0
Jandro

Podizaci ne dižu/spuštaju prozore do kraja nakon odspajanja akumulatora

Recommended Posts

znaci ,otpojio sam akumulator i sad kad se prekidac povuce do kraja nedize il nespušta se prozor skroz do kraja kako bi inace trebao, nego na drugom zubu se ponasa kao i na prvom, idu gore dolje kolko se drži prekidač i to me nervira

 

i prije mi se to isto dogodilo, ali nakon nekog vremena se vratilo u normalu??

dali se to mozda ovako kako može ''isprogramirat'' il šta već treba ili mora na kompjuter se spajat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak treba :lol:

Meni se isto događa na passatu, al svaki put proradi normalno nakon dan-dva

Share this post


Link to post
Share on other sites

spustit prozore do kraja, podići do kraja.

nakon toga bi trebalo sve proraditi (ovo im je kao neka kalibracija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

još jedna piva :)

 

Volim dužu metodu pa ajmo ovako.

 

Udjes u auto i sve zatvoris (vrata takodjer)

 

Das kontakt.. drzis prekidac za pojedino staklo prema dolje... i kad dođe do kraja i dalje dzžiš prekidač i brojis cca 8-10sec pa pustis i kliknes na podizanje i opet kad dođe do kraja drzis i dalje i brojis 8-10sec...

 

 

Tako svaki prozor odradiš i na kraju vratiš kontakt.. i opet daš i tad prozori trebaju radit normalno.

 

Ako koji šteka.. ponovis samo za taj koji steka.

 

Nekad u tom "učenju" prozor zna stat i prije gornjeg-donjeg položaja i onda "učenje" nije učinkovito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras ih ''isprogramirati''

 

Jednom ih pustis do kraja kolko ide, i onda gore do kraja kolko ide i kod sljedeceg paljenja auta bi trebalo radit.

 

Meni je tako ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni isto tako bude, al ih ja onda na bravu od vrata spustim dignem i sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam vise puta spustit i dic do kraja pa nist

Probat cu jos jednom kak je autofreak napisao pa javim :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista od navedenog nije upalilo. Treba kljuc stavit van u bravi i okrenut u desno i drzat par sekundi i to je to. Problem rijesen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo moje radi al očito il se nisam dobro izrazio il nisi dobro skontao. sve tako radim od pola do audi-a.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
meni isto tako bude, al ih ja onda na bravu od vrata spustim dignem i sve ok

 

zast mi to danas nisi reko.... ovo mora radit. fino kljuc u bravu okrenes na odljucavanje i drzis sve dok se prozori nespuste, onda na zaljucavanje sve dok se nedignu i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zast mi to danas nisi reko.... ovo mora radit. fino kljuc u bravu okrenes na odljucavanje i drzis sve dok se prozori nespuste, onda na zaljucavanje sve dok se nedignu i to je to.

 

 

ma kad danas/jučer? :D

 

u glavnom to je recept, gore dole i sve ok... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ovo moje radi al očito il se nisam dobro izrazio il nisi dobro skontao. sve tako radim od pola do audi-a.... :)

 

 

a neznam, probao sam dva puta, cak sam isao i na komp citat jel sam dobro uhvatio postupak od tebe i dalje nije htjelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja problem

 

Igrao sam se sa ključem u bravi, držao dugo u jednoj strani

 

Prvo mi je radilo podizanje samo vozačevog prozora

 

Onda sam se igrao opet s ključem u bravi u suvozačevim vratimai sad mi radi podizanje vozačevog prozora i suvozačevog prozora ali samo s prekidačem u suvozačevim vratima a s prekidačem iz vozačevih vrata ne...

 

Što da radim? (Polo 9N3)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma kad danas/jučer? :D

 

u glavnom to je recept, gore dole i sve ok... :)

 

Hehe mislio sam na jandru jer je bio kod mene taj dan, a quote-o sam tebe jer i ja tak radim :D

 

@marko.p stvarno nemam pojma gdje je problem.... neki dan sam skinuo klemu kad je varen krak sasije, vratio klemu, kljuc u vrata prozori dolje - gore i sve radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko jesi pokusao moj sistem?

 

Zatvorit sve prozore, vrata...

 

Dat kontakt i svaki prozor istom procedurom... drzat spustanje cjelo vrjeme dok se prozor spusta i nastavit drzat 8-10sec i nakon sta se skroz spustio... pa onda to ponovit i s podizanjem.. bitno je nepustat prekidac dok se podizač "uči".

I tako svaki zasebno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marko jesi pokusao moj sistem?

 

Zatvorit sve prozore, vrata...

 

Dat kontakt i svaki prozor istom procedurom... drzat spustanje cjelo vrjeme dok se prozor spusta i nastavit drzat 8-10sec i nakon sta se skroz spustio... pa onda to ponovit i s podizanjem.. bitno je nepustat prekidac dok se podizač "uči".

I tako svaki zasebno

 

ma jesam, vozačev radi normalno ali suvozačev radi samo na prekidač sa suvozačevog prekidača a s vozačeve strane nula bodova

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm pa se ti igraj s klučem :)

 

Jos da probas s skidanjem - kleme na neko vrjeme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj kleme i to, al ako nikako ne radi da nije onda neki mikroprekidač ili žica u banani?

Edited by golf_ri

Share this post


Link to post
Share on other sites
probaj kleme i to, al ako nikako ne radi da nije onda neki mikroprekidač ili žica u banani?

 

ma nije zato jer nije radilo nikako pa sam se igrao s ključem pa je proradilo ali samo sa suvozačeve strane

 

ništa, skinut klemu

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuo kleme

 

kratko vrijeme radilo (nekoliko minuta) i sad opet ništa, radi samo vozačev prozor, suvozačev više nikako

 

Ima tko kakvu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

što nitko ništa nezna??

 

Auto bio cjelu noć bez aku, radilo 15 min pa crko, ali opet samo sa suvozačeve strane, vozačeva ništa

 

dijagnostika ne baca nikakvu grešku

 

očito je do nekog kodiranja prokletog

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, prastari post. Ali evo ja sam otpojio kleme i opet spojio i one-touch mi je radio samo na suvozačevom staklu, a prije je radio na oba.

Nije više radila ni fora sa daljinskim.

Probao sam ovu kalibraciju dole 10-ak sek, pa gore 10-ak sek i ovo sa ključem (da ga se ubode u vrata u bravu pa drži prvo jedna pa druga strana) i niš nije radilo.

I svugdje na netu je ovaj savjet sa 10sek.

Onda sam se sjetio da imam priručnik.

Dakle, uđete u auto, zatvorite vrata i date kontakt (prozori MORAJU biti zatvoreni do kraja) i stisnete podizače na podizanje na 1sek (zapravo ga dižete a ne stišćete :P), pustite i onda opet stisnete na podizanje, ugasite kontakt, upalite i radi, proradio je odmah i daljinski :D Reko da upišem da se neko ne muči bzvz, ovo je postupak za polo 2011.

 

Edited by Disco

Share this post


Link to post
Share on other sites
0