1 1
mile1989

polo 6n2

Recommended Posts

Predstavljam svog novog Pola, riječ je o 1.4 16V s 5 vrata, prešao 128tkm, napravljen veliki servis prije 15tkm, oprema je comfortline...

 

Evo o cemu se tu radi : :vozi

 

33e09d1.jpg

 

2rr13y0.jpg

 

v5gvvb.jpg

 

fvbmyu.jpg

 

2ptuqdh.jpg

 

33p4zuf.jpg

 

2rnvbro.jpg

 

2nsb2b6.jpg

 

 

 

I jedan mali snimak sa autoputa:

 

(ja vozio ja snimao :) )

 

 

 

Pošto se nije pokazao opasan potrošač kako sam očekivao, još razmišljam dali da vratim 1.4TDI-a iz svog bivšeg polića ili da ostavim ovoga...

 

 

 

Komentari

 

Do kraja ovog tjedna 1.4 16V će zamjenuti TDI :)

 

Ovo je TDI:

 

35a3kg4.jpg

 

1zf1so0.jpg

 

 

 

I jedan veseli snimak :lol2 :

 

 

 

 

Komentari

 

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update,

 

TDI je sjeo, bilo je par sitnica drugačijih na šasiji od benzinca al sve se sredilo. Sutra se vraće vezni, maska i farovi nazad, prije toga naravno prvo paljenje.

 

Vozit ne može još do sredine idućeg tjedna jer su maheri u autodjelovima naručili poluosovinu od Golfa 4 a ne od Pola, al je zato druga na putu (nadam se ovaj put ona koja treba) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI is back:

 

n5swns.jpg

 

10ib3p5.jpg

 

2enxqn5.jpg

 

110dmvr.jpg

 

2zj9vmb.jpg

 

new7du.jpg

 

ovih dana na servis da ga pregledaju srede ako još što treba i via atest :)

 

komentari

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosada je napravila svoje :)

 

skracena rucica mjenjaca:

 

 

3179iza.jpg

 

 

vracene dobre stare navlake iz pokojnog Pola (svježe oprane i očišćene od stakla) :) :

 

auav13.jpg

 

i popravljeno disanje:

 

10531nc.jpg

 

sad se turbinica bolje cuje i strasi atmosferce :lol2

 

komentari

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update:

 

Dobri stari 2din je popravljen, nema više razbijenog stakla :)

 

6fc9xs.jpg

 

mj1wdh.jpg

 

Prednji znak ofarban u matt crnu:

 

2s0g6z5.jpg

 

Trenutno winter setup Michelin Alpin... Nagrađen je i pranjem, nadam se da se vidi iz priloženoG...

...ukoliko se ne vidi nisam ga ja prao :D

 

kbvk9j.jpg

 

2ik5wrm.jpg

 

20z3fhs.jpg

 

 

Gljiva je skinuta vracen je originalni filter zraka...

 

 

KOMENTARI

 

Štoko u mat crno:

 

kf4fwg.jpg

 

33dwe90.jpg

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

...20 dana godišnjeg pa reko da ne prođe bezveze :)

 

malo šmirglanja i lakiranja

 

24ep82w.jpg

 

...pa 2-3 sata poliranja

 

2infib.jpg

 

i može ići nazad...

 

orpf8h.jpg

 

 

Žmigavci napokon spojeni na centralno

 

qntzqr.jpg

 

Pa je onda stigao jedan mali paketić :rolleyes:

 

3148rwl.jpg

 

...koji ima malo shebane nosače, :palacd al sve se da napravit

 

2qn8mcj.jpg

 

...sičevi van

 

28vsrkn.jpg

 

i to izgleda ovako, čisto sam i zadovoljan...

 

hueoi8.jpg

 

ayln9y.jpg

 

jl3vjq.jpg

 

 

i to je za sad to dok mi opet neka fantazija ne padne na pamet :zivio

 

13z98qa.jpg

 

 

Komentari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da iskopam malo temu iz mrtvih..

 

U ovim ludim toplo-hladnim danima uspio sam razbit maglenku...

 

Pacijentu ispalo oko...

 

i4o0ub.jpg

 

Srećom ima još nešto rezervnih djelova pa se ima odakle krpat, nekom čudnom srećom kad sam se speglao puklo je kućište od maglenke (koja je tad bila mjesec dana stara) a staklo netaknuto, baš ono što mi treba...

 

fwt9ia.jpg

 

Dioptrija nepoznata...

