0
Guest Raven

Zvucnici za Passata '99. za vrata

Recommended Posts

Guest Raven

Pozdrav, jel znate mozda koje dimenzije zvucnika idu u vrata od passata 99. karavan? predpostavljam da su uglavnom u vecini VW-a iste dimenzije, zvucnici su dvosistemski, visokotonci su u vratima. dakle kad bih htio zamjeniti zvucnike koje dimenzije trebam kupiti.

 

P.S. s bzirom da mi je passat s osnovnom opremom dosao s starom betom i samo prednjim zvucnicima za pocetak bih bio zadovoljan kad bi netko imao za prodati par serijskih zvucnika koje bih ugradio u zadnja vrata.

 

P.P.S. jel netko ugradjivao u karavana neku mjuzu s obzirom da nema zadnju policu normalnu sta bi predlozili, ja sam mislio na nesto u stilu neke bolje zvucnike u vrata i nekakvu malu tubicu u gepek, netreba mi nista ekstremno, cisto neki sub da dobijem malo toplijeg i mekanijeg basa

 

tnx svima na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo vjerojatno su 16cm basevi. Samo neznam oče?? to moć spojit je l beta ima samo 2 izlaza za zvućnike, a neznam jel podr??ava rad na 2 Ohm-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Raven
Vrlo vjerojatno su 16cm basevi. Samo neznam očeš to moć spojit je l beta ima samo 2 izlaza za zvućnike, a neznam jel podržava rad na 2 Ohm-a?

ako se spaja preko skretnice (a trebalo bi) onda nije 2 ohma impedancija, sto se tice samog radia vec je alpina unutra, samo moram povuci zice do zanjih vrata, ali necu nista rastavljati i povlaciti dok ne nabavim zvucnike za ugraditi

 

 

 

tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je pikzibner mislio na to da ako spojis prednje i zadnje zvucnike dobit ces otpor 2ohm. Bez obzira na skretnicu.

 

Mislim da ti u vrata idu 16cm midbass. Kupis recimo R6A ili MS6A. Onda jos u gepekstavis neki woofer (al ne tubu, vec u kutiji). I morat ces jos neko pojacalo kupit.

Recimo kupis jedno 4-kanalno. Na 2 kanala spojis prednje zvucnike a druga dva u bridge i spojis woofer.

 

Sto se tice zadnjih zvucnika, to kupis kasnije jer za tebe kao vozaca nisu bitni jer njihov zvuk skoro da i neces cuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako se spaja preko skretnice (a trebalo bi) onda nije 2 ohma impedancija, sto se tice samog radia vec je alpina unutra, samo moram povuci zice do zanjih vrata, ali necu nista rastavljati i povlaciti dok ne nabavim zvucnike za ugraditi

tnx

Onda na alpinu mo??e?? spojit bez beda. Al mislim da ti je to bezveze, jedino ako vozi?? ljude iza pa ti se bune da ne čuju. Ali ti neče?? imat skoro nikakv do??ivljaj od zvučnika iza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u vrata ide 16.5cm u midbass a gore visokotonac ti svaki mali bi trebao stat...i u betu bude?? te??ko spojio kakve điđe miđe tipa pojačalo i sub...kupi si rađe aftermarket radio i to sve lijepo ukomponiraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Raven
u vrata ide 16.5cm u midbass a gore visokotonac ti svaki mali bi trebao stat...i u betu bude?? te??ko spojio kakve điđe miđe tipa pojačalo i sub...kupi si rađe aftermarket radio i to sve lijepo ukomponiraj...

 

mislim da s enismo shvatili, betu sam spomenuo samo da natuknem ono sto je po defaultu dolazilo u autu, alpine hu je vec u autu ali naprosto je grijeh imati alpinu spojenu na dva serijska zvucnika u prednjim vratima, zato me zanimalo koji zvucnici idu u vrata, a s obzirom da sljedecih 2-3 mjeseca necu biti pri nekoj lovi da kupim dva para boljih zvucnika usput priupitah ima li tko jedan par klasicnih serijskih za prodati (tko je vec ugradio neke mrcine u auto)

 

si?

 

sto se tice woofera ne zelim pojacalo, i sub u kutiji nego hocu cisto nesto jednostavno kao aktivnu tubu koja ce imati jedan jack na sebi i kad ju pozelim izvaditi van jel mi treba gepek to cu napraviti jednim pokretom ruke, nesto slicno sam imao alfi 90 pa me cisto zanimalo vase misljenje kako bi to zvucalo u passatu karavanu

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Raven
da kužim te...kolko para misliš dat za zvučnike?

