7 7
spoljo

Koje ulje?

Recommended Posts

Tko radi 30 000-40 000 km godisnje razlika je mijenjao na 10 000 ili 7000. A mislim da ulje tipa castrol,shell i sl. je steta vaditi na 7000 osim ako se radi godisnje ta kilometraza pa usoadne jednom godisnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da je reka da ga je promjenio prije 2000km nebi mu virova

Muljaza na sve strane,sa izmjenom ulja sa velikim servisima itd i s racunima istih

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mijenjam onda..

Ima ga vise od max onak dosta. Preko cijelog mjerila. mozda nebum filter al ulje cu obavezno.

Inace si sve radim sam sto mogu. Dole je vijak za kljuc 19 mislim i neka brtva. Jel se ta brtva mijenja il izdrzi duze i koji je uopce promjer i materijal, aluminij, bakar ili?

Thanks.

Evo stanje. Sumnjam na puno prekinutih regeneracija. I dosta nafte u ulju.

03823021178d552003c2e812aa4a9a5e.jpg

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na 8000-9000km mijenam Ravenol VPD 5W40.

Prešao sam 8300km, počeo je vrlo malo da ga pijucka.

Tako da je vrijeme za promjenu.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam krenuo da pisem komentar ali reko necu. Ali sad kad pises ulje hoces a filter ulja ne znaci stvarno ne razumijem. vozis auto 2011 god a kao skupo ti ulje castrol i filter ulja. No coment

Share this post


Link to post
Share on other sites

Low quality oil u vcdsu ne znaci da je ulje lose kvalitete nego da je servisni interval kraci od 30k km. Dakle to pise za sve aute u koje ne ide long life ulje.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam krenuo da pisem komentar ali reko necu. Ali sad kad pises ulje hoces a filter ulja ne znaci stvarno ne razumijem. vozis auto 2011 god a kao skupo ti ulje castrol i filter ulja. No coment

Onda kupim ja kasnije auto sa takvim održavanjem i veseli me sljedećih par godina ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Low quality oil u vcdsu ne znaci da je ulje lose kvalitete nego da je servisni interval kraci od 30k km. Dakle to pise za sve aute u koje ne ide long life ulje.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ne, na autu prije mijenjao sam svakih 10000km i stavljao najbolje što sam našao i preporuku (Renault-Elf)

pošto čovjek kaže da su filter i ulje zamijenjeni prije 8000km a njegov mehaničar također to potvrđuje, možda ga uopće nebih trebao još mijenjati.

možda je mehaničar izlio svih 5 litara unutra pa je zato preko max.. ne mogu to znati jer se ni on ne sjeća.. to je bilo negdje u veljači. znači low quality u vcds znači da on smatra da je interval prošao, ok..

ja pušem na hladno pa zato sve mijenjam i prije nego dođe rok, jer se ne vozim puno ali npr, danas mi kaže šef sutra idem za pulu ili split ili vinkovce, auto mora biti tip top.

bez brige svatko tko kupi auto od mene uvijek dobije sve najbolje, ja uvijek popušim.. recimo, prodao sam renoa, a u 3 godine koje sam ga vozio sve apsolutno sve sam zamijenio i šta treba i šta ne treba.. ne škrtarim.. kupio sam u zimi u autokreši 10 litara ulja i po 2 garniture svih filtera koje ima i jednu garnituru sam u proljeće zamijenio a pošto nisam mislio auto prodavati, neg je tak ispalo da sam ga mijenjao staro za novo, dao sam čovjeku sve te duple dijelove, i 5 litara Elfa, ukupno valjda 600kn novih dijelova, set zimskih guma koje nisu prošle puno i to ne najjeftinije, ljetne na alu felgama gy efficientgrip performance a zimske na čeličnima Nokian WR4D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mijenjas ulje a filter ne... kao da na fergusonu mijenjas. Nisam to čuo jos od doba zastava, jugica.

Čemu izmjena ako ne mijenjas filter? Ostaje ti starog ulja u filteru i kucistu dosta.

