7 7
spoljo

Koje ulje?

Recommended Posts

Pa evo mnogi rent-a carovi su presli na 30tkm jer znas sto ide nakon 50tkm il malo vise pa glledaju troskove prije svega.

 

30je mnogo ako mislis imat auto u duzem vlasnistvu i to je bar moj razog zasto ne na 30.

Sebi mjenjam isti ll3 svako 10tkm...

 

Nisam ja ni mislio mijenjat svakih 30, a mislim ga imati duže u vlasništvu.

S obzirom na maksimalno 15 000, a možda i 11-12 000 km godišnje, planiram to raditi jednom godišnje, što mislim da je ok.

 

Pitanje, gdje kupujete ulje, filtere i to?

Jel radite to sami ili ipak neki servis?

Edited by Maverick25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja radim sam jer mi je to struka ali uvjek imas nekog vw mestra mozda i mestra forumasa u blizini pa mozes kod njega....

Ovlasteni ima malo zescu marzu za ulje (jebg takav je deal) osim ako je auto starije od 4 godine pa su povoljniji.... Upozorenje za izmjenu ulja mozes ponistit bez diagnostike al inspekcijski nista bez nje....

Orginal filter je cca 100kn i cep nekih 16kn (mjenja se svaki put)

Litra ulja.. tu je sarolika ponuda... imas jeftinih (mnogi sumljaju u identicnost al nisam nigdje vidio javnu i priznatu kemijsku usporedbu) pa do ovih iz kreso, tokic od 120-150kn

Orginal mislim da je i 220 ako ga kupujes a u toj 4+akciji je 30% jeftiniji....

 

Znas li sta je kad radjeno (povijest) ? Sad po novome nema vise servisnih nego je sve na vw serveru a u servisu samo isprintanju papir i priloze uz racun pa ako je gazda bio picikato mozda i imas kakav papir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ulja, planirao sam (kad budem mjenjao) nešto ovako - https://www.silux.hr/proizvodi/dodatna-oprema/motorna-ulja/170138/motorno-ulje-castrol-edge-fst-5w30-5l?gclid=Cj0KEQjwt-G8BRDktsvwpPTn1PkBEiQA-MRsBdEymBX2vwGisr9uEyeXiWXlE151s7aGgYPKQC1v0NMaAurp8P8HAQ

Po ovim cijenama što si naveo, to mi se čini povoljno.

 

E sad, što se tiče servisa, nemam garanciju a niti ima 4 godine, pa ne planiram previše nešto kod ovlaštenog jer deru da je to bolesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U servisu ima opcija orginal vw il castrol pa i shell (dalje ovisi o servisu)

Kad je castrol to bude LL3 ili EDGE koji izgleda ovako plus sta ima znak vw-a na nalji,

 

https://www.engineoildirect.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/c/a/castrol_edge_fst_5w-30_c3_1l.png

 

 

Mjenjaj jednom godisnje il ako nije problem lova 10tkm i miran..... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja jo uvjek nisam nao odgovor zato nije vremenski ograničeno vrijeme servisa???

Bok.. koliko ja znam ide zamjena remena svskih 5,godina.. ako ne barem kontrola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ovo sa abrakadabra se vec preko 2 god ne pakira tako, bit ce da su to neke stare zalutale zalihe

Share this post


Link to post
Share on other sites

fst smo zadnjih cca god ljevali... sad je prelazak na vag-ov ll3 a cijena ista....

Aral je nekih 20ak kn jeftiniji od castrola....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je novo pakiranje, mislim da ti je ta cijena i u Konzumu...

 

Ja ulja inace kupujem u Solarno.hr, TopStart ili u SAS-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu, jel zna netko koliko ulja ide u 1.9 tdi alh 2001.godina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu, jel zna netko koliko ulja ide u 1.9 tdi alh 2001.godina?

Ima u konzumu zvjezda suncokretovo na akciji 1,5 L pakiranje...

Ne kuzim zasto je tesko malo prolistati temu i pretraziti postove...

Bez ljutnje ali ima tonu rasprava o uljima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.mall.hr/motorna-ulja/castrol-motorno-ulje-castrol-edge-turbo-diesel-5w-40-4-l?gclid=CjwKEAiA94nCBRDxismumrL83icSJAAeeETQKGmzcU3P_plqVxOOo8eT_mSiBWFpbiSpzkQyxadFNxoCnm_w_wcB

 

Dal je OK ovo ulje za Golf 4 1.9 TDI, PD motor, 74 kw, 2002 godina?! I koliko litara ide unutra kod zamjene ulja?

