3 3
mali_vw-ovac

Tempomat

Recommended Posts

Po ovome što sam našao trebala bi se ISO stopica staviti u blok odozada sa osiguračima, jedino zašto originalna instalacija ima ISO stopicu i k tome još konektor posebno?

2r3zwoe_2e2kp6.jpg

91853_52yuk5k.jpg

91853_5318jr8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam kineski sa ebaya pa cemo vidjet kud i kako ide i oce radit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam kineski sa ebaya pa cemo vidjet kud i kako ide i oce radit :)

Imas link? Ja bi volio sebi stavit na dvojku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš Slavene, zajedno čemo rasturit i napravit DIY tutorial za kineski tempomat ha. :)

Nadam se da mi neće otkazat poslušnost nakon ugradnje jer sada se sjetih, ručica služi i za žmigavce a ona radi non stop pa valjda nije tako loša da imam peh s njom.

 

Ma, ja ga danas htio naručiti ali volio bih prije toga malo više znati kuda što ide. U ova dva dana valjda sam sve upute koje postoje na internetu skinuo i proučavam ih pa se nadam da će mi sve s vremenom sjest, samo eto, ovo mi je nepoznanica kud s tim konektorom koji tako reć ne znam kuda se spaja kada je ISO stopica već i bloku 5. i čemu služi a i ostalo naravno jer ako se odlučim da to sam odradim onda moram znati svaki pin i konektor u koji trebam ubost a ne radit napamet.

 

Mislio sam prvo odnijet u ovlašteni na ugradnju ali ću to ostaviti kao zadnju opciju a prije toga se bacit na istraživanje, nadam se i neke pomoći s foruma jer vidim da ima puno stručnjaka ali svi šute ili je ponedjeljak pa je rano još za savjete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas link? Ja bi volio sebi stavit na dvojku :)

 

Evo kako je jedan kolega sa foruma složio tempomat na dvici, kaže odlično prima gas do prvog zida.

 

dsc_0033gosx1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo kako je jedan kolega sa foruma složio tempomat na dvici, kaže odlično prima gas do prvog zida.

 

dsc_0033gosx1.jpg

dobra fora ahhaha..

Samk sto je kod mene tdi pa trebam os trojke

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čuj, ovo je brza ugradnja haha.

Imaš ih mali milion na AliExpressu, ja sam jedan odobrao za 17,44 eura što zbog cijene jer je to sve isti koš, što zbog lika koji je tek počeo ove godine sa prodajom i vidim da mu je stalo da mu feedback bude što bolji pa se nadam da mu je i roba dobra a ostalo ću vidjeti kada bude u pogonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bude komolet? Rucica i zice

 

Poslano sa mog HTC Desire 530 koristeći Tapatalk

 

 

A čuj, ovo je brza ugradnja haha.

Imaš ih mali milion na AliExpressu, ja sam jedan odobrao za 17,44 eura što zbog cijene jer je to sve isti koš, što zbog lika koji je tek počeo ove godine sa prodajom i vidim da mu je stalo da mu feedback bude što bolji pa se nadam da mu je i roba dobra a ostalo ću vidjeti kada bude u pogonu.

Btw imas link za taj na aliexpress ,ja se tamo nis ne snalazin,na ebay sam naso komplet kit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio sam da prodaju komplet ručicu sa instalacijom a nude i posebno samo instalaciju, no ovo pišem za G4, dok za G3 nisam vidio ali mogu potražiti pa ti stavim nekoliko linkova ako te zanima a možda se i Slaven javi pa stavi link od koga je kupio.

 

Od ovog ću ja naručiti.

Für VW Golf 4 Jetta MK4 IV Bora Tempomat System CCS Stalk streering rad griff 18G953513A Harness 1J1 970 011F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ova rucica je za cetvorku ne za tricu

Za tricu se moze sloziti od mfa rucice u obicnu rucicu...nedavno smo dpeic-u napravili pa nek ti pokaze ako ima volje kako izgleda

Nemam link od te sto cekam jer je to frend narucio sebi a ja cu samo pokusati sloziti...al vec dugo ceka i mislim da uskoro istice rok od mjesec dana a jos nije dosla

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na tom Aliexpressu nista ne uspijem nac, moze pomoc, isto to za Polo 9n3?

 

Nasao sam na ebay, ali su po 120 $ +...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi trebala struja od trojke tdi a rucica od dvojke..

