3 3
mali_vw-ovac

Tempomat

Recommended Posts

Mislim da sam skužio zašto je na nekima stavljen konektor za osigurač S5 a na nekima ne. Oni koji imaju konektor s njima se može napraviti loop pa se najprije izvadi crno-plava žica koja je u kutiji za osigurače, ubode u konektor crno-plava od ručice a na konektor se spoji ova izvađena ISO stopica. Vjerojatno se radi o plusu jer shemu pinova nemam, samo nagađam, pa su je ponovno vratili da se ne mora izbaciti ili izolirati a ovako je spojeno u krug.

A ovi tempomati koji nemaju dodatni konektor i gdje je samo jedna prazna žica, vjerojatno se samo spoje na tu ISO stopicu jer ne vidim drugog rješenja, sa nekom stopicom ili kako sam radio spoj na Bora ventilaciji kada sam ju spajao sa prekidačem svjetala.

 

A valjda će se netko javiti sa malo više znanja a do tada navaljot na tutorijale da ih proučim.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz!

pitanje u vezi tempomata g4

1.8t (auq) oznaka motora

2003 g.

uzeo sam rucicu preko ebay-a

i kabal sam dobio uz nju

jel netko spajao na benzince ,dali treba jos kakv dodatan kabal i sl.

bio bi zahvalan za info.

 

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Imam pitanje vezano za tempomat na polu 9n3, mogu nabaviti ručice ali bez instalacije, tko bi mi mogao to složiti?

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz!

pitanje u vezi tempomata g4

1.8t (auq) oznaka motora

2003 g.

uzeo sam rucicu preko ebay-a

i kabal sam dobio uz nju

jel netko spajao na benzince ,dali treba jos kakv dodatan kabal i sl.

bio bi zahvalan za info.

 

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Ima dosta uputa na internetu ali od Kufateca što sam dobio uz ručicu nije loše objašnjeno, iako ima i sitnih grešaka koje sam uočio dok sam ugrađivao ali sve štima i ima i za benzinca pojašnjeno. Vjerujem da si trebao dobiti i dodatni kabel do ECU-a jer koliko mi je poznato benzinci nemaju žice provučene do kutije, odnosno do T10e konektora. Dolje sam stavio link na koja sam naišao a tiče se ugradnje kod benzinca pa prelistaj jer je slikama dosta pojasnio. Uglavnom, ugradnja nije laka tako da ako nemaš iskustva sa instalacijom i strujom bolje prepusti nekome da ti to napravi ili polako prouči materijale i odradi sam. Установка круиз-контроля на Фольксваген Гольф 4

 

kufatec_gra_anleitungbocmo.jpg

 

6278d88s-9605kd1e.jpg

 

9278d88s-960mfi2r.jpg

 

91853_46b9i9c.jpg

 

91853_47nadmz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi uzeo i ove zastitne gumice koje idu na kablove ili si radio bez njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ima dosta uputa na internetu ali od Kufateca što sam dobio uz ručicu nije loše objašnjeno, iako ima i sitnih grešaka koje sam uočio dok sam ugrađivao ali sve štima i ima i za benzinca pojašnjeno. Vjerujem da si trebao dobiti i dodatni kabel do ECU-a jer koliko mi je poznato benzinci nemaju žice provučene do kutije, odnosno do T10e konektora. Dolje sam stavio link na koja sam naišao a tiče se ugradnje kod benzinca pa prelistaj jer je slikama dosta pojasnio. Uglavnom, ugradnja nije laka tako da ako nemaš iskustva sa instalacijom i strujom bolje prepusti nekome da ti to napravi ili polako prouči materijale i odradi sam. Установка круиз-контроля на Фольксваген Гольф 4

 

kufatec_gra_anleitungbocmo.jpg

 

6278d88s-9605kd1e.jpg

 

9278d88s-960mfi2r.jpg

 

91853_46b9i9c.jpg

 

91853_47nadmz.jpg

dobio sam kabal uz rucicu sa stopicama,neznam dali jos koji kabal ide ili se ovaj direktno spaja na ecu9943a9ee5947fa0f7a32b386b1f13771.jpg22b98198f28a41ff5f42e7d0fe2f9d32.jpg

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ide direktno u ECU jer kod dizela su provucene do T10e konektora pa se onda tu spaja sa kablom koji se dobije a posto kod benzinca nema ide se onda direktno, zato se i provlaci kroz onu gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ide direktno u ECU jer kod dizela su provucene do T10e konektora pa se onda tu spaja sa kablom koji se dobije a posto kod benzinca nema ide se onda direktno, zato se i provlaci kroz onu gumu.

Hvala ti puno

postavit cu rucicu i provuc kabal ,pa ce prijatelj to pospojit i aktivirat.

javim ishod svega ,da se zna za dalje ako kome bude trebalo

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista, dokumentiraj malo sa slikama kad zavrsis ugradnju pa da ostane na forumu, sretno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, znade li netko gdje provjeriti podržava li postojeći modul u autu, tempomat? Vidio sam da imam prekidač za tempomat na pedali kvačila. Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3