Edited by leozjeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW preporuca Castrol ulja. Tako pie i na motoru. Ima internet stranica Castrol za provjeru koje ulje u auto. Sva novija vozila već od 2008 imaju DPF. U mojem golf 5 1.9tdi 77kw dsg 2008 dpf ilo je 5w30 longlife fst. Ja već 4god. stavljam 5w30LL. Dosta servisa ostaje na fst, ali dobio sam dopis iz Castrola da je ovo poboljana verzija za DPF. Preao 310tkm i ne potroi niti kapi ulja.

I nikad ne stavim 4.3l kako pie. Max 3.9l. Naravno filteri Mann.

https://applications.castrol.com/oilselector/de_de/c/recommendation?vehicleType=pkw&manufacturer=volkswagen-(eu)-(vw)&model=golf-v-variant-1k5-(2007-2009)&modelType=golf-v-variant-1-9-tdi-(77-kw)-(2007-2009)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najcesce castrol... ako ima pdf filter onda specifikacija 507.00

 

Pitanje:

Koristiti isto ulje (507 00) iako je izvađena keramika iz DPF-a (DPF off),

EGR off i auto mapiran?

Ili bi bilo bolje stavit gušće ulje?

Radi se o golfu 6 1.6TDI

Edited by hawkHR

Share this post


Link to post
Share on other sites

CR motor. Mora 507.00.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

CR motor. Mora 507.00.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

smije li se koji aditiv stavit u 507.00?

stavio bi xeramic ceramic engine protector.

imao sam ga u prošlom autu i pokazalo se super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto bi to sipao?

 

Ja ne bih sa tim petljao iskreno.

U svoju četvorku TDI sipam 505.01 5w40 ulje bez ikakvih aditiva.

 

Drži se samo dobrog-kvalitetnog ulja 507.00 gradacije i to je to. Castrol, Liqui Moly, Ravenol su sve vrhunske marke ulja, s tim što ako sipaš Castrol postoji teorija zavjere da nije original.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

prije 2 tjedna kupio sam skodu sa 2.0 TDI 110ks, 2011. i čovjek mi je rekao da je ulje zamjenjeno prije 7-8000km ali baš mu ne vjerujem, jer je ulje ko voda, a ima ga preko maksimuma, što smatram da nije normalno.. vcds mi izbacuje pod skenom "low oil quality" il tak nešto..pošto je auto prodavan 2-3 tjedna i probavalo ga je 10 ljudi, vozalo simo sigurno, tamo, palilo, gasilo, pretpostavljam da je bilo previše prekinutih regeneracija dpf filtera pa se sakupilo i goriva u ulju.. i ja sam nažalost 5-6 puta prekinuo regeneraciju dok se nisam navikao na to, jer mi ju često radi, svakih 200km, gradska vožnja trenutno samo, dpf na 190000km vjerojatno zaštopan.. planiram DPF OFF uskoro ali još ne, jer nemam jel para, a i moram gume zimske kupiti prije.

skroz sam u škripcu, do plaće još 15 dana ali preksutra idem na put od 400km. znam da bih stavio castrol edge 5W30, ali si ga sad ne mogu priuštiti..

našao sam Total Quartz Ineo LL 5W30 po 200kn - 5 litara pa sam vidio da je ulje ok po recenzijama, inače mislim mijenjati ulje na svakih 10000km, 15000km max..

dali sad staviti Ineo, jer nemam para za castrol, makar za jednu izmjenu, ili voziti razrijeđeni castrol dalje još dalje neke km?

 

ja bih stavio novo ulje, novo je ipak novo..

što mislite?

 

ulje ima normu VW 507.00

 

ACEA C3-10; BMW Longlife-04; VW 507.00/ 504.00; MB 229.51; Porsche C30

5W30-TOTAL-QUARTZ-INEO-LONG-LIFE-5L.jpg

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo ulje svakako.

Pa ne moraš ga voziti do 10 000km, promijeniš ga recimo na 6-7000 km..

To ti dođe kao jedna vrsta engine flush-a.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo ulje svakako.

Pa ne mora ga voziti do 10 000km, promijeni ga recimo na 6-7000 km..

To ti dođe kao jedna vrsta engine flush-a.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ja obavezno na 7000 km

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 7