3 3
brončani

Kako prepoznati loš nosač motora?

Recommended Posts

Muci me problem sa pojacanim vibracijama armature, nije klasika vec malo izrazenija pojava, vibracije se osjete kroz vozacevo sjedalo. Sve se to desava u leru, okretaji su uredni, motor radi tiho i mirno za razliku od 1.6D, a tisi je i od 1.9tdi.

 

Ta pojava se desavala dok sam imao 1.6D masinu, i sada kada imam 1.9D masinu je jos izrazenija, promjenio sam nosace motora kod getribe i prednji ispod filtera ulja, njih sam prebacio zajedno sa motorom jer u trojki nije bilo vibracija.

 

Ostao mi je jos jedan nosac kojeg nisam dirao, onaj ispod usine grane. Kako mogu utvrditi njegovo stanje i da li je on krivac za pojacane vibracije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakve nosače imaš no imao sam slučaj gdje je čovjek kupio nove nosače u Tokiću pa mu je tako treslo i sa tim novima dok nije kupio kvalitetnije. Nisu svi jednaki, iako su novi guma je pretvrda i zato trese. Da bi ispitao taj nosač trebaš ga nekako napajsati da vidiš dali ima lufta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam problem kod šaltanja ili davanja/oduzimanja gasa.. dosta se osjeti trzaj..

 

sad neznam jel to luft u getribi ili prvi nosač motora.. probao sam pod ručnom kretat i veli buraz da motor dosta jako skače, tj. taj dio di je prednji nosač se dost jako podiže.. jel bi to bio nosač?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako kako je opisano onda je riknuo taj nosač. Mijenjaj ga što prije da ti ne opterećuje auspuh. Može ti puknuti zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam problem kod šaltanja ili davanja/oduzimanja gasa.. dosta se osjeti trzaj..

 

sad neznam jel to luft u getribi ili prvi nosač motora.. probao sam pod ručnom kretat i veli buraz da motor dosta jako skače, tj. taj dio di je prednji nosač se dost jako podiže.. jel bi to bio nosač?

 

Imao sam takav slucaj, prednji nosac treba zamjeniti :palacg

 

 

btw sto se mene tice, mozete li mi preporuciti neki aftermarket nosac motora ako ne nadjem orginalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imao sam takav slucaj, prednji nosac treba zamjeniti :palacg

 

 

btw sto se mene tice, mozete li mi preporuciti neki aftermarket nosac motora ako ne nadjem orginalni.

kupi uljni od td-a.....motoprevendar savska,kvaliteta sto posto......

Share this post


Link to post
Share on other sites
kupi uljni od td-a.....motoprevendar savska,kvaliteta sto posto......

kakav je taj???

mene muci isti problem, trese mi tablu i isto kao i kolegi sic...

zategnuo sam tablu do maximuma i promjenio oba 2 nosaca i malkoc je bolje....

Share this post


Link to post
Share on other sites
kupi uljni od td-a.....motoprevendar savska,kvaliteta sto posto......

 

 

Zvao sam ih i veli covjek da ne postoji uljni, samo onaj ispod filtera ulja i kod getribe su uljni. Jedino za gti je uljni ali je drukciji prihvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zvao sam ih i veli covjek da ne postoji uljni, samo onaj ispod filtera ulja i kod getribe su uljni. Jedino za gti je uljni ali je drukciji prihvat.
isplati se malo tu potrazit prihvat od gti-a,,,,neko ima za sicu sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites
isplati se malo tu potrazit prihvat od gti-a,,,,neko ima za sicu sigurno

 

Hvala na savjetovanju, potraziti cu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem na temu, na trojci 1.9 td čini mi se da je prednji nosač na izdahu. Pri dodavanju gasa (nakon što je gas bio pušten) se osjeća trzaj, osim ako baš jako lagano dodajem gas, te se u leru na nekim okretajima (1000-1200 otprilike) čuje neki zvuk kao da je auspuh loš (ali nije). I sad me zanima dal je moguće da taj nosač proizvodi te zvukove?

