0
Guest Paolo

pomoć oko izbora suba

Recommended Posts

Guest Paolo

evo vako:

imam pojačalo alpine mrd 1005.(700w rms na 4 ohm,1000w rms na 2 ohm)

trebao bi mi netko preporučit neki sub za to pojačalo, čuo sam svakakve prijedloge i na kraju neznam ??ta stavit(naravno meni to netreba za natjecanja već za svaki dan slu??at)

da čujem ??ta predla??ete :palci

btw auto je golf 1 cabrio

Edited by Paolo

Share this post


Link to post
Share on other sites

...pusti muziku daj neke slike od auta... :D

hm kilowat RMS-a za slušanje...radije prodaj pojačalo i kupi slabije pojačalo i sub jer za ovo bi pojačalo bilo najbolje uzeti neki alpine sub kao npr

http://www.ronis.hr/default.asp?sifra=SWX-...INE%20SWX-1242D

ali cijena....mislim da se ne isplati jer ipak je to snaga a za slušanje ti to ne treba.

Ja u cabriu imam 250RMS-a i sub i pojačalo, kutiju (kompresiju) napravljenu po mjeri i lupa ko bedasto.

Ja za slušanje nebi nikad išao preko 500RMS-a radije uzmi neki RF sub ili alpine ili DLS pukni ga u kompresiju i onda imas lijepi fini bas za slušanje.

Edited by Vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

sub_kicker_logo.gif

 

sub_kicker_s8l72.jpg

 

Kicker S8L72

 

Snaga: 75-450 W

Max. snaga: 900 watts

Osjetljivost: 84.5 dB

Frekvencijski raspon: 28-100 Hz

 

;-)

 

 

 

Kicker S18X

 

 

Snaga: 5000 W

Max. snaga: 10000 watts

Impedancija: 2 Ohm

Osjetljivost: 89.7 dB

Frekvencijski raspon: 18-100 Hz

sub_kicker_s18x.jpg

Edited by MOTA BOY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi Alpine SWR-1222D. Spojis ga na 4Ohm i taman ce imati dovoljno snage za svirati.

Moze se staviti u kompresiju od cca 30L i svirat ce super.

Cijena mu se krece oko 1200kn.

 

Odlican woofer. Ako hoces da svira dosta nisko, onda se napravi BR kutija i tada woofer ubija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pioneer ili Audiobahn ili ako hoće?? biti faca Hifonics Goliath!!! ali ova prva dva ti svakako preporučujem!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Type_R i to 1224 i spoji?? u paralelu zavojnice ,ti subovi su gladni snage i jako dobro trpe snagu ,

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo vako:

imam pojačalo alpine mrd 1005.(700w rms na 4 ohm,1000w rms na 2 ohm)

trebao bi mi netko preporučit neki sub za to pojačalo, čuo sam svakakve prijedloge i na kraju neznam ??ta stavit(naravno meni to netreba za natjecanja već za svaki dan slu??at)

da čujem ??ta predla??ete :palci

btw auto je golf 1 cabrio

 

 

ako ima 700 RMS-a onda ti toplo preporučujem neki od jačih Magnat-a, po mogućnosti između 400 i 700 RMS-a. Samo to će te ko??tati par tisuća kn. Mo??da MACaudio Qatro Drive 425 on ti je 400 RMS, ali cijena mu je velika i opet je preslab za to tvoje pojačalo.... Mo??da Magnat Destroyer 230, snaga mu je ko i to pojačalo, ali je cijena skoro dvostruko veća nego prosječna hrvatska plaća!

 

jeli ti u to auto zapravo uopće mo??e stati veća kutija?

ima?? li drvenu ili pojačanu policu?

 

Mo??da bi bilo bolje da uzme?? neki bass zvučnik kartonske membrane, s aluminijskim kući??tem koji ugradi?? na policu.

 

koliki omjer čistog zvuka s bass-om ??eli?? imati?

 

Ako ti je gu??t da vi??e lupa gledaj uzeti zvučnik s ??to debljim zavojnicama, za čistoču zvuka, tra??i manje promjere.

 

 

Za takvo pojačalo ti se ne isplati uzimati ni??ta slabije od najjačih, jer samo riskira?? da ti ne??to pregori, a pojačalo ti ostane nedovoljno iskori??teno. Ako nema?? para dovoljno za po??ten sub, radije poslu??aj savjet nekoga gore ??to ti je reko da to proda?? i uzme?? slabije pojačalo i neki pristojan MAC sub do 1 000 kn

 

e i ako če?? uzimati sub u kutiji, nemoj se prevariti izgledom pa platiti masno ne??to samo zato ??to je kutija u??minkana. Staklene i plastične, tj. pleksiglas pregrade izbjegavaj (iako su većina danas subova s time), isto tako svijetla u njima/oko njih. Ako ti je do ??minke vazda mo??e?? ubaciti neonku od 100kn;))

Share this post


Link to post
Share on other sites
0