1 1
Macko83

Seat Ibiza 1.2 12 v ?

Recommended Posts

Dečki i cure (ako ih ima ovdje) radi se o seat ibizi,2004-ta godina mislim da je, motor 1.2 12v ,auto ima nešto preko 100 000km, pa me zanima pošto je seat iz vag grupacije, kakvi su ti motori i općenito na što bi trebao obratiti pažnju? imao sam se prilike voziti u seat ibizi 1.2 i znam da je slab u p.m s tim daje bio još na plin,ajme majke ti mile, al opet možda se radi i o šoferu jer kad je prebacio na benzin išlo je bolje...ugl.zanima me vaš emišljenjei iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne.... nisam nikako za taj motor. Relativno slab. osobno se užasavam se tih 3-cilindraša... :ne2

Konkretno ti imaju dosta često problema sa bobinama, začepljuju im se katalizatori, preskaču lanci.... u svakom slučaju NE...

Ako želiš benzinca, moj izbor bi bio 1,4 16v stabilan motor, ima i on svoje neke mušice, ali ipak su to 4 cilindra i globalno gledajući nemaju baš nekih problema.

:palacg

 

 

PS: osobno imam neku averziju prema plinašima, tako da ja nisam za plin....

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto nimalo ne dopada 1.2 12V,imao sam ga u novom polu (2001.g.),troši više nego 1.4 tsi,drndav,ako želiš da ide moraš ga tjerati u visoke okretaje,a onda i pošteno pije

Edited by Galaxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajme ti dvocilindrasi(tako kazen jer nijeden ne radi na sva 3) to je takvo smece. najveci problem tog motora je katalizator.da mi je samo vidit tog inzinjera sto ga je stavija tamo.kat je preblizu glave i onda ispusni ventili izgoru, pa glava doli,pa dragi bog nebi lipo obradija siceve ventila. ugl da ne duljim i ne ponavljan sto je kolega Leo vec nabroja bizi sto dalje od otog motora moja preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izbjegavat motor al nije pravilo da ce crknut ki neki.... Radio 2-3kom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smeće da nemože bit veće,

troši dosta kad ga tjeraš u visoke okretaje, a moraš ga tjerat stalno da bi išao normalo jer je slab motor.

 

prijatelj ima Ibizu 2004 1,2 12v i baš prije 7 dana platio popravak 6500 kn, bobine,ventili....... stanje kilometraže 145 000 km. Kad je meštar otvorio motor kaže, ovdje je već netko popravljao i mijenjao dijelove...... jbg možda je i prošli vlasnik platio masno popravak pa u oglasnik s njime....

 

Izbjegavaj ga u širokome luku,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala dečki, zato ovaj na kojeg sam naišao,baš na njuškalu,iz varaždina , relativno povoljan a ko nov ...moguće da ima nekih problema, iako općenito sam čuo za seata da nije baš nešto sklepan. a 1.4 je iz golfa 4 pretpostavljam a to je isto pušiona :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni 1.2 ni 1.4 ak se mene pita. eventualno 1.6, a opcenito TDI mnogo preporucljiviji. Bio suvozac; u trenutku kad se braticu raspao 1.2 12V u polu 2002. u vožnji, izgleda pukao ili preskocio lanac, klipnjaca probila blok. Katastrofa.

 

1.4 pije ulje, zaribavaju leteci, pucaju karike, 100 problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da samo da je džep malo dublji ,našla bi se makina :) samo situacija je komplicirana vjerojatno ne samo meni nego i većini ... al opet gledao sam ovaj auto koji je btw.prodan, bio je 3300 eura s tim da je isticala rega,opet milim da je bolje uzet taj auto 1.vlasnik,117000km, 2004.godina, izgleda ko nov, nego šta mogu kupit za te novce,nekog golfa 3 tdi-a sa minimalno 300 000km pa na više(još ako je 300 000km još je i dobro... i to 96.-ta godina, ne znam...učinilo mi se da je 1.2 trokolica ipak nekako bolji izbor, a ne bi taj auto bio za neke duge relacije ili za neke perverzije...samo opet ako su motori tolko loši onda opet pljugica... ah šta ćemo sve je to lutrija, gdje se obično popuši :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da samo da je džep malo dublji ,našla bi se makina :) samo situacija je komplicirana vjerojatno ne samo meni nego i većini ... al opet gledao sam ovaj auto koji je btw.prodan, bio je 3300 eura s tim da je isticala rega,opet milim da je bolje uzet taj auto 1.vlasnik,117000km, 2004.godina, izgleda ko nov, nego šta mogu kupit za te novce,nekog golfa 3 tdi-a sa minimalno 300 000km pa na više(još ako je 300 000km još je i dobro... i to 96.-ta godina, ne znam...učinilo mi se da je 1.2 trokolica ipak nekako bolji izbor, a ne bi taj auto bio za neke duge relacije ili za neke perverzije...samo opet ako su motori tolko loši onda opet pljugica... ah šta ćemo sve je to lutrija, gdje se obično popuši :)

 

Pa recimo da ovak nešto od 1. vlasnika i da je kilometraža u redu, svakako bolji izbor od isluženog dizelaša, eventualno kaj na tom motoru, ako kupiš, možeš promijenit lanac i napinjače, pogotovo ako zvecka, odnosno ak se čuje i moraš imat na umu da to nije auto za ganjanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15. 02. 2011. at 19:52, Leo said:

Ma ne.... nisam nikako za taj motor. Relativno slab. osobno se užasavam se tih 3-cilindraša... :ne2

Konkretno ti imaju dosta često problema sa bobinama, začepljuju im se katalizatori, preskaču lanci.... u svakom slučaju NE...

Ako želiš benzinca, moj izbor bi bio 1,4 16v stabilan motor, ima i on svoje neke mušice, ali ipak su to 4 cilindra i globalno gledajući nemaju baš nekih problema.

:palacg

 

 

PS: osobno imam neku averziju prema plinašima, tako da ja nisam za plin....

Imam navedeni auto,pa me zanima koji su simptomi ako preskoci lanac?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znatan gubitak snage, pun gas a auto se muci. Barem u mojem slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1