1 1
Stane

lupkanje u prednjem djelu auta?

Recommended Posts

Dali netko zna sta bi moglo lupkat u prednjem dijelu auta ?

Radi se o Polu 6N 1.7 sdi....

 

Mjenjao sam lezaj kotaca nije i probao sam promjenit alu sa celicnim felgama opet ista stvar.. ?!

Vanjski zglob nije jel se necuje dok npr. krecem i ful smotam, osim u voznji pri vecoj brzini...

Zvuk je kao da nesto nije u balansu (poluosovina) ....

Mislim da bih mozda bilo najbolje krenut od unutarnjih zglobova i vidjet dali imaju luft ,

jel novi ide samo u OE i kosta 1100kn ....

Zato ljudi dajte neke savjete ako ste se susreli s takvim problemom...

Edited by Stane

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzmeš pajser i mrdaš selene---jednom sam tako našao divljeg zeca :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je eso lupalo i lupalo, mislio da su seleni ali se na kraju ispostavilo da je gewinda propisala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest dyskolia
Dali netko zna sta bi moglo lupkat u prednjem dijelu auta ?

Radi se o Polu 6N 1.7 sdi....

 

Mjenjao sam lezaj kotaca nije i probao sam promjenit alu sa celicnim felgama opet ista stvar.. ?!

Vanjski zglob nije jel se necuje dok npr. krecem i ful smotam, osim u voznji pri vecoj brzini...

Zvuk je kao da nesto nije u balansu (poluosovina) ....

Mislim da bih mozda bilo najbolje krenut od unutarnjih zglobova i vidjet dali imaju luft ,

jel novi ide samo u OE i kosta 1100kn ....

Zato ljudi dajte neke savjete ako ste se susreli s takvim problemom...

 

ako je onako tupo lupkanje pogotovo kada se neravnine moguce je da su lezaji amortizera, to se lako provjeri kod majstora da li imaju lufta, meni je bilo slicno i promijenio lazajeve amortizera i sad je dobro, eto...prijedlog

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad ti lupa na rupama ili samo dok ubrzavaš...

na rupama mogu lupat:kugla,krajnik,spona volana,letva(ak im alufta),amortizer,kapa amortizera,balans štanga

 

a ako je onak čudan zvuk kod ubrzanja onda su ti oštećeni unutrašnji zglobovi,skini unutrašnji zglob dolje operi u benzinu i vidjet ćeš da je oštećen na jednom mjestu di dolaze kuglice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je lupkalo jer mi se malo amortizer odtegnuo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novi topic

 

promijenio sam sva 4 prednje selena,ležajeve amortizera,vanjske homiće,stabilizatore balans štange.lijevu sponu,ali i dalje lupka na rupama,najviše kad je rupa ili neravnina usred zavoja tj dok je volan smotan,čini mi se najviše sa lijeve strane auta da više lupka,ono wtf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ti otišla kugla, meni se na dvici nešto čuje kada u vožnji onako malo njišem volan lijevo-desno, netko mi rekao da našpricam WD-om onaj dio ispod guma na letvi i to je donekle pomoglo jer mi je dotada čak i lupkalo u vožnji, ne znam što napraviti?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a možda su amortizeri pri kraju pa lupaju :)

 

Meni jesu amortizeri loši, ali prije bi rekao da su spone letve volana u pitanju, mijenjane inače prije pet godina kada i amortizeri, idem na tehnički ovih dana pa ću znati što je :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1