2 2
MaxFire

Golf 5 farovi sa lećom

Recommended Posts

iskreno ja sam išao na rizik s njuškala, našao prvog koji je imao 5000k što sam htio i canbus balaste i naručio

mislim da je bilo 600kn, set je stigao odmah, ja sam namontirao i nakon dva dana je balast riknuo mojom djelomičnom krivicom, ali čovjek je ekspresno poslao drugi balast o svom trošku, i od onda oko pola godine nije bilo problema, nadam se da ni neće do daljnjeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu ti dat broj od čovijeka koji prodaje hid s can busom

 

na tvome mjestu uzeo bi 5000 K

 

on traži 600 kn

Share this post


Link to post
Share on other sites
mogu ti dat broj od čovijeka koji prodaje hid s can busom

 

na tvome mjestu uzeo bi 5000 K

 

on traži 600 kn

 

Da ali rijetko tko ima da prodaje 5000 k...koja je boja na tvorničkim xenonima???....i može broj na pm od čovjeka pa ću se ja sa njim čut i sve dogovorit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi 4300K i to je to,najbolje svijetle,tj. daju najviše luxa i ne izgleda seljački,dođe ti ko tvornički

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslao sam ti PM

 

kako želiš ili 4300 K ili 5000 K, 6000 K i više nebi nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

4300 je tvornički na većini autiju, ali recimo na tmtuningu di se može uzet set originalnih farova sa svime piše da set uključuje osram žarulje 5800k

sad dali tako stvarno dolazi ili ne neznam

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma

 

meni su 4300 i 5000 K ok a ostalo bađ i ne

 

sebi sam uzeo 4300 K

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sebi stavljo i testiro zarulje 4300, h7 4300 su malo prezute ali kako ko voli, po meni je idealno 5000 ali kad sam ja stavljo moj ovaj mestar nije imao te zarulje pa sam puknuo 6000 i super su mi.. kad budem mijenjo stavit cu 5000 i zivio..

Imam ti super elektricara za ugradnju i nabavu hid kita sa svim zaruljama pa kao te zanima javi se na pm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu (može mala pomoć šta mi je raditit) stavio farove(danas) i hid kit 5000k ali me nešto živcira...u jednom balastu se čuje zujanje(pogotovo kad dolazim do auta otključam ga i upale se svjetla zuji ko sam vrag) dok se "ne ugrije"onda se čuje manje gotovo nečujno....imam garanciju na balaste godinu dana...???što raditi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače se svi balasti malo čuju (nešto izraženije prilikom paljenja),to je visokofrkventni zvuk i to je normalno.

Sad,ako je jedan glasniji nego drugi,onda rađe mijenjaj ako imaš garanciju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inače se svi balasti malo čuju (nešto izraženije prilikom paljenja),to je visokofrkventni zvuk i to je normalno.

Sad,ako je jedan glasniji nego drugi,onda rađe mijenjaj ako imaš garanciju

 

Ali kaj je najbolje ovaj drugi se opće ne čuje...a ovaj zuji....taj zvuk strašno iritira :-(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda zamijeni balaste ako već imaš garanciju,žarulje ti mogu ostati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nebi htio otvarat neku novu temu ali imam jedan mali problemčić sa farom....dok krećem sa autom ili naiđem na neku rupu far mi se zastrese tj leća.....(leća nije fiksna pa skaće gore dole)dok je druga ok, mogu li je ikako stegnut???vidio sam da na faru iza ima neki vijak mislim da je 4 ili 5 ali neznam čemu on služi???i normalno 2 imbusa za podešavat visinu....dali je imao tko slični problem.....eto molim pomagajte....nadam se da se admin neće ljutit što sam tu postavio pitanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa farovima. tražio helline one gti look, naletio kupio i frajer mi onako usput kaže ovo je nova verzija i radi ti dugo i kratko, reko jel h7 sijalica ide kaže da???? reko da nije kakav zajeb i stvarno namontirali obične xenon balaste sa canbusom i h7 sijalice sve to fino namontirali na auto aktivirali preko vaga xenon i sve radi super. probal duga kad ono radi.. ja prezadovoljan duga i kratka sa h7 sijalicom i tom novo verzijom gti farova, nema nikave lampice na kontrolnoj, stavil 5000k boja super.

 

Tu se nismo zaustavili pa smo ubacili još jedan mod h15 sijalice na mjesto pored i aktivirali daylight i duga.. kao na golfu 6, tako da preko dana vozim na halogenim , a noći xenon.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje iskustvo sa farovima. tražio helline one gti look, naletio kupio i frajer mi onako usput kaže ovo je nova verzija i radi ti dugo i kratko, reko jel h7 sijalica ide kaže da???? reko da nije kakav zajeb i stvarno namontirali obične xenon balaste sa canbusom i h7 sijalice sve to fino namontirali na auto aktivirali preko vaga xenon i sve radi super. probal duga kad ono radi.. ja prezadovoljan duga i kratka sa h7 sijalicom i tom novo verzijom gti farova, nema nikave lampice na kontrolnoj, stavil 5000k boja super.

