6 6
tony_os

EGR softwerski smanjit

Recommended Posts

greske javlja od 2003 pa nadalje

 

jel to gresku izbacuje na putnom racunalu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jel to gresku izbacuje na putnom racunalu ?

upali ti se check engine i greška je u centrali motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
upali ti se check engine i greška je u centrali motora.

 

znaci bez racunala nece javiti nista ? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
znaci bez racunala nece javiti nista ? :rolleyes:

 

bez racunala nece ti ni auto radit.

 

Stvar je u tome da EGR nema na sebi senzor. Nego MAP senzor mjeri protok zraka i od 2003 godine je VW skuzio da kad neradi EGR (npr. mehanickim zatvaranjem) MAP ucitava veci protok zraka neg sa "normalnim radom" EGRa te su ga napravili da zbog toga izbacuje gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sebi ovom metodom preko vag coma uspejesno napravio na svom afnu, jos prije pola godine i za sada sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
bez racunala nece ti ni auto radit.

 

Stvar je u tome da EGR nema na sebi senzor. Nego MAP senzor mjeri protok zraka i od 2003 godine je VW skuzio da kad neradi EGR (npr. mehanickim zatvaranjem) MAP ucitava veci protok zraka neg sa "normalnim radom" EGRa te su ga napravili da zbog toga izbacuje gresku.

 

a jebem im sunce ... a probat cu mehanicki posto ne znam softverski, a ako nis onda cu potraziti nekoga da mi pomogne preko kompa :D

 

hvala na info :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
a jebem im sunce ... a probat cu mehanicki posto ne znam softverski, a ako nis onda cu potraziti nekoga da mi pomogne preko kompa :D

 

hvala na info :palacg

 

no problem :) probaj prvo mehanicki pa ak bude greska skini.

 

i jos nesto kad vec mehanicki zatvarate i rastavljate. kupi ivasola i mal goriva i operi egr i usis. ima vec negdje na forumu slike kakvi znaju biti. nije tesko, i zdravo je za motor. al se nadam da znas mal sarafat, pazljivo da ti nesto neupadne u usis. ja sam kod sebe i kanalice usisa na bolku ocitstio krpa mal s nitrom i polako prst u rupicu :P ostavis par min da izlapi nitro i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no problem :) probaj prvo mehanicki pa ak bude greska skini.

 

i jos nesto kad vec mehanicki zatvarate i rastavljate. kupi ivasola i mal goriva i operi egr i usis. ima vec negdje na forumu slike kakvi znaju biti. nije tesko, i zdravo je za motor. al se nadam da znas mal sarafat, pazljivo da ti nesto neupadne u usis. ja sam kod sebe i kanalice usisa na bolku ocitstio krpa mal s nitrom i polako prst u rupicu :P ostavis par min da izlapi nitro i to je to.

 

evo filmic neki kak se cisti koji sam ranije vidio

 

e ne znam ja jos nis kak se sta sarafi dok se ne uhvatim toga ili radje da nekom drugom dam da radi ? :rotfl :rotfl

Edited by Passat TDI

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam sebi ovom metodom preko vag coma uspejesno napravio na svom afnu, jos prije pola godine i za sada sve u redu.

 

afn je stari bosch motor i na njima nikad nije bilo problema sa greškama.. a i preko vaga ima otvorene kanale za korekciju..

 

porblem stvaraju PD motori..

 

Reprogramiranjem je najbolji učinak... razlog.. ako kompletno ztvoriš EGR, onda motor na minimumu ima jedan tupi metalni zvuk koji upravilu šteti motoru, jer nediše u rasterećenom režimu

 

a reprogramiranjem se napravi da na minimumu je otvoren, a na 1300 okretaja već kompletno zatvoren, dok je na serijskom zatvoren tek iznad 2500 okretaja..

Edited by Beli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima netko u zagorju da moze preg vag coma egr zatvoriti na 1.9 tdi pd 105 ks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

afn je stari bosch motor i na njima nikad nije bilo problema sa grekama.. a i preko vaga ima otvorene kanale za korekciju..porblem stvaraju PD motori..Reprogramiranjem je najbolji učinak... razlog.. ako kompletno ztvori EGR, onda motor na minimumu ima jedan tupi metalni zvuk koji upravilu teti motoru, jer nedie u rasterećenom reimua reprogramiranjem se napravi da na minimumu je otvoren, a na 1300 okretaja već kompletno zatvoren, dok je na serijskom zatvoren tek iznad 2500 okretaja..

Meni je na PD softverski zatvoren 100% i motor radi kao i prije! Ne razumijem ovo sa tupim zvukom koji steti motoru! Steti mu najvise kad se egr mehanicki zatvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno sam napravia EGRoff na vag grupaciji (pd, common rail, famozni PCR2.1 u 1.6tdi) kao i bmw i sl. nikad nikakvih problema.

Po meni EGRoff najbolje rješenje.

Preko VCDSa samo djelomično zatvaranje na starijim tdi motorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mozes rjesit ( s tm egr-off )greske na cr motorima poznatim da se mjenjaju kompl hladnjaci povr.isp. plinova... bio to mali trocilindras il naj jaci tdi?

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mozes rjesit ( s tm egr-off )greske na cr motorima poznatim da se mjenjaju kompl hladnjaci povr.isp. plinova... bio to mali trocilindras il naj jaci tdi?

Da kolega. Sve 1.6tdi cr, 2.0tdi cr, 3.0 tdi, 1.9tdi pd, 2.0pd motore....

Kao i ostale stvari kao flaps off (golf6 2.0tdi), dtc remove, lambda off, cat off....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno... znaci problem s usisnim granama i hladnjacima znam kome poslat ljude.... Daj kontakt i adresu na pp... Fala klincu da netreba u zg za takvo sta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je prolaznost na eko testu ako se kompletno zatvori (egr, lambda, kat...) i ima li to kakav ucinak na odaziv auta na papucici gasa (da nesto bolje ide)? Hvala ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ic bolje... ekotest mozda a i nemora bit niansu losiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece ic bolje... ekotest mozda a i nemora bit niansu losiji...

 

Kod programiranja na VCDS-u, kodove koje treba upistati su isti za benzin i dizel (imam 1.2 benzinac)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali neko moze objasniti kako preko VCDS-a u potpunosti zatvoriti EGR motor je 2.0TDI 140ks BKD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dali neko moze objasniti kako preko VCDS-a u potpunosti zatvoriti EGR motor je 2.0TDI 140ks BKD

Preko VCDS-a je to nemoguce napravit

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ono smanjit recimo za 80% ?

Kad bi mogao smanjit onda bi ga mogao i zatvorit.

Preko vcds se to nemoze odradit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala

 

Vidio sa da neki lik kao na ALH motoru stavi protok kao na najmanju vrijednost pa sam mislio da se moze mozda i na BKD

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 6