Probao sam ugašeni auto staviti u drugu i lagano ga gurati i vidi se da se motor malo miče na tom nosaču, pa me zanima dal je to normalno jer ga nisam jako gurao? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što si ti vidio i što mi zamislimo kao malo micanje nije niti može biti isto, probaj krenuti pod ručnom i neka ti netko pogleda koliko se nosač miče ili odi do mehaničara da ti to pogleda prije nego pukne cijev od auspuha :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se je netko susreo sa problemom da bi auto lagano vibrirao na 1600-1800 okeretaja u 4.brzini kod 70km/h? Ako dam gas prestane, ak idem u dol prestane..zakljucujem da prestaje kad se motor napne. Sumnjam na onaj nosac straznji.. Auto je altea 1.9 tdi, ima novi set kvacila. Kod gasenja se strese minimalno, kod paljenja malo jace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se spremam na promjenu srednjeg nosača motora, uzet ću oriđiđi i cijena u Zubaku je ok (ni 500kn), ali još 1000 su ruke jer je navodno jebada promijeniti bez da se ošteti. Koliko znam, PQ35 platoforma ima problema s izmjenom tog nosača, tako da hvala VAG-u.

Kaj se tiče vibracija u vožnji, mirniji je sada nego kada je bio ispravan :D

 

Kod paljenja i gašenja se dosta zatrese, ako slučajno pokušam launchati sa semafora, imam osjećaj da će motor ostati na asfaltu iza mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se spremam na promjenu srednjeg nosača motora, uzet ću oriđiđi i cijena u Zubaku je ok (ni 500kn), ali još 1000 su ruke jer je navodno jebada promijeniti bez da se ošteti. Koliko znam, PQ35 platoforma ima problema s izmjenom tog nosača, tako da hvala VAG-u.

Kaj se tiče vibracija u vožnji, mirniji je sada nego kada je bio ispravan :D

 

Kod paljenja i gašenja se dosta zatrese, ako slučajno pokušam launchati sa semafora, imam osjećaj da će motor ostati na asfaltu iza mene :D

Na kojem to autu zamjena nosaca motora dodje 1000kn?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majke ti mile al su nenormalno. Ja san nekidam minja na golfu 5 i uzmemo 300kn za rad. Imas realno 45min posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rečeno mi da je zajebano to promijeniti bez da pukne, i da je najbolje obratiti se ovlaštenom. Volio bih da si bliže Zagrebu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je zeznuto jel se presa i kosuljica od nosaca je plasticna.Ja sam mjenjao na Mk5 i kupio swag.350kn sam platio zamjenu sa swag nosacem.Imas gornji i donji nosac.

Edited by Vedran85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Nosac motora mi je lagano u kvaru pa me zanima najkvalitetniji nosac koji bi bio ( marka ) pa da se znam raspitati o cijeni.

Koliko ih je ono 2 ili 3? Mislio sam ih sve promijeniti.

Golf 2

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ih 3 mislim da ti nije bas bitno da uzimas neki kvalitetni...vjerujem da ce te i obicni sluziti...mislim da su ti sva 3 cca 500-600 kuna u tokicu

Najkvalitetniji bi bili OEM ali ti jedan kosta 700 kuna cca

Edited by said

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kina sa ebaya su najjeftiniji, onda Topran, pa Swag, pa febi, pa Lemforder (ako nades) i na kraju original (ako postoje). Preporuka febi, ali ako hoces uc u 500 kn onda Swag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super! Hvala puno :) za cijene cu vidjeti u par ducana.

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih za jedan savjet oko nosača motora. Mijenjao bih onaj koji izgleda kao čekić koji je baš ispod i taj nije upitan i lijevu stranu jer kada je mjenjač dolje zašto da ga ne promijenim pa da pitam ima li smisla mijenjati taj lijevi ili da ga ostavim? Desni za sada ne bih mijenjao.

Ovo su kataloški i to je cijena u ovlaštenom za sva tri nosača a Anđelko mi nudi jeftinije, no lijevi je Lemforder pa me zanima zna li netko koja marka na lijevoj strani dolazi u originalu?

Ovlašteni
- Ležaj mjenjača......................... (1J0199555AQ)......................1007,51
- Oslon.........................................(1J0199851R)..........................714,88
- Ležaj motora..............................(1J0199262CP).....................1535,43

Anđelko
- Nosač motora, lijevo, mjenjač, OE broj 1J0199555AQ:
LEMFORDER 3313601 = 445,00 Kn/1kom
- Nosač motora, dolje/srednji (izgled čekića), OE broj 1J0199851R:
VAG Original 1J0199851R = 220,00 Kn/1kom
- Nosač motora, desno gore, OE broj 1J0199262CP:
FEBI 23016 = 470,00 Kn/1kom

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3