7 7
spoljo

Koje ulje?

Recommended Posts

došla mi je sad zamjena ulja, u njemu mi je sad ulje mobil 5w 40 sintetičko da li je to dobro i da li da to opet stavim??da li ima netko na forumu tko prodaje?radi se o golfu 1.9 tdi 99god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budući da je auto malo stariji i ima turbinu, svakako koristi sintetičko ulje. Nipošto nemoj prelaziti na polusintetičko.

A sad koja marka, onaj Marušić na Autoportalu uvijek reklamira Valvoline- ili zbog provizije ili zbog kvalitete.

Meni je u novom Polu 1.6tdi neki Castrol LongLife- sintetičko, ne znam koja specifikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mene zanima koje ulje u golfa iv? moj je 2001.g, 90ks...to 5w40 je kao najbolje za motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba se držati tvorničkih normi za određeni motor,proizvođač je manje bitan

Share this post


Link to post
Share on other sites

5w-40 bilo koji poznatiji proizvođač, s time da zadovoljava 505 00 normu, a to bi svako 5w-40 trebalo zadovoljavat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svog Pola 1.9 SDI prilikom kupovine 2002. dobio sa uljem Castrol LongLife i isto sam mijenjao nekoliko puta te sam shvatio da je ulje jako skupo. Htio sam prijeći na jeftinije pa su me savjetovali u VW servisu da moram stavljati isto zbog milion njihovih razloga. Odlućio sam da više ne posječujem ovlaštene servise i puno jeftinije prilazim i osobno stavljam Aral 5W 40 i motor super radi i ulje ne troši.

Aral sam uzeo na preporuku kolege koji kaže da u tvornicama stavljaju isto ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam svog Pola 1.9 SDI prilikom kupovine 2002. dobio sa uljem Castrol LongLife i isto sam mijenjao nekoliko puta te sam shvatio da je ulje jako skupo. Htio sam prijeći na jeftinije pa su me savjetovali u VW servisu da moram stavljati isto zbog milion njihovih razloga. Odlućio sam da više ne posječujem ovlaštene servise i puno jeftinije prilazim i osobno stavljam Aral 5W 40 i motor super radi i ulje ne troši.

Aral sam uzeo na preporuku kolege koji kaže da u tvornicama stavljaju isto ulje.

 

 

Kolega koji mi ga je preporučio nisam naveo da radi u VW tvornici u Njemačkoj te sklapa VW transportere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aral je bio u prvoj ugradnji ali nisam siguran da je i danas, mislim da je Castrol.

 

Ma sve je to igra ko da više, pa i na čepu od novih VW-a piše da VW preporučuje Castrol-

Share this post


Link to post
Share on other sites

LongLife bi trebao trajati 30 000km, zato se tako i zove, litra košta oko 150kn u servisu, auto ima 6litara, još ruke na to i eto ti veselja samo ulje preko 1000kn...

Tuci samo po sint ulju po specifikacijama tvornice i to je to!!!! :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
LongLife bi trebao trajati 30 000km, zato se tako i zove, litra košta oko 150kn u servisu, auto ima 6litara, još ruke na to i eto ti veselja samo ulje preko 1000kn...

Tuci samo po sint ulju po specifikacijama tvornice i to je to!!!! :zivio

 

Pozdrav!

Za tvoj motor je specifikacija ww 50501 a koju ces marku manje je bitno mada na nekim forumima kazu da je za pd tdi motore najbolji castrol.

Pogledaj kod ovih imaju super cijenu i brzu dostavu na kucu.

 

uljadirekt46860.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

pgledaj mozda nadjes sta za sebe http://www.smchiptuning.com/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada nisam ja otvorio topic hvala za post, na ovom tdi mi ide redovni servis za 3500km, pa ću razmotrit ovu ponudu.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav!

Za tvoj motor je specifikacija ww 50501 a koju ces marku manje je bitno mada na nekim forumima kazu da je za pd tdi motore najbolji castrol.

Pogledaj kod ovih imaju super cijenu i brzu dostavu na kucu.

 

uljadirekt46860.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

pgledaj mozda nadjes sta za sebe http://www.smchiptuning.com/

 

Ovo je kriva informacija!

 

 

Dakle, za auto od člana ˝Goran89˝, dakle polo 6R 1,6 tdi..... specifikacija motornog ulje nije 505-01.... već 507-00. Zato jer je njegov motor common-rail.... a ne PD.