 

Tu se nismo zaustavili pa smo ubacili još jedan mod h15 sijalice na mjesto pored i aktivirali daylight i duga.. kao na golfu 6, tako da preko dana vozim na halogenim , a noći xenon.

 

 

Ajde daj neki link, mail ili broj telefona od tog frajer kod kog si nabavio te farove... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje iskustvo sa farovima. tražio helline one gti look, naletio kupio i frajer mi onako usput kaže ovo je nova verzija i radi ti dugo i kratko, reko jel h7 sijalica ide kaže da???? reko da nije kakav zajeb i stvarno namontirali obične xenon balaste sa canbusom i h7 sijalice sve to fino namontirali na auto aktivirali preko vaga xenon i sve radi super. probal duga kad ono radi.. ja prezadovoljan duga i kratka sa h7 sijalicom i tom novo verzijom gti farova, nema nikave lampice na kontrolnoj, stavil 5000k boja super.

 

Tu se nismo zaustavili pa smo ubacili još jedan mod h15 sijalice na mjesto pored i aktivirali daylight i duga.. kao na golfu 6, tako da preko dana vozim na halogenim , a noći xenon.

 

e to je posao

 

jel pala cijena što h15? bile skupe prije jako

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mozes dati i neku sliku farova i "osvjetljenja" ... :palacg

Cisto za nas, radoznale...

Share this post


Link to post
Share on other sites
a mozes dati i neku sliku farova i "osvjetljenja" ... :palacg

Cisto za nas, radoznale...

 

Ne slika taj nista, vece su sanse za dobitak lota :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne slika taj nista, vece su sanse za dobitak lota :D

 

A cemu onda pisat i hvalit se s necim ako nemas sliku za to pokazat?! :blink::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi kad su stigli:

14072011057r.jpg

 

Ja još radozano kako će izgledati na autu:

18072011065r.jpg

 

Test test farovi rade:

23072011074r.jpg

 

Nakon montiranja:

23072011073r.jpg

 

Kad stignem bacim koji video kako rade, moj far baca malo kraće ima fin rez nesmeta nikome, desni malo duže i više ka vani, idealno. I konačno prava konkurencija oem gti farovima.

 

Nemam slike unutar farova ali je fino ostavljeno za h7 sijalicu i to h7 xenon, tako da bez problema ide h7 sijalica bez adaptera rezanja i sl modifikacija.

 

H15 za 2 komada nešto malo manje od 50e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Farovi lijepo izgledaju..vidit cemo kako ce se pokazat s vremenom. Koje balaste imas?

Znaci imas i dugo i kratko na leći, a pozicija je kao na golfu VI?

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam tačno koji su balasti marka ugl sam dobio garanciju 1g..već poznato idu oni sa canbusom evo na slici objašnjene

23072011074rr.jpg

 

Što se tiče h15 sijalice i dnevnog svjetla to mi je radio električar pa neznam šta je tačno odradio. nešto je malo modifikovao konektor zbog h51 koja se razlikuje od h7.

 

A što se tiče xenon ista stvar kao oni prijašnji helini farovi postavi se sijalica ali nema klapne i nema dugog, kad uključite na ručici dugo klapna kako već prebaci i upale se duga... mislim sve je isto kao na orginalu gdje ide d2s.. može se postaviti i d2s sijalica pa onda adapter za nju i opet obični xenon balast.

 

 

U biti dobijete farove za jeftinu elektroniku tj xenon balaste i sijalice...

 

Ostalo mi je još samo da ubacim pozicije kako se to već zove parking light..

Share this post


Link to post
Share on other sites

cijena farova je bila nešto malo manje od 250e, čovjek je odustao od ugradnje pa je meni prodao.. od oznaka nema bukvalno na faru nista ni broja ni znaka... gdje je naljepnica kaže skino radi carine aj ok. jedino na staklu iznutra onako sitno ima hellin znak ostalo nigdje nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo samo da vas obavjestim jel vidim da vas ovo dosta muci ima dva dana sam namontira farove sa lecom na golfa v.

farovi izgledaju kao i originalni xenon farovi znaci sa lezistima za d2s zarulje i original trafa (inace farovi su marke depo i imaju euro atest).

za ugradnju vam je potrebno ovo:

-2 konektora nova za farove u porschea 160 kn

- 2 d2s zarulje u mene 400 kn

- 2 balasta digitalna 400 kn

- 2 lule sta sjedaju na zarulje 100 kn

- jedno cetri sata rada

 

i to bi bilo to ista je stvar i sa tvornickim

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2