0
Golf 4

potrošnja goriva

Recommended Posts

Pozdrav!Testiro sam svog golfa 4,1.4 16v,75ks,i troši mi po gradu 100kn-100km,pa da vas pitam jel to normalno ili kaj?Inace auto je spušten i ima xx power auspuh,na motoru nista nije dirano,sve standard,gume 195-65-15..Hvala!

Na ovu cijenu goriva to je prihvatljivo a i ovisi o tvojoj vožnji meni su svi benzinci trošili po gradu 10 lit

Teško je reči nešto o potrošnji po podatku 100kn-100km.

Trebao bi natočiti do vrha,napraviti 100 km,i opet dotočiti do vrha.To je po meni najpreciznija metoda za ustanoviti potrošnju

a kolko bi po tebi trebao auto sa nekih 1100kg i 75ks trositi????nije to tdi ili fico sa 600kg.ak se normalno vozis je 9-10l normala...

Pozdrav!Testiro sam svog golfa 4,1.4 16v,75ks,i troši mi po gradu 100kn-100km,pa da vas pitam jel to normalno ili kaj?Inace auto je spušten i ima xx power auspuh,na motoru nista nije dirano,sve standard,gume 195-65-15..Hvala!

Jep,a šta bi htio po gradu.S ovakvim cjenama ja za 100 čuna napravim nekih 150 km sa istom dimenzijom,sa tobože štedljivim dizelom.

Osim toga hladno je :palacg

Inače,tenkiranje do čepa pa 100 km vožnje pa ponovo sipanje do vrha je jebeno neprecizna metoda i može poslužit samo okvirno.

Teško je reči nešto o potrošnji po podatku 100kn-100km.

Trebao bi natočiti do vrha,napraviti 100 km,i opet dotočiti do vrha.To je po meni najpreciznija metoda za ustanoviti potrošnju

a šta ako nebude pumpa nakon 100km ? :)

Zašto nebi mogao napravit npr. 340 km i podjelit s 3.4

Ide ovako Potrošnja=Ulivena litraža*100/pređeni kilometri

Svoj SDI tankam uvijek do vrha i trošim ispod polovice rezervara i potrošnja sada u hladnim mjesecima i s zimuljama je oko 4.6L

Ako vam je dosadno u životu ko meni...poklopac dolje,plovak van,saharizirat tank,sipat (u mom slučaju 15 l,safe je safe),napravit 100 km i ponovo isisavanje do suhog,mjerenje litraže ostatka,najpreciznije.Komplicirano i u biti potpuno nepotrebno u životu ali eto.

Fore tipa tenkirat pa poslje cca km nadopunit je neprecizna zbog ...prvi put dođeš sa eto pola tanka i rokaš...,cca 25 litara goriva se toliko više uspjeni nego recimo kad nadosipavaš tih 7 -10 l pa pištolj prije izbaci prvi put,zbog toga razlika zna bit po 1.5-2 lit :mellow:

To je i mene fukalo jel mi je tako ispalo da mi auto troši 9 litara,uz malo šarafanja i preciznijeg mjerenja palo na 6.65 l gradske :palacg

Ja sam rekao kako ja to mjerim (ako mjerim uopće),i nije baš j...... neprecizna metoda,jer kad sam par put tako probao,bila je skoro u decilitar ista potrošnja po tome izračunu i po board-comp.Ne govorim bezveze.

Dakako da se i može mjeriti i na druge načine.

Dotočiti do vrha,pod tim i mislim dotočiti do vrha,a ne kad 1-2 put pištolj izbaci i onda prestati točiti dalje

Edited by Galaxy

Normalno je to za 1.4 motor po ovim novim cijenama goriva i s malo težom nogom na gasu. Baš se maloprije s frendom vozao u jednom "malo jačem" autu i potrošnja je 300 kn - 140 km, nakon toga potrošnja na ostalim autima izgleda mala :lol2

Galaxy,kontam te šta misliš,al ko što rekoh mnogo mi dosadno,oženjen sam.

Probao sam i tako,dok ne vidim gorivo,pa sam iz dosade prodrmao auto i glo glo glo mjehurići i ode opet dolje :rotfl

:zivio

OT off :palci

Edited by mrki OS

Nedavno sam mjerio potrosnju na nacin dok ne iskoci pistolj, pa nakon 100km opet :D dobio sam 6.4L za bržu voznju i tjeranje po autoputu do 160, a za normalnu gradsku 6.7L.

Od tada se samo vozim po receptu za 6.4L :lol:

Edited by brončani

najtočnije izmjerena potrošnja je da u autu imaš blokić i olovku i svaki put kad točiš zapišeš litražu i kilometre na brojčaniku na kojima si tankal.

Nakon 10-tak rezervoara bit će sasvim svejedno kolko još ima u rezervoaru, kolko je bilo unutra itd jer te sve stvari će imat utjecaj možda na decimalu potrošnje...

Ja odkad sam kupil škodilaka u 7 mjesecu znam na litar kolko sam goriva ulil i kolko sam km napravil. Da sad idem računat samo ono kaj imam na papiru bez da uzmem u obzir litražu koju još imam u rezervoaru mogu u 0.1l točnosti izračunat potrošnju...

Edited by marin-82

evo bas sam ja testirao svog,isti motor,gume 205/55 16.sa 12 litara eurosupera 95 (112,41 kn) presao tocno 167 km,od tih 167 napravio nekih 60 km po otvorenoj a ovo drugo sve na relaciji do 10 km sve uzbrdo nizbrdo.po ovim tablicama ispada da je potrosnja 7.19 l/100 km.

0