0
aServis

remap golfa 5 1.9 tdi

Recommended Posts

Uvod

Radi se o golfu 5 2006g 1.9 77kw prešao 62km motor pod oznakom bkc odražvan u servisu nikad problema, ostalo klasika....

 

 

Htio bi uraditi remap, i modifikacije koje budu išle uz taj remap...

 

 

Šta očekujem od remapa, prvo bi htio da taj golf bude u rangu ili jači golfa, pasata 2.0(140) ....ovo jačči :) mislim na ne čipana navedena vozila od modifikacija bi radio remap usisi i po potrebi ako treba izduv.Odnosno išao bi sa nekim razumnim povećanjem do koje se može ići a da kasnije taj budžet ne skoči na velike novce i upitnost cijelog projekta. Što se tiče mene kao vozača nedivljam previše, najviše bi koristio za međuubrzanja i preticanja rijetko kad vozim preko 150 i idem u top sped...razlog nemam autoputa :D

 

Volio bi čuti vaša mišljenja, iskustva i da li je realno ovo što ja želim....

 

K&N filter jel bacanje para, puka potreba ili nešto treće....uskoro mi ide servis pa bi odma postavio...

 

bmc cda filter dosta skuplji imal potrebe ili je precijenjen i sl...

 

Od modifikacija na auspuhu ako bude neophodno odradio neki otvoreni sistem, mada nisam siguran koje sve modifikacije su neophodne....

 

Uslovi su da auto nedimi više od trenutnog i naravno da nešto ne vrisne...

 

 

Da rezimiram koja je to top granica do koje je po vama pametno ići?

Share this post


Link to post
Share on other sites

napisao sam ti več,imam taj chip od citiusa i meni se pokazao dobar sad vec imam skoro 30000km s chipom bez problema.stavio sam k&n panel filter,maknuo kat i saavio malo protočniji lonac.auto je bio na valjcima i izmjereno je 168ks kaj se pokazalo i u praksi naspram 2.0 tdi pa čak i jačih autiju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Golf je (bio) 66kw dignut je na 86kw kod Citiusa. Auto ide osjetno bolje, potrošnja se smanjila za 2 deci i da pokucam o drvo još nije bilo nikakvih poroblema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se dvoumim dal da uskoro to napravim ili da malo pričekam i onda ujedno zamjenim i kvačilo,jer sad neznam na čemu sam jer nemam dugo auto,pa da mi ne dodje trošak iz vedra neba...

 

ili bi trebao normalno držat ko i sada na tvorničkoj snazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja idem sigurno na stage 1, još se lomim oko stage2, za ove pare nema niš bolje treba iskorisiti akciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa et onda

 

do zu imas 78 km do vukovara(tu citius ima cipera) jos 43 km i to je 2,5 sata max

 

od tuzle do zu ti budu dvije patrole policijske, jedna na izlazu iz tuzle jedna na loncarima

 

ovo sve pun gas vozis

 

na zu - vu pazis samo da te presretac ne klepi inace 160-180 ides

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlašteni partneri

Auto servis Matas

Split, Pujanke

Tel: 099/678-5470

Email: split@citius.hr

 

Šporer

Rijeka, Rastočine 4

Tel: 098/393-175

Email: rijeka@citius.hr

 

Aksa d.o.o. (Dubrovačko-Neretvanska Županija)

Vela Luka, Ul. 43/13-2

Tel: 099/673-3831

Email: jug@citius.hr

 

GTI d.o.o.

Sarajevo, Stup – Ilidža

Tel: +387 61/159-992

Email: sarajevo@citius.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nedavno cipnuo svog golfa 5 1.9 tdi 77kw, preporucio bih ti sm chip tuning. Ja sam prezadovoljan ali tek ga kratko imam tako da cemo vidjet. Imas stage 1 i stage 2. Ja sam si uzeo mapu stage 1, makar su mi savjetovali odma stage 2 bez ikakvog straha da ce se autu nesto desiti. Sad imam nekih 140 plus minus konja, nisam jos mjerio i mislim da kad skupim lovu idem na stage 2 ili cak jos gore na nekih 160-170ks ali onda obavezno ide intercooler novi (veci) i to je to. Stavio sam kn filter panel, nista specijalno al ak imas nes love stavi ga ;). Auto odlicno ide i cak lakse dise nekako :) prezadovoljan sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opcija je i SM, sa ovom akciju SM nema šta da traži skoro pa duplo da je jeftinije što nije malo, zato se lomim i da odma idem na stage 2 i iskoristim popust ;)

 

K&n ide sigurno već je naručen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Opcija je i SM, sa ovom akciju SM nema šta da traži skoro pa duplo da je jeftinije što nije malo, zato se lomim i da odma idem na stage 2 i iskoristim popust ;)

 

K&n ide sigurno već je naručen

Pozdrav!

