0
sven

G4 audio sustav (stock)

Recommended Posts

Evo odlučio sam napraviti svoju temu da kolegi Raven-u ne upropastim nejgovu.

 

Da objasnim situaciju...

 

 

Serijski zvučnici u autu su mi samo naprijed ( u vratima i visokotonci) , a naknadno su ugrađeni isti takvi u zadnja vrata. Trenutno je u autu neki Blaupunkt radio iz cca 1948 :da

 

Zelim se rjesiti tog Blaupunkta jer je ruzan a prvenstveno bi htio da mi ta sredi??nja konzola bude bez one rupe. (koja itekako moze posluziti za odlaganje sitnica, ali usprkos njenoj funkcionalnosti ne dopada mi se)

 

Razmisljao sam o ugradnji serijskog radia Beta, Gamma ili Delta. (i plus cd player ako se uzme Bega ili Gamma)

 

Ako netko zna da li moze reci koje su bitnije razlike između Bete i Gamme osim rasporeda tipki i tih vidljivih sitnica..

 

Beta:

 

betalf4.jpg

 

Gamma:

 

gammamc2.jpg

 

 

Zajedno sa cd playerom bi to otprilike izgledalo ovako:

 

66375sve%20skupa.jpg

 

Za??to sam odabrao ovu (primitivnu) opciju ?! Zato ??to bih volio da mi se sve uklapa sa pozadinskim osvijetljenjem auta . Koji god sam radio gledao ima ih hrpa plavih ali su nijanse druge. Druga stvar je ta ??to je vecina njih tako dizajnirana da po mom ukusu odskače od cjeline (te sredisnje konzole) i kori??teni su neki wanna be chrom materijali i slicno i na kraju to izgleda po meni seljački. O ukusima se ne raspravlja tako da je ovo moje skromnom mi??ljenje.

 

Kod ovoga me zanima da li bi navedeni Beta ili Gamma mogli pogoniti ove zvučnike koje imam u autu (iako su naknadno ugrađeni oni u stra??njim vratima) i kolika je (ne)kvaliteta zvuka sa tim serijskim radiom?

 

Ako se kupuje rabljeni Beta ili Gamma radio da li su kodirani i da li se moze kupiti odvojeno radio i odvojeno ovaj cd player a da ce moci raditi kad se spoji?

 

 

Druga opcija je kupnja Delta radia...(verzija sa cd+kazeta ili verzija samo sa cd-om)

 

deltakazetajc6.jpg

 

ili

 

deltasamocdhs9.jpg

 

 

 

Vec sam dosadan sam sebi sa tim pitanjima a vjerovatno i vama ali ipak bih molio nekoga tko bi mogao odgovoriti na moja pitanja da mi pomogne sto se tice ovih stvarčica..

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja rjesenje za tebe, javi mi se na ICQ, MSN, 098 471669

Edited by Dario_B

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko da?? za rabljenu betu?

imam ja u golfu a i??o bi na ne??t bolje...ovo je za prvu silu bilo...inače radio je iz passata i imam kod za njega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A neznam jo??..planiram sa e-baya kupiti nesto ako se nađe, ako ne onda se javim tebi!

 

Daj mi reci kakav je zvuk sa tom Betom? Jel krči kad pojača??? Koliko je zapravo lo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam ja isto napravio.

U Lupo sam stavio GAMA radio iz svog biv??eg Pola, CD-changer iz Audija je sad u prtlja??niku, te sam dodao jo?? par Alpine odvojenih dvosistemskih zvučnika otraga, i eto dobitne kombinacije za gradski auto, a svira sasvim solidno.

Na sve sam se odlučio upravo zbog razloga koje ti navodi??.

Mislim da beta ima samo dva izlaza, a gama četiri, te shodno tomu nema regulaciju "FADE", te jo?? par funkcija, kao npr. TA ili obavijesti o stanju na cestama, te RDS.

Također mislim da beta nema skidivu pločicu, dok se gama mo??e naručiti s time i bez.

Ako ima?? tu skidivu pločicu, postoji za kupiti mala plastična futrolica sa zakačkom za odjeću u kojoj pločicu ??titi?? od o??tećenja i prljav??tine cca.80kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

beta ima rds...barem ova koju ja imam....fade mislim da nema jer nisam na??o kad sam gledal...

