7 7
spoljo

Koje ulje?

Recommended Posts

Mjeri se kad je motor na radnoj temperaturi, ugasi se auto i priceka 2min. Pise ti u uputama. Javi koliko je tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kak je bilo kad je bio topal.. Uglavnom 2 sata nakon voznje, sa 4.7 litre je na skoro max. Znaci da bi sa 4.3 bio na pola to je ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 4 l na max.na sipki i nakon 15000 km kad ga vadim van isto je na max.ne potrosi ga nista unutra je aral 5w30 a turbo zvizdi od prvog dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kak je bilo kad je bio topal.. Uglavnom 2 sata nakon voznje, sa 4.7 litre je na skoro max. Znaci da bi sa 4.3 bio na pola to je ok..

 

Pa izmjeri da vidis pravu situaciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda yeti ima veci karter. Mozda je sipka drukcija. Uglavnom vcds kaze 45mm a minimum je 23 mm il tak nesto ne sjecam se. Sad je malo ispod max.. staro ulje nije trosio, valjda nebu ni ovo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekipa pitane

 

koje ulje bi bilo bolje tociti u golf 7 1.4 tsi?i u cemu je razlika osim gradaciji?

 

 504.00 5w30

ili 502.00 5w40

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa,

OK, siguran sam da je već bilo sto puta, ali da ne tražim.

Za 1.6tdi je potrebno baš Low Saps ulje ili je dovoljno da piše ona specifikacija od Vw-a (508.00 ili 507.00 ili koja je već točno?)?

Da li određeni proizvođači imaju druge nazive za Low Saps, čisto da znam?

Isto tako, može i preporuka nekog jeftinijeg ulja koje zadovoljava gore spomenute uvjete, u praksi na starom autu sam mjenjao ulje cca 1 u godinu-dvije (svakih 10tkm), stavljao shell dizel full sintetiku i sve je bilo OK.

Ne radim puno km, a kad zatopli sam na skuteru...

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je samo 507.00
Sipaj Liqui Moly ili Ravenol, oni su možda samo nijansu jeftiniji, ali su mnogo dobra ulja i ne kopiraju se.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, mur3633 said:

Bitno je samo 507.00
Sipaj Liqui Moly ili Ravenol, oni su možda samo nijansu jeftiniji, ali su mnogo dobra ulja i ne kopiraju se.

Kopiraju?

Hoćeš reći da postoje i falša ulja?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledaj si po knjižici motora ili po etiketama koje ulje je prijašnji vlasnik koristio a pošto si iz HR možeš slobodno i Castrol uzeti jer ga i ovlašteni koristi, po normi koja odgovara za tip motora ali od Anđelka, Tokića i Intercarsa, to je provjereno da idu preko zastupnika za Castrol Hrvatska i nema brige da je kopija a ako ti Castrol nije po volji nastavi sa Shellom ili nekom drugom markom po odabiru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dobro kad imate provjerenog dobavljača.
Anđelko je stvarno dobar lik, razmijenio sam par poruka s njim u vezi ulja, a i mnogi ga drugi hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od njega i uzimam cijeli set kad je godišnja zamjena ulja, OEM filtere i 5L Castrol Magnatec a ovu 1L koju sam sad uzeo viška će mi biti za nadolijevanje za slijedeću godinu pa će mi trebati samo 4L. Super je s njim raditi, on direktno surađuje sa dobavljačem iz Castrol Hrvatska pa nemam brige jel kopija ili nije a cijene su mu više nego korektne, čak i sa plaćanjem dostave se isplati.

dsc_0004dejsr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06. 06. 2019. at 20:24, ljubobj said:

ekipa pitane

 

koje ulje bi bilo bolje tociti u golf 7 1.4 tsi?i u cemu je razlika osim gradaciji?

 

 504.00 5w30

ili 502.00 5w40

 

hvala

5w40 502.00 dok novi imaju 0w20 i bas je ko voda al eto kaze inđinjero da moze 30tkm.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 07. 09. 2019. at 20:40, AUTOFREAK said:

5w40 502.00 dok novi imaju 0w20 i bas je ko voda al eto kaze inđinjero da moze 30tkm.

Aha ja sad tocim oem 5w30 mislim da je 504.00

Budem probao preci na 5w40 502.00 pa cemo vidjeti. Tak i tak ga bacim izmedu 10-15 000 km

Jos je to ulje i jeftinije hahaha ali je norma starija jel tako

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20. 09. 2019. at 23:13, AUTOFREAK said:

nece mu nista biti... u novije ide 508.00 0w20 :)

Ma jbt po to stvarno ko voda. Kod nas u rh to ulje zaista nije potrebno. I bas me zanima kako podmazuje po ljetu kad je vani 35 stupnjeva.

