0
Mirage

Razlika Golf 5 vs. Golf 6

Recommended Posts

zanima me koliko se golf 5 i golf 6 razlikuju pod limom? hauba, svjetla, unutra konzola itd su različiti i to se vidi odmah...a što je recimo sa dijelovima prednjeg i stražnjeg ovjesa? jesu u potpunosti isti, slični...dio ostao isti, dio promijenjen...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je podvozje skroz isto, mozda sad ovisi od motora do motora o amortizeima i tim glupostima

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mehanika i podvozje su identični,u biti to je facelift golfa 5

 

to je zapravo golf 5.5 :)

 

da...i ja mislim da bi podvozje trebalo biti identično...ili bar 90% jednako...

 

ima li tko da nam ovo 100% potvrdi? netko to radi u servisu ce najbolje znat ovo...

Edited by Cane

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta te tocno zanima? Koji dio s kojeg auta na koji auto? Imam ja programe za autodijelove pa cu ti jos preciznije reci, a ne samo odokativno

Share this post


Link to post
Share on other sites
A sta te tocno zanima? Koji dio s kojeg auta na koji auto? Imam ja programe za autodijelove pa cu ti jos preciznije reci, a ne samo odokativno

 

zanima me odgovara li sa 5ice na 6icu...evo recimo ovi dijelovi...

 

nazivi i šifre za 6icu

- ležaj - 1K0 199 262 CN

- most - 1K0 199 313 AL

- vilica ovjesa - 1K0 407 152 BC

- poluosovina - 1K0 407 272 CC

 

jer ako su isti...onda mogu nac i kupiti recimo vilicu ovjesa od 5ice po vjerojatno manjoj cijeni...ili skinut s neke razbijene 5ice dio koji mi treba...6ica je nova...nema ih još razbijenih...

Edited by Cane

Share this post


Link to post
Share on other sites
zanima me odgovara li sa 5ice na 6icu...evo recimo ovi dijelovi...

 

nazivi i šifre za 6icu

- ležaj - 1K0 199 262 CN

- most - 1K0 199 313 AL

- vilica ovjesa - 1K0 407 152 BC

- poluosovina - 1K0 407 272 CC

 

jer ako su isti...onda mogu nac i kupiti recimo vilicu ovjesa od 5ice po vjerojatno manjoj cijeni...ili skinut s neke razbijene 5ice dio koji mi treba...6ica je nova...nema ih još razbijenih...

 

Pogleda sam ti u ETKI ove brojeve i samo je ova desna poluosovina ima indenticne kataloske br. u mk5 i mk6 (1K0 407 272 CC), kod ostalih su razlicite ove zadnje dvi slovne oznake!

 

Mozda grijesim, ali cisto sumnjam da su im ovjesi indenticni s obzirom da je sestica puno udobnija i nekako utegnutija za volanom od petice, totalno drugaciji osjecaj u voznji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je isto pakovanje a slova su razičita iz drugih stvari... a 6ica je takva jer su se potrudili zbog jake konkurencije....

(moje misljenje) :)

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

viljuske i amortizeri su 100% isti,gewinde,air ride,obican serijski amortizer i opruga,pasu sa petice na sesticu

provjereno,ne pricam napamet.

mislim da ima razlike u debljini balanstange,ali za ovo gore sam SIGURAN.

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites
zanima me odgovara li sa 5ice na 6icu...evo recimo ovi dijelovi...

 

nazivi i šifre za 6icu

- ležaj - 1K0 199 262 CN

- most - 1K0 199 313 AL

- vilica ovjesa - 1K0 407 152 BC

- poluosovina - 1K0 407 272 CC

 

jer ako su isti...onda mogu nac i kupiti recimo vilicu ovjesa od 5ice po vjerojatno manjoj cijeni...ili skinut s neke razbijene 5ice dio koji mi treba...6ica je nova...nema ih još razbijenih...

 

I ja sam mislio da će bit manja cijena kad sam neki dan u ovlaštenom pitao za cijenu diskova od Caddya '99.

U biti sam po kataloškom broju tražio diskove za dvojku GTI jer su na Caddy-u identični, pa rekoh ajmo kupit za dvicu,

bit će jeftiniji. Ipak je to auto star 20-25 godina.

 

Kaže meni teta u ovlaštenom da taj kataloški više ne postoji već ima "linearna" zamjena i izdiktira mi novi kataloški

za te diskove koji je identičan, pogodi kojim diskovima i puf cijena 400 i kusur kuna za komad. No thanks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa djelovi za starije su uvjek skuplji neg za novije....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogleda sam ti u ETKI ove brojeve i samo je ova desna poluosovina ima indenticne kataloske br. u mk5 i mk6 (1K0 407 272 CC), kod ostalih su razlicite ove zadnje dvi slovne oznake!

 

Mozda grijesim, ali cisto sumnjam da su im ovjesi indenticni s obzirom da je sestica puno udobnija i nekako utegnutija za volanom od petice, totalno drugaciji osjecaj u voznji!

 

reci mi po čemu si zaključia da je šestica udobnija i utegnutija za volanon od petice??

iman u kući i peticu i šesticu,vozia san i jednu i drugu i kompletno ista stvar...99% su identicne,tj. to je samo facelift!

a kataloške brojeve moraju malo prominit jer nebi onda bila 6ica nego 5.5 kako je neko već reka

Share this post


Link to post
Share on other sites
0