Skini saraf na karteru, gore otvori i izvadi filter da izadje komplet ulje, 50kn novi filter i doziraj onda koliko hoces razinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, na autu prije mijenjao sam svakih 10000km i stavljao najbolje što sam našao i preporuku (Renault-Elf)

pošto čovjek kaže da su filter i ulje zamijenjeni prije 8000km a njegov mehaničar također to potvrđuje, možda ga uopće nebih trebao još mijenjati.

možda je mehaničar izlio svih 5 litara unutra pa je zato preko max.. ne mogu to znati jer se ni on ne sjeća.. to je bilo negdje u veljači. znači low quality u vcds znači da on smatra da je interval prošao, ok..

ja pušem na hladno pa zato sve mijenjam i prije nego dođe rok, jer se ne vozim puno ali npr, danas mi kaže šef sutra idem za pulu ili split ili vinkovce, auto mora biti tip top.

bez brige svatko tko kupi auto od mene uvijek dobije sve najbolje, ja uvijek popušim.. recimo, prodao sam renoa, a u 3 godine koje sam ga vozio sve apsolutno sve sam zamijenio i šta treba i šta ne treba.. ne škrtarim.. kupio sam u zimi u autokreši 10 litara ulja i po 2 garniture svih filtera koje ima i jednu garnituru sam u proljeće zamijenio a pošto nisam mislio auto prodavati, neg je tak ispalo da sam ga mijenjao staro za novo, dao sam čovjeku sve te duple dijelove, i 5 litara Elfa, ukupno valjda 600kn novih dijelova, set zimskih guma koje nisu prošle puno i to ne najjeftinije, ljetne na alu felgama gy efficientgrip performance a zimske na čeličnima Nokian WR4D.

 

Da li ces ga ti mijenjati ili vjerovati covjeku na rijec je tvoja stvar, ja sam samo napomenuo da ta opcija u VCDS-u je zbunjujuca i ne oznacuje losu kvalitetu ulja niti to VCDS moze detektirati nego da se radi o normalnom servisnom intervalu a ne o long life intervalu. Neki mijenjaju na 15k km kako je propisano, neki na 10k km a neki i na manje.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

okej hvala na pojašnjenju, vcds me zbunio, al ak je to false alarm, štima..

ma jasno da mijenjam sve..

za renoa imam još jedan filter viška doma, ostalo mi je..

tak da inače ne stavljam prljavu majicu na otuširano tijelo, heheh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bi reka moj mehanicar za ne mjenjanje filtera ulja.To ti je isto koda se istusiras pa obuces posrane gacice??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha

Danas ako nista ima onih jeftinih filtera comline itd sranja... mada to nebi nikad stavio na auto al

Share this post


Link to post
Share on other sites

fram je 40kn..

btw, na koliko se km mijenja filter nafte, nalazim oprečne podatke i upute..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad i ulje

Edited by G2 LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ulju i filterima se ne štedi.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima neka caka da se pumpa goriva preko vcds aktivira na kontaktu i onda se zamjeni filter, nakon toga preko neke naredbe niskotlačna pumpa napuni filter do kraja da nema zraka i sama odzrači visokotlačnu i tako je filter najbolje ugrađen..

ako ostane zraka unutra hoće pumpa raditi suha a onda se pojede onaj valjčić na ventilu i bregovi na osovini.. malo sam proučavao jer mi nekaj iz cr pumpe zvrcka, ne jako, onak sitno kliktanje, na relu ništa, kad dam i puštam gas se čuje..

a opet našao sam videe i članke gdje se ljudima to kliktanje iz visokotlačne pumpe čuje stalno i to je kao normalno, pa sad neznam..

nešto slično ovome..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mjenjaš filter goriva onda kad izvadis stari filter i počistiš kućiste napuni ga s gorivom do polovice stavi filter i dolij jos nafte kad filter popije i kućište ti mora biti full puno goriva tek onda zašarafi poklopac kućišta i onda se igraj s vcds i pali pumpu jer ako ti nije full puno kućište može bit veselja

Stavi ispod kućišta krpu da ne uprljaš sve s naftom....

 

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti vcds

Kad stavis novi filter nadopuni do vrha diesela i kad sve sastavis das 4-5 puta kontakt i palis..i sve savrseno, odma pali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam u motor 4.7 litara Totala 5W30 Ineo lowcaps LongLife norma vw 505 i 507.. i framov filter ulja. Dobio 3 gumene brtve s njim.. Stalo bi i punih 5 lit al bi bilo na sipki na max.. sad je na pola. Ostalo cu mijenjati u proljece.. sad imam regu i ostalo a svorc sam. Idu sisvete i blagdani itd..

Mijenjano je sve od filtera u veljaci a ulje i filter u masini sam zamijenio da budem mirniji.. moglo je i ono ic mozda jos al neznam kak je vozen itd.. sad je novo odmah je tisi motor.. ono unutra bilo je ko voda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

5w30 i je kao voda rekli bi svi stari mehaničari tako da je to diskutabilno....

A da je motor tiši to je normalna stvar a ima tu malo i Plecebo efekta

I da prolistaj malo kako se mjeri ulje po VW standardu iliti Autofreak metodi auto topal ugasen pričekaš 30sec i pogledas koliko ima ulja i nališ do max i miran si....

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako..

Skroz hladan na 2/3 oznake..

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7