0
Vedr@n

Golf IV 1.9 TDI 66kw teško pali samo ujutro

Recommended Posts

I kod mene je ona letvica pukla na dosta mjesta.Grijaci su neki "no name" marka ima im 3 godine od kada sam ih stavio pa vjerujem da je do njih,danas u 17h idem na dijagnostiku kod majstora pa cu tada saznati sta je.

A i kada upalim auto baci nesto bjelog dima.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo javljam da nisu valjala 3 grijaca,ali nisam uspio da ih odvrnem jer bojim se da ce puknuti ili cu zeznuti navoj na glavi,a nisam ih pritegao kao sivonja :zid jer stregao sam ih na 15Nm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maži sa wdom ili kakvom masti da se lagano topi. I kako ces se voziti bude lagano u navoj uslo. Ja sam bakrenu mast stavljao na vijke ispusne grane i vozio se tjedan dana i kada sam ju isao skidati, vijci isli kao od sale van.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvalaa,pokuaću tako.

Nadam se da ću uspjeti da ih odvrnem.

Javim ako sta bude.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam pokusao da odvrnem grijace bio je mlak motor.

Probat cu ovo sto mi je kolega G2 LTD predlozio.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

na mojem je bilo problem s grijacima ali ovak dok probas ispada da su svi ispravni. moras skinut spojit na akumulator i gledat da se vrh grije a ne negde sastrane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam pokusao da odvrnem grijace bio je mlak motor.

Probat cu ovo sto mi je kolega G2 LTD predlozio.

Bit će to sad muka za skinuti, nadam se da će uspjeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozeli neko da snimi kako se cuje relej grijaca,da budem siguran da radi,i evo javljam da sam uspjesno odvrnuo grijace :hehe i stavio nove beru i stavio na navoj bakarne masti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvjek je prisutan problem i sa novim grijacima,relej je ispravan vozio sam auto kod auto elektricara, e sada sumnjam na senzor temperature,jer nesto sam citao po forumu da on odredjuje kada ce se upaliti grijaci a mjenjao sam ga stavio sam Topran mada znam da nije neka marka,ali trebalo bi da sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi trebao da sluzi. Shit koji zna biti pokvaren i u kutiji. Iskopcaj ga mislim da ce onda uvijek paliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga iskopcam,oceli sta smetati autu pri radu i sta cu dobiti sa tim?

Koji da stavim onda imate li neku preporuku,gledao sam original ali je on oko 40-50 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga iskopcam,oceli sta smetati autu pri radu i sta cu dobiti sa tim?

Koji da stavim onda imate li neku preporuku,gledao sam original ali je on oko 40-50 eura.

Prvo ga iskopcaj i vidi ta će biti, lako će kupiti ako je do njega. Neće se nita dogoditi jedino će ti greka ostati pa ju treba obrisati Edited by jooka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledas jel dolazi 12 V na grijace i nemas sta gledat ni slusat relej.

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

 

 

Evo po koji put ti ljudi govore i ja sam ti prije rekao ,provjeri struju na grijačima, dali opče ima,..... Pa nije to znanstvena fantastika..............

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Evo po koji put ti ljudi govore i ja sam ti prije rekao ,provjeri struju na grijačima, dali opče ima,..... Pa nije to znanstvena fantastika..............

Ima struje dolazi do grijaca,napisao sam da sam isao elektricaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet hahaha :lol2 jutros isao auto da upalim,dodam kontakt grijaci odradili 6-7 sek. i da ga upalim kad ono nista nema struje nikako niti se pojavljuju ikonice,nema sata,nema kilometraze,jedino se smrzla kazaljka goriva na polovini,kao da je neko iskopcao aku. akumulator ulazi u 6 godinu i pretjeram auto na sunce gurajuci i ostavim 1-2 sata i nekako upali uz puno verglanja.

Koji aku. da uzmem,kontam da ga je ubila gradska voznja jer rijetko kada izadjem na otvoren put.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sigurno nadopunjavanje nikad vidio nije a trebao je, isto kao provjeravat napon jednom mjesečno ali kao što sam više put napisao malo tko to radi a poželjno je.

 

Uzmi Vartu, ako ti je preskupa Exide pa onda Topla ili neki koji ti je povoljan ali gledaj da ima jaču startu struju jer dobro dođe preko zime. Imaš i dosta otvorenih temu pa prelistaj ako se hoćeš malo više informirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nadopunjavan nikad,ne znam da li cu postici ista nadopunjavanjem ili da uzmem novi,ali i godinu su ga stigle pa cu najvjerovatnije uzeti novi,ovaj sto sam imao je bio Topla 75Ah,jacina startne struje 750A.Hvala na savjetima prelistat cu malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš pokušati ako imaš volje pa vidjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0