1 1
vale

1,4 TSI čudan zvuk pri paljenju

Recommended Posts

evo već neko vrijeme se živciram s ovim, znači zvuk najsličniji ovom

tako jednako zaronda samo malo tiše kod mene, i to 99% na hladno jedino, znači kad auto odstoji preko noći ili se par sati ako ga ne palim.

kad je topal se većinom nečuje ništa, eventualno malo malo, ali gotovo nečujno, i to rijetko.

a na hladno gotovo uvijek ovakav zvuk, glasnije ili tiše, kako kad, duže ili kraće, ali uvijek zaronda.

 

bio sam kod par mehaničara, svako ima svoje mišljenje, ali onaj kome najviše vjerujem misli da je do lanca distribucije i da nije nužno odmah mijenjat ako me ne živcira.

ako netko ima sličan problem ili se sreo s njim, molim vas da date neko mišljenje.

mislio sam do ovlaštenog, ali prvo želim pokušat saznat u čemu je problem, da me nebi oni oderali i rekli da su mijenjali neznam što a problem je u sitnici, jer sam imao već neugodnih iskustava s istima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..koliko km imao automobil??i kako se ponaša kad je na radnoj temperaturi??

Share this post


Link to post
Share on other sites

da nije do remenice alternatora,ona se zna čuti samo kad je auto hladan (tj. nakon šta upališ auto,alnaser tom prigodom povuče dosta struje iz akumulatora koju odmah želi nadomjestit alternator i tada se najprije čuje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se čuju podizači ventila jel odmah prestane ili se duze čuju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto ima 90000km, i na radnoj temperaturi je sve ok, auto radi dosta mirno, okretaji se ne mijenjanju, i naravno kod paljenja na radnoj temperaturi se ovo ne čuje.

2 zagigti: pogledaj snimku, otprilike toliko, sekunda gore dole

Share this post


Link to post
Share on other sites

na snimci je motor od 122ks (onaj sta ima samo turbo)...

 

a po zvuku bi rekao da tu nesto nestima s lancem razvoda... tj vjerovatno njegov natezač izgubi nategnutost (radi preko tlaka ulja motora )...

 

 

Dali je sam natezač problem il šta.. najbolje da posjetiš servisera...

 

Takav zvuk se javlja kad se mjenja ulje na tim "lančanim" motorima jer pumpa ulja fila ulje u filter a ostatak momentalo ostane bez pritiska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam strucnjak.. ali meni je prvo na pamet palo problemi s turbinom..

jel ti je netko od mehanicara morzda rekao da bi to moglo biti uzrok tog problema??

 

ponavljam, nisam strucnjak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

2autofreak: to mi je i spominjao moj mehaničar kojem najviše vjerujem, on je gotovo 100% siguran da je do lanca/natezača

čak je pred menom zvao prijatelja u novosel karlovac i on je odmah rekao da je do lanca jer je imao isti slučaj s jednim golfom.

sad jedino što on meni kaže da se oko toga nesekiram, i da je ok dok on samo pri paljenju 2-3sekunde zaronda, da je problem kad zvecka konstantno.

mene je malo strah da nebi bilo nekih drugih problema zbog toga, ali i to je mi zadnje vrijeme toliko počelo ić na jetru da popizdim kad ga palim na hladno.

 

2markec: nitko mi to nije sugerirao, niti mi ima ikakvog smisla da bi moglo bit povezano s turbinom, jer neznam što bi kod nje moglo šuškat tako, a pogotovo samo 2-3s i poslije ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam da je normalno al popravak nije bas jeftin jer se onda po preporuci mjenja komplet razvod (lanac-lančanici-klizači)

 

Imao sam 1 MkV (170ks) kojoj je taj lanac nekako preskočio 1 zub na bregastima i tad je upalio check engine... e sad dali je njemu rondalo prije il ne neznam jer je tad bio od firme...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neznam da je normalno al popravak nije bas jeftin jer se onda po preporuci mjenja komplet razvod (lanac-lančanici-klizači)

 

Imao sam 1 MkV (170ks) kojoj je taj lanac nekako preskočio 1 zub na bregastima i tad je upalio check engine... e sad dali je njemu rondalo prije il ne neznam jer je tad bio od firme...

 

reci mi molim samo koliko je to nije baš jeftin otprilike.

ako bi recimo mijenjao komplet razvod, koliko bi me otrpilike koštalo sve potrebno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm to je bilo prije cca 1-2god... tak da se tog nesječam ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Natezac lanca je to. Meni se to isto javlja, ali puno krace, pola sekunde traje trrrrrrr i gotovo. Naravno reklamirao sam i dobivam novog drugi tjedan...

 

Koliko kosta neznam, auto je pod garancijom.

 

Padne pritisak ulja i lanac olabavi, i potegne se po plastici i cim motor napravi par okretaja digne pritisak i nestane zvuk jer natezac lanca ocvrsne i nategne lanac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala keri i autofreaku na odgovorima, to je samo potvrdilo ono što mi je rekao moj mehaničar koji je i bio u pravu. moram se malo raspitat o cijeni pa to izmjenjat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1