 

3534779.jpg

 

složeno.. na sušenju...

 

sb083o.jpg

 

pacijent progledao (it's a miracle : )

 

oscsn4.jpg

 

2efu9z9.jpg

 

centralna proširena s 56,6 na 57,1 jednostavnije je neg čekićat po autu pred zimu...

 

s4xjth.jpg

 

guma još nigdje nema do 05.03. tako da će još koji dan pričakat...

 

Toliko zasad...

 

-K-O-M-E-N-T-A-R-I-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratiš se s posla hoćeš u garažu kad neko se već parkirao.... :)

 

seyp1s.jpg

 

i1cvup.jpg

 

navodno da su nove...

 

2lnjmds.jpg

 

ovako to izgleda kad se stavi u funkciju...

 

c3nzo.jpg

 

14y35sh.jpg

 

9u66gn.jpg

 

23h635t.jpg

 

21jdrbp.jpg

 

Ovo je tek početak radova još će se oko ovih kotača nešto događat (nadam se ovih dana) treba isprobat što najbolje prekriva ove čeličnjače, idući mjesec se nadam da ću mu stavi kraće opruge, trenutno je ko koza al znaju se i koze sleć :)

 

ako tko ima kakvo pitanje, komentara ili što god slobodno nek se izrazi ovo je slobodna zemlja :)

 

KOMENTARI

Share this post


Link to post
Share on other sites

očekivao sam ih u ponedjeljak al evo one stigle danas, montirane i meni se jako sviđa, volio bi i vaše mišljenje kako je to za sad složeno (ružno ili ono drugo :) )

 

2ew1xl0.jpg

 

fx4675.jpg

 

2vcgwmr.jpg

 

ako tko ima kakvo pitanje, komentara ili što god slobodno nek se izrazi ovo je slobodna zemlja :)

 

 

KOMENTARI

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi HU, pošto sam na bivšem audiovoxu spotove gledao 2 put godišnje zaključio sam da mi se ne isplati uzimat multimediju i "bacit" još 2k kuna više za nešto što neću koristit, poslušao sam neke članove foruma i kupio ALPINE 2din, "KINEZI" više ni pod razno (isto prepuručujem svima koji dođu u dilemu).. Što se tiče ALPINE model je 235BT, ima USB, AUX, Bluetooth, kompletnu sinkronizaciju s Nokia-ma, iPhone-ima i iPodima, pozivi, poruke ili glazba (preko USB-a ili Bluetooth-a,), boje osvjetljenja tipki se mogu mjenjati, moram jednu i po mraku okinut pa da se vidi da je osvjetljenje od auta i od HU-a skroz isto.... Kvalitetu zvuka je sramota i uspoređivati s audiovox-ovom, sad tek vidim da sam pogriješio što sam se zadnji put uopće dvoumio između alpine 203ri (koji je skoro pa isti kao i trenutni 235bt) i audiovox koji je imao video..... :)

 

izgleda ovako, slike su katastrofa, Nokia mi je na servisu pa je slikano sa zamjenskim BlackBerry-em koji ima očajnu kameru, al ajd, samo da se vidi o čemu se radi... :)

 

24xqglj.jpg

 

1zpis0n.jpg

 

29askur.jpg

 

Mikrofon sam probao uslikat kako sam ga fino zakamuflirao na spoju šajbe i krova al naravno BlackBerry je uslikao samo crnu mrlju tako na nisam to ni "ljepio"

 

Gratis sam dobio USB stick od ALPINE-a koji je prevelik, pa da ne bi došlo do oštećenja USB porta kupio sam mali koji se ni ne vidi, kao što se vidi na slikama :D

 

ŽELJE I POZDRAVI :D

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i koja noćna da se vidi kako je to sjelo...

 

osgbbc.jpg

 

291nihs.jpg

 

30tmj4j.jpg

 

9pndrt.jpg

 

muilo5.jpg

 

 

 

KOMENTARISANJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

da podignem temu iz mrtvih:

 

za poklon ove zime dobio 2din HU, opet je kinez u pitanju (bar mislim da je) EONON D2206 - DVD, TV, GPS, USB, SD, AV, BluetootH, snaga 4x65 i nisu baš ni slagali po pitanju toga :) ALPINE čeka zapakovan da navedeni crkne (jer hoće, svaki taj fuš s vremenom ode).. Zvuk nije ni približno ko ALPINE al nije ni toliko loš, sad koliko dogura, dogura... :)

 

Evo o čeme se tu radi:

 

2cqz0ut.jpg

 

Središnja konzola od ventilacije je također prelakirana [(ovaj put kako spada) (slika iznad :) )] kao i rukohvat na vratima koji se kao i na svakom 6n2 oljuštio....