Ni ja se ne slanazim na tom aliexpress,nez jel do mene i ili do njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ova rucica je za cetvorku ne za tricu

Za tricu se moze sloziti od mfa rucice u obicnu rucicu...nedavno smo dpeic-u napravili pa nek ti pokaze ako ima volje kako izgleda

Nemam link od te sto cekam jer je to frend narucio sebi a ja cu samo pokusati sloziti...al vec dugo ceka i mislim da uskoro istice rok od mjesec dana a jos nije dosla

 

Napisao sam da ću mu potražiti za G3 a link sam stavio od onog što planiram uzeti, sve sam objasnio.

​Za rok je normalno do dva mjeseca i u tom periodu se nadaj jer nekada stigne za tri tjedna a pretprošla narudžba se otegnula do dva mjeseca ali je ipak stigla, mada sam tu narudžbu prije naručio stigla mi je posljednja, tako da strpljen, spašen.

 

Ja na tom Aliexpressu nista ne uspijem nac, moze pomoc, isto to za Polo 9n3?

 

Nasao sam na ebay, ali su po 120 $ +...

Meni bi trebala struja od trojke tdi a rucica od dvojke..

Ni ja se ne slanazim na tom aliexpress,nez jel do mene i ili do njega

Potražio sam za G3 ali ništa ne nalazim, samo stare linkove sa natpisima ali me vodi na neke druge proizvode tako da vjerujem ili je teško za pronaći ili ih nema a pošto tebi sada treba ručica od G2 onda još teže, mada sam ti i to potražio ali ništa. Ti bi onda trebao odvojeno kupovati struju od G3 i naći ručicu od G2 posebno. Vjerojatno te starije ne proizvode više pa su se bazirali na G4 do G7 jer im to ide tako da ti jedino ebay preostaje ili da ti Slaven stavi link od kolege.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naci cu,kolega je kupio zamjesnku od putnog racunala za 150 kn,nebi trebala bit ni ova skuplja

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Evo što sam našao na ebayu.

GRA Cruise control Cable loom connection Vehicle specific For VW Golf 3 III TDI

 

Malo ih ima za G2 na ebayu i uglavnom dolazi sve u kompletu od G2 GTI G60 i skupi su pa ti se ne isplati original uzimat nego zamjensku kako si planirao.

 

Ovaj djek mi se ne cinj bas za trojku o.O

Ma da,imo sam na jetti tempomat ono je puno kompliricanije,ima vakum na gas pedali i na klapni gasa,neke polugice,svasta nesta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je stavio sliku od neke druge instalacije ali u oglasu piše da je za G3 pa onda valjda je, no nije problem kontaktirati ga prije kupovine a to prakticiram kada nisam u nešto siguran ili trebam dodatno pojašnjenje.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravis si zice sam kliki, bitno da imas rucicu i komad instalacije sto iz nje viri

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Napravis si zice sam kliki, bitno da imas rucicu i komad instalacije sto iz nje viri

 

Problem sti nemam nista :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počni sa nabavom, što čekaš. :)
Ako se odlučiš da sam izradiš instalaciju, moj savjet, kupi ISO stopice u ovlaštenom, kvalitetnije su i daju bolji kontakt nego ove s ebaya, ja ih imam pa znam razliku ali ih nisam mogao uzet jer lik u servisu tvrdi da ih nema posebno za nabavit a provjereno znam da se može, samo u količinama po 25. komada, što nije problem jer kada zatrebaju onda zlata vrijede.

Žice možeš skinuti od neke auto instalacije, po meni najbolje rješenje i negdje sam pročitao gdje se baš raspravljalo ali nemam link više da je ta instalacija kvalitetnija, vjerojatno više licni ima u snopu pa je bolje nabaviti nego kupiti ove od zvučnika

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Počni sa nabavom, što čekaš. :)

Ako se odlučiš da sam izradiš instalaciju, moj savjet, kupi ISO stopice u ovlaštenom, kvalitetnije su i daju bolji kontakt nego ove s ebaya, ja ih imam pa znam razliku ali ih nisam mogao uzet jer lik u servisu tvrdi da ih nema posebno za nabavit a provjereno znam da se može, samo u količinama po 25. komada, što nije problem jer kada zatrebaju onda zlata vrijede.

 

Žice možeš skinuti od neke auto instalacije, po meni najbolje rješenje i negdje sam pročitao gdje se baš raspravljalo ali nemam link više da je ta instalacija kvalitetnija, vjerojatno više licni ima u snopu pa je bolje nabaviti nego kupiti ove od zvučnika

Ima vremena za nabavu,polako,a ovo cak i nije losa ideja da napravim instalaciju sam bar zica imam doma,rastavio 2 toleda jednog golfa i jednu jettu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tricu ne moze bas sa iso stopicama, najlakse mu je zalemiti ako bude to radio i miran je

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3