izduva.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm di ie tocno u cvrke to

Imas na yt trazi Glow plug relay

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu naci bas za moj model ALH motor 2000 god. samo mogu naci za ove novije modele gdje se nalazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tamo iznad servo bubnja od kočnica, i ispod brisača. Kraj onih ventila od vakuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tamo iznad servo bubnja od kočnica, i ispod brisača. Kraj onih ventila od vakuma

Mislis na ovo?

Kod mene se lampica grijaca upali i bude 1 sekund i ugasi se prije svih ostalih lampica,pa da li je neko imao takav problem?

Da li je moguce da je relej otisao ili je nesto drugo?

 

relay-fuse-box-open.jpg

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako prijatelju , vidim da imaš isto kao i ja motor 1.9tdi 66kw samo je moj passat .. Lampica od grijača se ugasi prije svih ikona na tabli ,to je normalno, Ako sumnjaš da ti ne daje struju na griječe to moraš i provjerit, Ako imaš multimetar stavi minus pol na masu a drugi kraj odnosno plus stavi u jedan đek od grijača, znači ištekaj jedan đek iz bilo kojeg grijača i plus stavi unutra da ima kontakt, I nakon toga kada daš kontakt mora biti jedno kratko vrijeme struje.To možeš napravit i sa nekom sijalicom,minus na masu a plus u đek,, ali temperatura motora mora biti niža od 7 stupnja , jer kad je viša temperatura ECU ne pali grijače.... :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam u postu #63 sta mi se dogadja, lampica grijaca se isto ponasa i na temperaturama ispod 0 stepeni,odmah se ugasi kao da je motor topao,a kada ga upalim izbaci nesto malo bjelog dima i treba mu 2-3 sekudna verglanja da sastavi nekad i malo duze ovisno o spoljnoj temperaturi,a kada je ljeto pali na pola kljuca.Ili se lampica grijaca gasi zbog neispravnih grijaca?

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica se tako gasi na svakom ,reko sam ti da je to normalno neovisno o temperaturi ili necem drugom... Da ostane svjetljeti onda ti kaze da imas neki problem. Pa jel si provjerio grijace , jel si provjerio struju ??????

 

Mislim da nisi nista napravio, samo komentiras kako nevalja, pa provjeri da vidimo sta je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel čuješ relej kako uključuje/isključuje?

 

Poslano sa mog Galaxy S9+ koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se relej,da li ce se lampica isto ponasati i kada su neispravni grijaci,da se odmah ugasi kada su temp. ispod 0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na trojci tdi je stalno izgara relej grijaca,niti jedan grijac nije radio

Ako bi temp bile ispod nule npr -2,-3 lampica bi duze ostajala upaljena cca 5,6 sekundi

Na toplije tipa 5,6 stupnjeva odmah bi se ugasila

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuje se relej,da li ce se lampica isto ponasati i kada su neispravni grijaci,da se odmah ugasi kada su temp. ispod 0.

Meni se relej palija premda nijedan grijač nije ispravan, a ona letvica puknuta.

Tako da jednostavno provjeri grijače, pa ćeš znat na čemu si

 

Poslano sa mog Galaxy S9+ koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
0