0
VIDrabbit

18'' felge na auto od 110 konja?

Recommended Posts

...pozdrav ekipa, evo novi sam na forumu i imam jedno pitanje. Imam golf VI 1.6 tdi 90 konja (s tim da je čip u planu, pa računajte da će imat oko 110 konja) htio bi si stavit neke fora felge, dali je 18'' preveliko za tako slab auto, hoće mu jako smanjit performanse? zahvaljujem se unaprijed!! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

smanjit oće ali ak ne voziš trke i bitniji ti je izgled onda nemaš greške...u pravilu će ti 18 i 16 bit istog promjera samo kaj će 18 bit šire i teže...a dočim ideš na 18 nisi rejser neg stajler :lol2:palacg

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
smanjit oće ali ak ne voziš trke i bitniji ti je izgled onda nemaš greške...u pravilu će ti 18 i 16 bit istog promjera samo kaj će 18 bit šire i teže...a dočim ideš na 18 nisi rejser neg stajler :lol2:palacg

:zivio

 

 

 

Hehe kolega, ako mislis da se s 18 ne moze rejsat onda se varaš :D.. je zeru sporiji al zato ležiii

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe kolega, ako mislis da se s 18 ne moze rejsat onda se varaš :D.. je zeru sporiji al zato ležiii

 

Znaći razlika nije toliko velika da bi znatno utjecala na performanse?? :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe kolega, ako mislis da se s 18 ne moze rejsat onda se varaš :D.. je zeru sporiji al zato ležiii

samo na dobroj cesti,al kolotrazi rupe,vode na cesti(ne mokra cesta ),odnosno većina hrvatskih cesta,hmm,dalo bi se komentirat i razmislit :palacg imam 255 35 18

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znaći razlika nije toliko velika da bi znatno utjecala na performanse?? :zivio

 

Hmmm pa bit ce malo razlike, al ne znam, ak ti auto ide na cipanje ja bi stavio 18. Posto ja volim i styling al volim i performanse onda gledam neki omjer, isto sam si uzeo 18 za golfa a serijski je bio sa 17 a 105ks, sad sam ga cipnuo na nekih 140 i odma 18 stavljam.. izgubit cu nekih 5% ali nista strasno.. :) s tim da naravno treba pazit preko rupa itd..

 

samo na dobroj cesti,al kolotrazi rupe,vode na cesti(ne mokra cesta ),odnosno većina hrvatskih cesta,hmm,dalo bi se komentirat i razmislit :palacg imam 255 35 18

 

 

Da al to je sad vec udobnost a ne performanse.. udobnost dakako da je smanjena, a performanse tih 3-5% bi ja pretrpio zbog stylinga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
...pozdrav ekipa, evo novi sam na forumu i imam jedno pitanje. Imam golf VI 1.6 tdi 90 konja (s tim da je čip u planu, pa računajte da će imat oko 110 konja) htio bi si stavit neke fora felge, dali je 18'' preveliko za tako slab auto, hoće mu jako smanjit performanse? zahvaljujem se unaprijed!! :palacg

 

ovako, sad na polu preko zime imam 185/65/14 kotace i bio sam kod kolege da bas probamo stavit njegove 18'' i otisao se provozat i uzas, kao da ovo sta je remapiran je nestalo

auto ubijen skroz, nikako nejde

evo za primjer, tamo gdje navuce skoro 220 po satu, sa 18'' jedva 180

tak da racunaj sa 18'' sigurno i to sta ga budes digo na 110ks, bude ti taman bilo ko 90ks na normalnim kotacima

da se osjeti, osjeti se

jos i mislim da budes jos i vise osjetio posto sumnjam da taj 1.6tdi ima momenta ko 1.9 pd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam baš, ja imo 75ks i stavio 17cola a orginal 15 i mogu reć da je skoro isto, možda mrvicu izgubi na krajnjoj, par kilometara