 

32zql4m.jpg

 

e da i joystick od od retrovizora sam isto bio slomio, al thx to rrocado sve riješeno

 

E sad jedna zanimljiva priča, felge kojima sam dugo ime tražio sam našao i kupio, ovdje na forumu je bio post, dokučili jesmo da su borbetice al ne CF neg Procast.... nigdje po netu ih nije bilo za naći i jedan dan osvanu za prodaju i to baš u Gospiću. dogovorim, odemo do vulkanizera provjerit jesu li krive ili nisu, kupim i to je to.... sretan ko malo dijete.. Uglavnom na felgama su bile gume michelin energy (205/55/16) koje su sad inače na prodaju (sve 4 - 400kn) ja se osobno nikad nisam vozio na njima, jedino što je kod vulkanizera rečeno da su dobre i da se još mogu koristit...

 

qnpagw.jpg

 

xcoro3.jpg

 

namotavat ne mogu jer su gume za 6n2 prevelike, al na njih ide 205/40 guma ionako....

 

Pošto je lak bio u dosta lošem stanju morao sam ih prebrusiti i prelakirati:

 

- za pripremu sam ih temeljito prešao sa svakim od ovih: P100, P220 i vodobruni P1200 te P2000

 

ngvu3l.jpg

 

ovdje se može vidjeti kakve su zapravo s unutarnje strane

 

vya4j6.jpg

 

spremne za pranje

 

2w2ol5h.jpg

 

dq4xn9.jpg

 

oprane i spremne za "prvu ruku"

 

90mx5h.jpg

 

...nakon

 

new vs. old

 

p3l1x.jpg

 

b6pwfn.jpg

 

307njgm.jpg

 

završni proizvod

 

2myrvjc.jpg

 

9scx8y.jpg

 

2lt3wh3.jpg

 

s obzirom da je amaterski uradak ja sam prezadovoljan kako je ispalo, čak i bolje neg što sam mislio.....

 

EDIT: ovo je zvijer koja je pokušala sabotirat radove pa je završila u pritvoru :)

 

2na4mpv.jpg

 

beštija je već neko vrijeme u winter setup-u 185/55/14 Michelin Alpine *** a nadam se da će uskoro iz njega, do 3mj bi trebao na zadnji most presložit diskove i čekam neku lovu pa naručit eibach opruge, 3 centa 3, za liku više i nije :D

 

rit7cl.jpg

 

COMMENTS

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet sam se igrao sa felgama :)

 

sjetio se da nisam nabavio VW znakove za poklopce

 

2qjkrh4.jpg

 

dok sam tražio znakove naletio na nekakav lak pa reko idem probat kud puklo da puko, ako mi ne bude odgovaralo bar felge nije problem opet prefarbat :D

 

2zjeutf.jpg

 

Šarafi od poklopaca su bili zahrđali pa sam i njih malo obrusio i crnom prešao

 

kbslmq.jpg

 

97047r.jpg

 

34edqwi.jpg

 

Zasad ostajem pri ovome osim ako mi neka nova glupost padne na pamet :)

 

EDIT: napravio sam photoshop, al realan znači prethodna slika je bila sa 16icama također tako da sam samo replace napravio

 

ynno7.jpg

 

 

 

LE KOMENTARI

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

malu update, prezuo sam kozu, ne mogu više čekat da te opruge dođu :)

 

2a0je50.jpg

 

xby0s0.jpg

 

pa sam ga počastio jednim pranjem

 

qyhgf6.jpg

 

želje i pozdravi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...stigle opruge napokon, i složeni diskovi na zadnji most, pošto sajla od ručne ne paše moram i to nabavit negdje :)

uglavnom...

 

zadnja slika prije prizemljavanja..

 

2cxx445.jpg

 

pa onda...

 

34i2r1c.jpg

 

11c60c2.jpg

 

33f5kb5.jpg

 

to bi kao bilo to recimo

 

2nj5zq.jpg

 

5belbs.jpg

 

pošto su diskovi 2 godine stajali malo se hrđe uhvatilo na njih u biti nije to baš ni malo tako da ih nisam takve slikao, bacit ću koju sliku toga kad složim sve i škare prefarbam i naravno kad se diskovi obruse :)

 

 

parlaonica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i od mene mali update :)

 

jedna izletna

 

2j4dqhg.jpg

 

kolega kupio 7icu pa sam morao bar ovako na brzinu dvi okinut :)

 

33bcw00.jpg

 

w17f2v.jpg

 

comments

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

....dosadno popodne, skočio po žuti sprej i prefarbao klješta...