 

Edit.

U biti mislim da znam u cemu je caka..rijede ulje manji otpor i manja potrosnja.."eko vozila" jel.. a sad kako podmazuje nije bitno kad su masine konstruirane da prijedu 200k za dalje ih bas briga..jel tako hahaha

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he, još nisam kupio ulje...nego od ovih internet trgovina...jesu ove puzdane?

-kupi-ulje.hr

-tembo.hr

-silux

-motrona-ulja.hr

 

I koliko vidim ima taj castrol edge 5w30 sa 507 specifikacijom i isti taj professionall i to je više manje to.

 

A vidim sada i ovo čudo, i ljudi kažu da je OK: https://www.kupi-ulje.hr/motorna-ulja?product_id=14496&filter=110%2C80%2C107

 

Aral 5w30 ...mišljenja?

 

Edited by Disco

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam za silux ali ove druge imaju fejk castrol. bilo je prije 2-3 godine. tj kao nije fejk nego su nesto bla bla tako da kurcina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tokić, Intercars i Lageros (Anđelko) uzimaju od Castrol Hrvatska pa mislim da ne treba lutat a i cijene su povoljne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grandoil ti je iz mog iskustva siguran, ja sam za G5 uzmao kod njih Aral, i napravio preko 300k km sa njihovim uljem.

Nemam nikakve zamjerke, šalju ''poštom''....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27. 10. 2019. at 10:26, Disco said:

He he, još nisam kupio ulje...nego od ovih internet trgovina...jesu ove puzdane?

-kupi-ulje.hr

-tembo.hr

-silux

-motrona-ulja.hr

 

I koliko vidim ima taj castrol edge 5w30 sa 507 specifikacijom i isti taj professionall i to je više manje to.

 

A vidim sada i ovo čudo, i ljudi kažu da je OK: https://www.kupi-ulje.hr/motorna-ulja?product_id=14496&filter=110%2C80%2C107

 

Aral 5w30 ...mišljenja?

 

Previse se zamaras (momplikujes) LagerOs ti ima org ulja i vise opcija... ocec oem oces castrol il eto shell... Nekolje ljude i stoji iza svega. Tako i filteri itd ima dosta oem stvari koje mozes naci a da su cjenovno cak i jeftiniji od klasicnih tj zamjenskih kao

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, AUTOFREAK said:

Previse se zamaras (momplikujes) LagerOs ti ima org ulja i vise opcija... ocec oem oces castrol il eto shell... Nekolje ljude i stoji iza svega. Tako i filteri itd ima dosta oem stvari koje mozes naci a da su cjenovno cak i jeftiniji od klasicnih tj zamjenskih kao

Evo još jutros prije 7 sam im poslao mail sa upitom, ali ništa, nema odg.

Ajd sutra ću ih cimnut. Nemaju ni cijene, ni popis artikala, niš na stranici.

EDIT: Pričam o ovoj stranici: http://www.lageros.hr/

EDIT 2: LOL ? Baš sam panjina, jel ovo prava stranica? https://lageros-auto-moto.webs.com/

EDIT 3: Zapravo sam dobro poslao jer sam poslao na pravu mail adresu (to ej sita firma kao i ovo za ležaje), ali sutra ih onda zovem i gnjavim telefonski

Zvao sam intercars i tu je cijena 107kn/L i to mi je iskreno malo tu mač (Tokić je mislim 115kn/L).

Onda sam se zaletio do Peveca da vidim šta ima, i ima Castrol Edge 90kn/L, uvoznik tembo.

Našao na netu da Castrol stavlja QR kod za provjeru, probam sa mobom na tembo castrolu i niks...učitava samo neki broj, a ne učitava castrol stranicu što navodno original učitava...

http://www.youtube.com/watch?v=sE8xyVmb36U&t=413s

 

Ugl, uzet ću najvjerojatnije Aral i bok, nadam se da tog ulja nema fejk.

Uzeo bi Shell, ali ne mogu nigdje kod nas nać sa specifikacijom vw 507, shell koristim već 16 godina za clio dci i sve 5.

Edited by Disco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je ta stranica ali nazovi ga na telefon ili mob jer je zauzet sa narudžbama pa ne stigne svima na vrijeme odgovorit, uglavnom ja uzimam isto od njega ulje i OEM filtere jer su mu cijene za originalne filtere kao za zamjenske, kao što je Ivo spomenuo.

Lageros-auto-moto
Tel: 01/6221-223
Tel: 01/6213-982
Mob: 091/5456312

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7