 

pa ovisi, trenutno bih uzeo originalne jel smatram da bi prosao PUNO PUNO jeftinije nego kad bi uzimao nesto bolje

 

ustvari cekam da mi se brat vrati s sluzbenog puta za jedno mjesec dana pa prek njega i nekih njegovih bi trebao uzeti top klasu VDO daytona zvucnike (ustvari meni konkretno idu na poklon)

e sad neznam kak ce to zvucati, ali ak nebude zvucalo ok idu na panj pa iskoristim paru za nesto bolje

 

imas origigi za prodati? koliko bi trazio?

 

daj se javi na mail raven_sk@hi.t-com.hr, ak imas sta za ponuditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam za prodati sorry.....imam jedne u passatu i jedne u golfu...al da se nać dobrih sistema za 600-800kn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu imam par pitanja isto vezano za zvučnike , radi se o G4.

 

U prednim vratima imam serijske zvučnike plus visokotonci, u zadnjim vratima su naknadno ugrađeni također zvučnici i visokotonci (vjerovatno original od vw-a kao i naprijed) iako je auto serijski dosao samo sa zvučnicima naprijed.

 

U autu je neki prastari Blaupunkt radio. Planiram kupiti Betu ili Deltu. Da li bi moglo biti nekih problema kod spajanja zvučnika ...( zbog gore navedenih mogucih problema da beta ima samo 2 izlaza ili sto vec)

 

Postoji li sansa da ce raditi ali ne pod 100% snagom ili losija kvaliteta zvuka ili nesto trece ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da bi to trebalo ??ljakat ak kupuje?? orginalni vw-ov radio...al ja nebi kupovao nijedan od navedenih nego ne??t tipa pajo,alpine i to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Raven

Tesko da ces nac ikakav woofer ili tubu da se moze pokretati samo preko HU-a. Jedino neki aktivni woofer ili tubu. Ali to isto nije bas jeftino ako hoces OK zvuk. Minimalac je oko 900kn... Prednje sisteme ako imas 500kn uzmi Hertz DSK 165.

 

@ sven

cemu kupovati HU koji se serijski ugradjuje u vw? To mi bas nije jasno kad za malo para mozes dobiti super HU od Alpine ili Pioneer. Nepreporucujem kupovinu HU koji dolazi kao serijala u vw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Shenron-na tu opciju sam se odlučio iz razloga sto jedino original HU pase na konzolu sto se tice osvjetljenja i uklapa se. Koji god drugi aftermarket sam gledao ili pozadinsko osvijetljenje nepase, ili mi se dizajn nesviđa ili je kromiran i neznam sto sve ne. A da ne govorim o tome da zelim popuniti onu famoznu rupu u sredisnjoj konzoli ugradnjom serijskog HU i CD playera također original.

 

Znam da zvuči glupo (i meni je tako) ali jednostavno nemogu podnjet onu odurnu rupu a to je jedni način da ju popunim a da se to u globalu uklapa u postojece osvjetljenje i izgled komplet.

 

Jedina opcija koja bi dolazila u obzir je ovako nesto ali jednostavno nedostizno mi je zbog financija.

 

6027uz0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sven:pa probaj pogledat malo na cice-ma kaj se tiče 2din uređaja...uvijek nešt ima ;)

Edited by matija0311

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Raven
@ Raven

Tesko da ces nac ikakav woofer ili tubu da se moze pokretati samo preko HU-a. Jedino neki aktivni woofer ili tubu. Ali to isto nije bas jeftino ako hoces OK zvuk. Minimalac je oko 900kn... Prednje sisteme ako imas 500kn uzmi Hertz DSK 165.

 

Ma na aktivnu tubu sam i mislio imao sam davno jednu takvu u sierri i bila je cist ok, frajer je trazio 100ojra za nju. Ako hocu zasebno woofer i pojacalo investicija ide preko 200 eura da to bude ok, ali onda opet ulazimo u problem nemobilnosti i hrpe zice u gepeku sto ne zelim. gdje tocno da nadjem te hertz-ove zvucnike, tko ej zastupnik? ne zelim uzeti pioneer-a, sony-a, kenwooda...to mi nekak nije to, barem ovi jeftiniji sistemi koje sam imao prilike cuti :(

 

tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites
0