 

kolko da?? za rabljenu betu?

imam ja u golfu a i??o bi na ne??t bolje...ovo je za prvu silu bilo...inače radio je iz passata i imam kod za njega ;)

 

na serijala sistemima beta je bila ok al kad sam stavio aftermarket vidi se da je bolji zvuk makar je sony u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest rough k

Beta ima i rds i TA i plocicu. Nema fejd. Ja je isto nedam zbog svjetla i dizajna uskladjenog s (dosadnim) kokpitom.

 

Vidio kod frenda u passatu betu iskombiniranu tvornicki s cd plejerom origigi, super zgleda i cist solidnoi zvuci. S kodom ce ti pomoci ovlasteni ako ti radio nije ukraden, tak da mozes to kupit i odvojeno i onda upariti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam dobio kod kod ovla??tenog...treba?? dati proj ??asije i kod koji ti je na radiu i oni ti daju kod za dekodiranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Beta ima i rds i TA i plocicu. Nema fejd. Ja je isto nedam zbog svjetla i dizajna uskladjenog s (dosadnim) kokpitom.

Vidio kod frenda u passatu betu iskombiniranu tvornicki s cd plejerom origigi, super zgleda i cist solidnoi zvuci. S kodom ce ti pomoci ovlasteni ako ti radio nije ukraden, tak da mozes to kupit i odvojeno i onda upariti...

 

 

E pa bas zbog toga sam se odlucio na ovu kombinaciju koliko god ona bila neprihvatljiva od ''car audio tunera'' :)

 

Kod kupnje radia dobio bi s njime i kod i sve tako da nebi trebalo dekodirati. Pitam to zato sto doma isto tako imam i navigaciju za G4 (dekodiranu) ali nemogu ju ugraditi u auto jer za to treba mijenjati neki kompjuter glavni ovo ono i hrpa sranja jer auti koji to original nisu imali imaju navodno neke drukcije instalacije i gluposti...

 

 

Da li je netko imao iskustva sa Delta radio sustavom?! Koliko primjecujem vrlo su rjetki ovdije kod nas.. svega dva puta sam ih vidio u autima ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovak to kod mene izgleda...ja sam zadovoljan... :D:)

 

 

dsc00069do0.jpg

 

 

ovo plavo i nije tak uočljivo po noći kako sam mislio da će bit pa je ispalo ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ovak to kod mene izgleda...ja sam zadovoljan... :D:)

dsc00069do0.jpg

ovo plavo i nije tak uočljivo po noći kako sam mislio da će bit pa je ispalo ok...

 

 

Kupio sam VW Deltu i ugradio ju. Sve radi svira odlično samo jedan problem. OSvijetljenje.

 

Sva svijetla sa konzole mogu pojacavati i smanjivati ali radio je jednako ''smanjen'' cijelo vrijeme.

 

Evo slika kako to izgleda kad je konzola osvijetljena maksimalno i minimalno..

 

71791DSC02154.jpg

 

559443DSC02160.jpg

 

 

Da li je to normalno da se nemoze pozadinsko osvijetljenje na radiu pojacati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene na radiju se ta opcija zove dimmer....potraži u meni-u nešt slično i probaj to podesit

EDIT: ne govorim o tvorničkom radiju...

Edited by matija0311

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda spojeno dobro...

 

Ja mislim da je u instalacijama,mozda saam nesto pomijesao

 

Koliko si platio?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest rough k

Treba (reći cu laički, jer i jesam laik u tome) promijenit kombinaciju ??ica na jacku, gdje dobiva tu regulaciju. Meni alphu i betu uredno regulira, a i audijev radio isto.

 

Svaki električar će znat u sekundi, da ne filozofiram puno. Uglavnom, ni?? ti nije s radiom :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj poslikaj to po danu da vidim kak izgleda! Jel prodaje mo??da tko tak ne??to? Ja bi isto original 2din jer za sad je pioneer cd al to bi izbacio i stavio origigi deltu!!

Edited by bandit99

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to sam dao da mi ugrade u Gradi??ćanskoj tu u ZG-u. Oni ugrađuju meta system alarme također ak se sjecam....

 

Neznam kako bi proslo da sam isao kod zubaka ili tako nesto..(na cijenu mislim) a opet nisu valjda takvi idioti tamo gdje su mi ugrađivali pa da nisu znali kak to spojit..?! Stvarno mi je ovo bezveze totalno..

 

 

Kupio sam ovo preko ebaya za 235€ . slikat cu sutra pa stavit slike.

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites
0