 

 

Kod nas svi vw imaju servisni interval na 15tkm ili godinu dana, bezobzira na ulje(bilo ono obično ili LL). Dok u njemačkoj imaju long life ulje i fleksibilne servisne intervale(najkasnije 2 godine). Mi imamo fiksne navodno zato jer imamo loše gorivo itd....

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovo je kriva informacija!

 

 

Dakle, za auto od člana ˝Goran89˝, dakle polo 6R 1,6 tdi..... specifikacija motornog ulje nije 505-01.... već 507-00. Zato jer je njegov motor common-rail.... a ne PD.

 

 

Kod nas svi vw imaju servisni interval na 15tkm ili godinu dana, bezobzira na ulje(bilo ono obično ili LL). Dok u njemačkoj imaju long life ulje i fleksibilne servisne intervale(najkasnije 2 godine). Mi imamo fiksne navodno zato jer imamo loše gorivo itd....

 

 

Potpisujem :palacg

 

Kako novi Polo ima DPF krivo ulje ti može stvoriti gadne probelem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me za 2.0 TDI CR motor u Golfu 6...auto je servisiran longlife uljima do sad,znači svakih 30000km ili 2god, neznam ako bi ja tako nastavio jer mi se čine malo dugi intervali(navika) a usput i koje ulje je najbolje,do sad nisam baš pratio CR motore,a na kraju sam ipak odustao od PD motora zadnjih generacija u Golfu 5 i Passatu B6 npr.

 

Auto ima trenutno 126000km,zupčasti se mjenja na 180000km,neznam kolko vremenski može proći 5god ili više?

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me za 2.0 TDI CR motor u Golfu 6...auto je servisiran longlife uljima do sad,znači svakih 30000km ili 2god, neznam ako bi ja tako nastavio jer mi se čine malo dugi intervali(navika) a usput i koje ulje je najbolje,do sad nisam baš pratio CR motore,a na kraju sam ipak odustao od PD motora zadnjih generacija u Golfu 5 i Passatu B6 npr.

 

Auto ima trenutno 126000km,zupčasti se mjenja na 180000km,neznam kolko vremenski može proći 5god ili više?

 

;-)

 

 

Zupčasti se mjenja na 150.000 km i vremenski ovisi koliko voziš. Tih 30.000km servsiranje LL kod nas je ustvari 15.000km. Vjerojatno je tvoj uvezen iz DE i tamo vrijedi pravilo svakih 30.000km.

Najbitnije da gledaš specifikaciju VW 504.000 / 507.000 sa ACEA C3 normu. Dakle bilo koja marka ulja LongLife 5W30 sa C3. Imaš Castrol Edge FST, Mobil 1 ESP Formula i Shell Helix Ultra AV-L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise za zupcasti na 180000 u uputama,neznam kolko je vremenski preporucljivo...

 

Da iz DE je.vjerojatno gore moze tako zbog boljeg goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

U uputama ili povjest servisa?

ako je u povijest i vjerojatno su mjenjali vodenu pumpu ranije. Zato je mjenjan kompletno zajedno s zupčastim.

 

 

Npr, ja moram mjenjati do 210.000km (trenutno 163.000km) i računam cca 4-6 godina ako ne zakaže vodena pumpa.

 

Uglavnom, napravi mali servis ( filter goriva, ulja, zrak i kabine , promjena ulja). Ovako češ biti miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u uputama sam pročitao,i poslao upit na mail u ovlašteni i isto su potvrdili,do sad još nije mjenjan remen i pumpa ni jednom pa sam mislio malo požurit al kako kažeš napravit ču ovaj manji,dosta su produžili te termine izmjena i remenja i ulja...ako su poboljšali kvalitetu vjerojatno onda super :hehe nema razloga da požurujem onda

 

Koji je onda kod tebe motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto onda do 210000? pa i ja imam taj...znači prva izmjena?

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dottore. Izneo si dosta krivih informacija. Tko jos mjenja samo vodenu pumpu?

 

Servis je 180000 km vremenski nije ogranicen ali navodi se kontrola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam susjeda iz De, vozi MK6 i mjenjao je vodenu pumpu mnogo prije servisnog intervala jer nije radila.

Sad veliš da donosim krive informancije? Smijeh

 

Moj je promjenjen prije 160 tkm. U čemu je problem?

 

Pumpa može riknuti dok kažeš keks. I u ovlaštenom su promjenili i bez kompletnog zupčastog jer su NOVE.

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja još uvjek nisam našo odgovor zašto nije vremenski ograničeno vrijeme servisa???

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7