U blizini imate SM distributera.

Pozdrav,

Stipe

 

 

ŽIVINICE (BIH)

AC STAR

Magistralni put bb

75270 Živinice

isakdjug@hotmail.com

+387 61 895 002

Isa

Share this post


Link to post
Share on other sites
pa et onda

 

do zu imas 78 km do vukovara(tu citius ima cipera) jos 43 km i to je 2,5 sata max

 

od tuzle do zu ti budu dvije patrole policijske, jedna na izlazu iz tuzle jedna na loncarima

 

ovo sve pun gas vozis

 

na zu - vu pazis samo da te presretac ne klepi inace 160-180 ides

 

mislim da vamo u vukovaru nemaju mogućnost chipiranja, jer kad sam ja pitao javio mi se dečko iz citiusa koji je rekao da šaljem ECU poštom za ZG pa će ga oni tamo chipirat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mislim da vamo u vukovaru nemaju mogućnost chipiranja, jer kad sam ja pitao javio mi se dečko iz citiusa koji je rekao da šaljem ECU poštom za ZG pa će ga oni tamo chipirat :)

da za tvoj auto,njegov mogu mapirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo ljudi malo korisne diskusije, znam dosta ljudi koji su uradili povećanje tako oko 140ps tj neki stage 1, a svi se lome oko tog stage2 i povećanja 150 i više... Koja je to razumna granica za moj motor preko koje nebi trebao ići....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi isto radio remap na svom Golfu ali sam cuo dosta negativnih komentara za to.. Da ljudima auto brzo rikava pa se vuku po servisima, itd... A opet cuo sam od dosta ljudi da nisu imali problema... Kakva su vasa iskustva? Ja bi mozda radio remap kod Gabreka..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajmo ljudi malo korisne diskusije, znam dosta ljudi koji su uradili povećanje tako oko 140ps tj neki stage 1, a svi se lome oko tog stage2 i povećanja 150 i više... Koja je to razumna granica za moj motor preko koje nebi trebao ići....

 

najbolje da kontaktiraš Citiusa ili SM chip tuning, dečki će ti vrlo rado odgovorit i dobit ćeš sve informacije koje su ti potrebne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
najbolje da kontaktiraš Citiusa ili SM chip tuning, dečki će ti vrlo rado odgovorit i dobit ćeš sve informacije koje su ti potrebne ;)

Pozdrav!

Sa nasom SM optimum mapom (137 ks) nećes imat nikakvog problema kao ni sa SM power mapom (149 ks),po želji smo dosada odradili dosta tih motora na snagu od 155 ks pa sve do 178 ks(toliko smo izvukli iz motora kod kojeg je sve bilo tvornički osim ispuha koi je bija protočniji) i do sada nam se nije javila ni jedna stranka sa bilo kakvim problemima.

Slobodno nas kontaktiraj ako te još nešto zanima.

Pozdrav,

Stipe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Mi u "CitiuS" Vam mozemo ponuditi:

Stage 1- 145ks i 340NM-usput je isti na akciji po cijeni od 1100kn

Stage 2- 160ks i 360NM

postoji jos opcija da se izvuce i vise snage iz tog motora,po zelji vlasnika.

Ako imate kakvih dodatnih pitanja sloboddno se obratite

http://www.citius.hr/kontakt/

Pozdrav

Ante

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

citius zakon (y)...ja pre prezadovoljan posloženim poslom kao i sva moja raja koja je radila u citiusa,dok o drugim tunerima ne bih davao komentare...

Edited by Gile

Share this post


Link to post
Share on other sites
citius zakon (y)...ja pre prezadovoljan posloženim poslom kao i sva moja raja koja je radila u citiusa,dok o drugim tunerima ne bih davao komentare...

 

Hvala Gile, lijepo je da se i iz BIH javi netko, jer smo tamo odradili hrpu auta!

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala Gile, lijepo je da se i iz BIH javi netko, jer smo tamo odradili hrpu auta!

:palacg

 

Nema potrebe za zahvaljivanjem,sve dok radite kvalitetno i posteno svako iole posten ce pronositi dobar glas o vama...Da ste ova auta koja ste dobro uradili,kojim slucajem poslozili da ne valjaju,ja bih onda rekao da vas izbjegavaju...Ovako imam samo rijeci pohvale za vas rad,pristup,kvalitet i cijenu:)))

 

 

Nadam se da se vidimo uskoro u SA,posto ima jedan kolega zainteresovan za jedan malo jaci projekat,a Tin mi rece da ste za par dana ovamo...:))

 

Sve najbolje u daljem radu :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
0