0
derWOLF

Passat TDI 110ks - gasi se

Recommended Posts

Ne znam dal je bilo diskusije oko ovoga, ali imam slijedeći problem. Naime kada malo potjeram moj sanduk od passata u višim okretajima, taman da prešaltam u treću il' četvrtu, auto ko da ode u blokadu, zatrza, popale se sve lampice i auto se ugasi. I molim dragoga Boga da ga opet upalim, jer vergla na prazno...onako šuplje, a lampice i dalje svjetle. To mi se dešava sve češće, a prije toga je samo zatrzao i išao tromo, ali se nije gasio. Promijenio sam MAF, začepljen je AGR preko vakum crijeva, promijenjeni su oni ventilčići N75 i onaj drugi (valjda, :huh: ako me nisu zajebali kod majstora)...uglavnom nitko nema pojma što mu je. Evo prije petnaest minuta sam se natjeravao jer sam promijenio MAF i tup...ugasio se auto, 15 minuta sam ga pokušavao upaliti, tolko sam ljut da ću ga raspucat u trafostanicu. Pomoć!?!

 

P.S. Zaboravih napomenuti da mu je Tibor napravio čipi-čips 110@150. :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da...par godina nakon čipiranja. Počeo prije mjesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da, da...par godina nakon čipiranja. Počeo prije mjesec dana.

doslo je vrijeme da ubodes malđeg passata

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je najlakše tako odgovorit i onda da zahebe neku budalu i covjek ga opere a mozda i dođe ovamo ka nama da mu damo savjet za problem :)

 

Dakle lampe se pale kad motor radi u vecim okretajima.. hm.... kakav je alternator? Masa motora....

 

Samo se nadam da nije nesto s centralinom elektronike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Autofreak

Danas promijenjeni ležajevi na alternatoru, sve pregledano i sve uredno. Promijenio MAF (novi origigi-na posudbi), dva el.mag. ventila tipa N75 promijenjena. Jedan stoji kod kutije od filtera zraka, jedan je kod posude za vodu. Dal je sve dobro spojeno sa tim crijevcima nemam pojma, jer ovdje su svi kvazi majstori koji sve znaju, a niš ne naprave. Pokušao sam čak i zamijeniti mjesta tih el.mag. ventila jer su u biti isti i sve se isto dešava. AUTO SE UGASI KAD SE NATJERAVAM. Prva...3800-4000 rpm...druga isto...treća čak i do 4500 i onda crkne i sve lampe žiže ko u betlehemu.

 

Žac...ma koje mlađe, sad samo novo. Dosta sam ga i izdrljao...pa 10 godina je dosta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ste gledali možda kakve greške prk komp-a?

 

p.s remenica na alternatoru je fixna il ?

pitam usputno.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Autofreak

Danas promijenjeni ležajevi na alternatoru, sve pregledano i sve uredno. Promijenio MAF (novi origigi-na posudbi), dva el.mag. ventila tipa N75 promijenjena. Jedan stoji kod kutije od filtera zraka, jedan je kod posude za vodu. Dal je sve dobro spojeno sa tim crijevcima nemam pojma, jer ovdje su svi kvazi majstori koji sve znaju, a niš ne naprave. Pokušao sam čak i zamijeniti mjesta tih el.mag. ventila jer su u biti isti i sve se isto dešava. AUTO SE UGASI KAD SE NATJERAVAM. Prva...3800-4000 rpm...druga isto...treća čak i do 4500 i onda crkne i sve lampe žiže ko u betlehemu.

 

Žac...ma koje mlađe, sad samo novo. Dosta sam ga i izdrljao...pa 10 godina je dosta. :)

kaj je vec tolko proslo 10 god. a jesi li razmisljao da nije neko smece u gorivu pa da nemre povuc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema baš veze sa natjerivanjem,ali baci oko na relej 109.A ako si već sve to promjenio kaj pričaš,kupi onda i njega novog on ti nije skup.

A elektromagnetski ventili ti baš i nisi 100% isti s toga ih nemoj mijenjat.

 

Uz put vidi kad ti se ugasi i kad ga verglaš jel imaš 12V na shutt off ventilu na bosch pumpi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

desava se samo u trecoj, kakve znakove daje kad vergla ili ih uopste ne daje??? dugo mu treba da upali?

 

autofreak: predpostavljam da je sa kocnicom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica na alternatoru je sa kuplungom, zbog klime, i ona je nova stavljena. Komp...haha. Mora da se šališ. Za to trebam ići u Vinkovce u AK Šimun. Mislim da on ima jedini komp, a ovu staru mazgu se baš ne isplati tjerat do ovlaštenog servisera.

Najvjerojatnije ću sutra otići da vide još granu i turbinu, iako sumnjam, jer turbina se čuje i na leru da fućka otkada je čipiran. BTW izbio sam katalizator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina sve i da je blokirana opet nema veze s lampicama jer koliko sam razumio tebi se u voznji upale lampice (motor se vrti)...

 

Pogledaj gore savjet od kolege Audi-a

 

A pod komp sam mislio da imas nekoga s vag.com-om....

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim iz vukovara si, bliz mene si, ako hoces mozes naleteti da ga spojimo na komp da vidimo sta pokazuje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krnjo može može...samo ako može popodne, bigaje radim do 3. Ja sam ti u naselju, tak da mi nije daleko.

 

AUTOFREAK.. u natjeravanju auto zatrza ugasi se motor, a popale se sve lampice. :palica

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze i poslepodne, skoro dan-noc sam u garazi, samo nesto cackam oko svog auta... :D imas broj u info pa zovni....

Share this post


Link to post
Share on other sites
:palci čujemo se...možda već sutra. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti se to događa otkako si čipirao ili je kasnije počelo

 

provjerite luft remenice na radilici možda ti se rasklimala pa auto gubi fazu i gasi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolica su sada u Krnjinim rukama... :aplauz:vozi

 

BTW...Krnjo ima jebenu dvojku! :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
:wow Krnjo šta mu napravi?! Opet ide k'o zmaj! :da:care:palacg:aplauz :aplauz :aplauz Šta reći zna znanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde Krnjo rasplet događaja da čujemo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo mu se zagusila turbina, izgleda da ga vise ne svrbi noga za gasom.... :D :D

 

sve pohvale za alena, dobio sam i izolaciju za poklopac motora koju ja verujem nigde nebi nasao....

Edited by Krnjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

:respekt češ češ češkam se... :P istina je da otkad mi žena rodi ćericu, baš i ne stišćem papučicu..k'o da sam jebeni penzić. :doh

 

:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
0