 

2z8ajvo.jpg

 

..poslje kiše par komada..

 

e da i vratio sam orignal crveni grill, malo za promjenu...

 

21l7346.jpg

 

tao49g.jpg

 

343p4ao.jpg

 

2w6icdx.jpg

 

33ni0m0.jpg

 

 

-p-o-l-o-v-i-c-a-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ubacim mali update :)

 

Felge sam ipak bacio u metalik sivu

 

2dtobqe.jpg

 

Na autu to izgleda ovakao, usput i jedna zajednička s koleginim Coltom

 

2evvsas.jpg

 

Zatim uhvatio malo vremena (napokon) pa temeljito očistio unutrašnjost i pretapicirao svoj "home made" armrest, stari "viseći" mi je tikvan na tehničkom strgao dok je testirao ručnu, novi je sad od 3mm lima i na šarafima i gornji dio iskorišten od strganog, sad je sve ko kamen tako da vjerujem da više neću morat takve scene gledati....

 

2gwgsip.jpg

 

Prije

 

copa8.jpg

 

Poslje

 

 

2iuayrr.jpg

 

...finalni proizvod...

 

w82flh.jpg

 

33nizxv.jpg

 

Onda sam došao na ideju pošto radio ima bluetooth da ugradim tablet, pa onda kad već tablet ide u auto da ima i GPS, pa onda nabavio i bluetooth diagnostiku, tako da sam sad opremio auto s putnim računalom, nekom ofrljom diagnostikom, navigacijom (koja radi savršeno čak i kad je oblačno i kiša), internetom i naravno glazbom što je ustvari bio i prvi cilj :)

 

Prvi projekat je bilo izbacivanje ventilacije odnosno puhaljki iznad radija, što nije urodilo plodom, jer je prevelika zahebancija sa suncem, predaleko je za tipkat a i kad se tablet izvadi iz auta ostaje ružna rupetina

 

Evo i tog propalog pokušaja:

 

30xkape.jpg

 

16bd106.jpg

 

121riqe.jpg

 

 

...noću je izgledalo predobro al po danu baš i ne......

 

2qclfug.jpg

 

 

 

rs5s1d.jpg

 

onda plan B, na dohvat ruke, zaštićen od sunca a što se tiče ventilacije, nosači su napravljeni na male baglame tako da se u svakom momentu može podignuti i čačkati po ventilaciji

 

 

142g9c2.jpg

 

 

24297oi.jpg

 

Promjenuo ulje, filter i zadnji ležaj koji je uši probijao, zamjenut zupčasti remen, španer, rolice i vodena pumpa, temeljito pregledano podvozje koje je trenutno ko kamen, na satu ima 145tkm i nešto kusura, auto je trenutno u tip top stanju, toči i vozi...

 

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/52356-polo-6n2/

Edited by mile1989

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda će me neki mrzit zbog ovoga al pribavio sam si još jedno vozilo, ^_^ riječ je o Alfi 159 JTDm od 110kw i trenutno 120tkm

 

24y71pk.jpg

 

...a što se tiče Pola, odrađena je optika, prednji kraj nove TRW pločice i diskovi, ulje i svi filteri....

vn04fn.jpg

 

S obzirom da je auto bio NEfunkcionalan na 205/40/16 (udobnost, rupe, žuljanje i zapinjanje) prešao sam na 195/45/15....

 

28hct8h.jpg

 

..i zahvaljujući članu "Passat" za sitne pare pribavio solidne bbs-ice od Passata B4 :palacg

 

28mip11.jpg

 

 

30ah0fr.jpg

 

toliko zasad, ako bude lijepih dana možda padne i kakvo poliranje, do zime nove gume na 14" i to je to za ovu godinu :hehe

 

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/52356-polo-6n2/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Updatea radi: it's still alive!! :)

Izgleda da ga ni žena ne može dokrajčit, al na dizalicu dignut može :D

 

347e4qu.jpg

 

Imali manji incident sa lisicom al ništa što lopata ne može rješit ;)

 

8xkkex.jpg

 

Lak će trebat manje osvježenje tako da čekam da ova j.... kiša stane....

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1