Edited by inkasator01

Share this post


Link to post
Share on other sites

...auto mi prvenstveno treba za vozikanje po gradu... tako da mi to šta gubi krajnju brzinu ne smeta... :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam na 19td 205 45 16, a zimske 185 60 14 i nema nikakve razlike, samo sto na satu pokaziva manje, al auto u km ide isto po navigaciji :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

frena na golfa 4 sdi stavio 18 cola od golfa 5 gti pa ide ko prije....niš posebno da se osijeti...ako sdi to vuče ti nečeš imat problema... :fakjea

Share this post


Link to post
Share on other sites
frena na golfa 4 sdi stavio 18 cola od golfa 5 gti pa ide ko prije....niš posebno da se osijeti...ako sdi to vuče ti nečeš imat problema... :fakjea

oćeš reć,neide isto kao i prije SamoDaIde :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha...

da tako nekako,ako traf ovo vidi bzde svašta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
hahahaha...

da tako nekako,ako traf ovo vidi bzde svašta...

 

da to nije tako nebi tdi bio na paleti,nego bi osto sdi :palacg

dosta OT :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol ja na 75ks imam 17" i ide isto kao i na 14" - sPORO :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
...pozdrav ekipa, evo novi sam na forumu i imam jedno pitanje. Imam golf VI 1.6 tdi 90 konja (s tim da je čip u planu, pa računajte da će imat oko 110 konja) htio bi si stavit neke fora felge, dali je 18'' preveliko za tako slab auto, hoće mu jako smanjit performanse? zahvaljujem se unaprijed!! :palacg

a šta će ti 18?? ne valja ni pretjerivati. kad stavljaš druge felge treba gledati da ti promjer kotača ostane približno isti, jer ako nije isti, više ti laže brzinomjer i gubiš na performansama. ima dosta stranica na netu di možeš usporedit dimenzije kotača, pa vidiš odstupanje, npr. http://www.crotuners.com/idg/idg.html

 

ja na audiu imam 205/60 R15 i najviše što ću stavit na njega je 215/45 R17 i to ne sa nekim preteškim felgama.

Edited by dean

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvi ste mi vi svi stajleri. Ako ti se svidja stavi i uživaj. Ja sam stavio 18 na 105KS plusa i auto mi isto ide i isto troši kao na 15" zimnjačama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja imam na 19td 205 45 16, a zimske 185 60 14 i nema nikakve razlike, samo sto na satu pokaziva manje, al auto u km ide isto po navigaciji :zivio

 

 

istu motorizaciju i istu dimenziju zimskih i ljetnih guma sam ja imao na passatu. i sve je bilo isto samo je na ljetnima trošio malo više..

Edited by ***SHILTAC***

Share this post


Link to post
Share on other sites

e najbolje da stavis 19 onda ces bit glavnu u jaski :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
e najbolje da stavis 19 onda ces bit glavnu u jaski :P :P :P

 

e moj sele, :) jos da imam rs-a ko ti... bio bi glavna baja :)) hhh

Share this post


Link to post
Share on other sites

18" izgleda ali ubija na našim cestama, ja bi ostao na 16" max 17"

 

Imam na Mercu kombinacija ljeto zima 15 i 16 i to mi je OK jer s 17" več nabija preko ležečih, a da ne spominjemo cijenu guma koja je skoro dupla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ce ti sa chipom i 18 felgama ici 175-180 max u spici.

 

Ako su ti lijepe stavi slobodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18" izgleda ali ubija na našim cestama, ja bi ostao na 16" max 17"

 

Imam na Mercu kombinacija ljeto zima 15 i 16 i to mi je OK jer s 17" več nabija preko ležečih, a da ne spominjemo cijenu guma koja je skoro dupla.

 

pa nemoraš se zaletavati na ležeće , lijepo polako u 2. brzini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očito nisi trkač, jel da jesi imo bi jači auto a i za vozikanje po gradu je ljepše 18, velik je auto i onda

bi manje felge izgledale uboško

Share this post


Link to post
Share on other sites
0