2 2
alextdi

Golf VI tdi mjenjac

Recommended Posts

Bok! Primjetio sam da kada upalim auto i ostavim ga u leru u predjelu prednjeg lijevog kotača čuje se neki zvuk (iz mjenjača) koji nestane pritiskom papučice kvačila i opte se pojavi kada pustiš kvačilo znači čuje se samo dok je u leru a čim stisneš kvačilo nestane. To se najviše čuje kada je motor leden tj. kada upališ auto ujutro.

Kužim da možda ulje u mjenjaču nije zagrijano pa da se čuje i tako, ali vozim i caddy tdi koji nikad nema takav zvuk.

Dali je to normalno ili postoji neki problem koji će se u budućnosti morati rješiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput sam primjetio da kada se po laganoj uzbrdici rasteže druga brzina čuje se zvuk klek klek klek klek...(slično kleketanju ventila na starim autima) mislim da i to dolazi iz mjenjača

Dali ima netko neko objašnjenje na oba "problema"

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je najbolje bio sam u servisu i rekli su mi da je to normalno da ne treba ništa raditi po tom pitanju i da se ti zvukovi čuju i kod drugih samo da neki ljudi primjete a neki ne. Kakav odgovor!

Sumnjam da je to normalno

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ti je zamasnjak

Šta to znači da je zamašnjak u k.... i da ga treba mjenjati?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Šta to znači da je zamašnjak u k.... i da ga treba mjenjati?

 

Kod mene na golf 4 to je vec 2god nista nisam dirao i sve radi.

Znaci kada upres kvacilo nesto tupka a i osjeti sa na kvačilu tupkanje.Kada pustis ok je,ali se najvise cuje kada je kvačilo na sredini

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene na golf 4 to je vec 2god nista nisam dirao i sve radi.

Znaci kada upres kvacilo nesto tupka a i osjeti sa na kvačilu tupkanje.Kada pustis ok je,ali se najvise cuje kada je kvačilo na sredini

Kod mene je obrnuto, znači kad upres kvačilo je ok a kada otpustiš kvačilo čuje se tupkanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel imao jos tko ovakvu situaciju kao Markosb

"upres i klek klek klek" "pustis i normalno radi" -

jel to normalno da tako radi,nisam obracao pozornost do sad,ali i meni tako radi kad stisnem kuplung klek klek....(citiram ) hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod mene na golf 4 to je vec 2god nista nisam dirao i sve radi.

Znaci kada upres kvacilo nesto tupka a i osjeti sa na kvačilu tupkanje.Kada pustis ok je,ali se najvise cuje kada je kvačilo na sredini

 

to ti je potisni

 

a ovo je zamasnjak

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ti je potisni

 

a ovo je zamasnjak

Šta to znači da u oba slučaja moramo otvarati mjenjače ili ju uputno ovako voziti dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram temu...kolega je uzeo sesticu 1.6 tdi ..auto ima cca 140 000km. stvar je da se ne kuzi bas u aute

Problem je taj sto se cuje iferencijal...situacija je identicna ovoj

 

 

da li itko zna koja je tu procedura, sto vremenski, sto novcano

 

cuje se najvise u 4 toj , na odrzavanju brzine cca 1800 - 2200 okretaja

 

Kad se pusti gas, nema zvukova , takodjer klad se jace stisne gas, zvuka nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se cuje sta i kad auto radi u leru ili samo dok je u brzini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

u brzini

 

mislim da je diferencijal

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

u brzini

 

mislim da je diferencijal

ovo ti se i meni čuje od kad sam kupio auto znaci već cca 2 godine. Kad sam pitao u ovlastenom sto s tim rekli su da nema brige da se diferecnijal zna čuti nekad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.Nije VW nego je Audi A3, 2006 g., 1.9 tdi, BLS motor, sad ima oko 225000 tkm.

Prošlu nedjelju na autocesti prema Slavoniji odjednom se počelo teže šaltati u treču i četvrtu brzinu.

Kad šaltam ručica mjenjača neide do kraja u položaj za treču i četvrtu brzinu, kao da udari u nešto i nejde dalje,nakon više pokušaja uđe.

Jel nešto strašno ili ??? :gleda

Edited by Robenovw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.Nije VW nego je Audi A3, 2006 g., 1.9 tdi, BLS motor, sad ima oko 225000 tkm.

Prošlu nedjelju na autocesti prema Slavoniji odjednom se počelo teže šaltati u treču i četvrtu brzinu.

Kad šaltam ručica mjenjača neide do kraja u položaj za treču i četvrtu brzinu, kao da udari u nešto i nejde dalje,nakon više pokušaja uđe.

Jel nešto strašno ili ??? :gleda

Možda ti je do sajli nešto se pomaklo ili tko će znati...

dobr9g mehaničara ako treba i više njih pa dijagnoze da nabace...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod jednog mehaničara i rekao mi je da su sinhroni loši.

Ali čudno mi je kako su odjednom oba sinhrona loša :skace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvacilo

Zamašnjak je u banani, nešto lupka unutra i trese kada krečem.

Jel može biti da se zbog toga teže šalta? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2