2 2
Bube

Upgrade kočnica!

Recommended Posts

Trenutno na Golfu imam original kocnice (prednji diskovi 288, zadnji 255 mm) i htio bi staviti nesto malo jace i napred i iza. Iako je vizualno najlijepse stavit napred 345 mm, ne bi isao tako daleko jar ne mogu onda staviti ni manje felge preko zime!

 

Znaci, trazim neku sredinu.

 

 

Gledao sam napred recino 312 mm (S3, mk5 GTI, ED30) ili 320 mm (Porsche boxer) a iza 286 mm.

 

E sad, zanima me vise stvari. Postoji li jos neka dimenzija izmedu 312 i 345 mm? A sto se zadnjih tice, ako stavljam 286 umjesto 255 mm, moram li mjenjati celjusti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

preko 312 prednji disk treba ti 17 cola,tako da onda možeš i 345 disk stavit pod 17.ti imaš 16cola čelićne za zimu,pod njih max 312 sa orginal čeljustima, čeljusti od boxtera nikako ne mogu pod ćelične felge na golf6 jer bi trebala velika distanca a onda bi stršale van blatobrana.jedino da nađeš neke felge od boxtera u 16 cola koje imaju et preko 50,a za to trebaš i adaptere tako da ti svakako treba 17 cola ako hoćeš ići na veće od 312.

za otraga ne moraš mjenjati čeljusti ako ne stavljaš ventilirajući disk,trebaš samo adapter za svoje orginal čeljusti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slijedecu zimu cu stavljati mozda neke aliminijske felge preko zime tako da bi i mogao preko 312 ici ali 345 bas nema smisla na auto od 200 ks osim sminke, tak da to otpada sigurno. Zadnje diskove bi stavio vece i busene ali ne ventilirajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zašto ne bi imalo smisla,vidjet ćeš kad se budeš morao negdje naglo zaustaviti ili usporiti.razlika ti je ogromna u odosu na serijske.ja sam na svoj golf koji ima cca 190ks stavio šesteroklipna klješta od porschea i 365x32 diskove od audija r8 naprijed,a straga 312x22 diskove sa serijskim klještima od octavie rs.diskovi su bušeni rezani

Share this post


Link to post
Share on other sites
zašto ne bi imalo smisla,vidjet ćeš kad se budeš morao negdje naglo zaustaviti ili usporiti.razlika ti je ogromna u odosu na serijske.ja sam na svoj golf koji ima cca 190ks stavio šesteroklipna klješta od porschea i 365x32 diskove od audija r8 naprijed,a straga 312x22 diskove sa serijskim klještima od octavie rs.diskovi su bušeni rezani

Pozdrav!

Kako si rjesija rucnu kocnicu sa kljestima od rsice koje si stavija zada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes naprijed staviti kočnice od Cupre zajedno s njenim čeljustima ukoliko zelis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav!

Kako si rjesija rucnu kocnicu sa kljestima od rsice koje si stavija zada.

ostala je orginal sajla,samo što sam je malo više(nekih 2cm)popustio na ručki ručne kočnice da dohvati do klješta jer su klješta udaljena nekih 1.5 više u nazad nego kad je bio 256 disk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam oglas pa ce naletjeti vec netko tko prodaje neka klijesta. A iza mi se ne da mijenjat pa se zajebavat sa rucnom a i kazem, nije mi to to toliko potrebno.

 

Onda jos samo moram naci neke dobre busene diskove za napred i iza.

 

Preporuke?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stavio sam oglas pa ce naletjeti vec netko tko prodaje neka klijesta. A iza mi se ne da mijenjat pa se zajebavat sa rucnom a i kazem, nije mi to to toliko potrebno.

 

Onda jos samo moram naci neke dobre busene diskove za napred i iza.

 

Preporuke?

baš sam te zvao jučer nekoliko puta u vezi toga,ali se nisi javljao

nazovi me na 099 6818680 pa će mo se dogovoriti

Share this post


Link to post
Share on other sites
baš sam te zvao jučer nekoliko puta u vezi toga,ali se nisi javljao

nazovi me na 099 6818680 pa će mo se dogovoriti

 

sori, cesto se ne mogu javiti na poslu a kasnije zaboravim :bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bube sorry sto ti se "guram" u topic..ali i mene isto zanima upgrade kocnica na mom golfu.. pa bas citam ovo sto ste pisali.

Samo sto bi ja jedino naprijed stavio neki veci disk,po mogucnosti buseni, (ali da mi stane pod 17" felgu za zimu) a za nazad jos nisam siguran..ne da se ni meni zejebavat oko te rucne i to.

Pa kako to sad ide,koje diskove naprijed stavit? Velicina..kvaliteta? trebaju li i veca klijesta ili sto vec?

hvala unaprijed na odgovorima i savjetima! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

neznam sta su vam napeti veci straznji diskovi :)

 

naprijed se moze metnut disk od S3jke il r32ce s tim da naravno treba mjenjat klišća njihov nosač lajtunge i zastitne limove... Golf tad bolje koči iako moje misljenje je da je v.a.g mogao ta klišća izvest da budu bar 2klipna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam sve sto sam trazio, cak i plastificiranje celjusti. Hvala na pomoci! :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta si našao i s kojeg V.A.G.-a je..

 

tako ces olaksat stvar i drugim forumasima koji su zainteresirani za takvo sto.

 

p.s S3 diskovi i i A3 V6 .... jesu li iste velicine? jer mislim da kad sam kopao po etka-i da nije ista mjera S3 (2011) i A3-V6 / Golf R32 :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu s VAGa. Prednje celjusti cu cetveroklipne brembo, zadnje ostaju original. Disk je napred 330mm ventilirani, buseni i rezani a zadnji diskovi ce biti max 300mm, puni ali isto buseni i rezani.

Pakne i lajtunge (pleteni) sam zaboravio tocno koji su. I sve celjusti naravno idu na plastificiranje u custom boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam ni znao da novi mk6 s tim motorom ima 288 disk, ja na mkV s istom motorizacijom imam 312

 

btw, ništa od prodaje auta, nastavlja se projekt? :bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites
btw, ništa od prodaje auta, nastavlja se projekt? :bravo

 

Propale su sve nade da kupim drugi auto, izgubio zivce i odustao od prodaje. Tak da, projekt se nastavlja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, ovdje ti dečko prodaje

 

http://www.opel-teamcroatia.hr/forum/viewt...=46&t=12157

 

prodajem prednje kočione čeljusti sa Porsche GT 2 (BREMBO) sa svim lajtunzima, ABS senzorom + plivajući diskovi i naravno pločice..

diskovi su sa Golfa R32R a pločice neznam čije su

 

Slika143.jpg

 

Slika145-1.jpg

 

Slika144-1.jpg

 

Slika146.jpg

 

uglavnom i u svemu tome su još jedan set pločica..

 

znači diskovi + pločice (95%) + drugi set pločica (50%) + čeljust + abs senzor + lajtunzi

5x112 su rupe na disku..

 

i nisam baš htel (nije mi se dalo) skidat pločice da vidim čije su..

 

imam račune za sve stvari vezano uz kočnice, diskove, pločice i to... cijena 800 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje3 diskov e uzeti 288mm... imam ponudu od BREMBA,LUCAS,ATE...cijene variraju za 50-100kn...

 

 

 

 

molim savjet :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
koje3 diskov e uzeti 288mm... imam ponudu od BREMBA,LUCAS,ATE...cijene variraju za 50-100kn...

 

 

 

 

molim savjet :rolleyes:

 

 

ATE :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2