0
Veky_G

Struganje u lijevom kotaču

Recommended Posts

Primjetio sam da mi nešto struže u prednjem lijevom kotaču prilikom jačeg skretanja u desno.

 

Ne radi se o struganju gume po blatobranu, čuje se zvuk kao da metal struže po metalu.

 

Dakle, zvuk se čuje samo kod jačeg skretanja u desno.

 

Kolege pomagajte, u čemu bi mogao biti problem?

 

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve su ti pločice(debljina mesa)? Da ti nije upao koji kamenčić u kliješta, između diska i zaštitnog lima. Zavrtit kotač na dizalici,se čuje ležaj? Ima li kakvog lufta?

Kotač dole i onda to pogledat..!

Edited by Leo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netko je to već prije objasnio, uglavnom kad skreneš u desno nastane veliko opterećenje na lijevom kotaču i onda se čuje ležaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakve su ti pločice(debljina mesa)? Da ti nije upao koji kamenčić u kliješta, između diska i zaštitnog lima. Zavrtit kotač na dizalici,se čuje ležaj? Ima li kakvog lufta?

Kotač dole i onda to pogledat..!

 

Već je bio kotač bio dole al mehaničar nije vidio ništa čudno. Ja sam pretpostavljao da je negdje zapeo kamenčić al nije..

Pločice su još dobre tako da mislim da nije do njih, makar ću ih zamjenit na sljedećem servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Netko je to već prije objasnio, uglavnom kad skreneš u desno nastane veliko opterećenje na lijevom kotaču i onda se čuje ležaj.

 

Ako pretpostavimo da je u tome problem, koje je rješenje? Zamjena ležaja ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su pločice u redu 100% je ležaj.A u toj fazi,glasno strzganje kad digneš auto i primiš kotač gore i dolje sigurno ćeš osjetit luft jer taj je davno odzujao svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem isti problem kod mene na dvici, udesno kad jako motam struže, kotač nema lufta jedino amortizer na ležaju ima. Također su mi loši oni šrafi dolje što drže pločice, tj šrafi su ok ali je otišao onaj plastični dio na njima tako da pločice imaju lufta, gdje nabavit te šrafe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, problem riješen!

 

Na sreću nije ležaj, nisu pločice nego je onaj lim, koji se nalazi iza diska, bio pre blizu disku i kod jačeg skretanja u desno je strugao po unutarnjoj strani diska.

 

Riješeno u 5 minuta.

 

Svejedno, hvala na pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolege, problem riješen!

 

Na sreću nije ležaj, nisu pločice nego je onaj lim, koji se nalazi iza diska, bio pre blizu disku i kod jačeg skretanja u desno je strugao po unutarnjoj strani diska.

 

Riješeno u 5 minuta.

 

Svejedno, hvala na pomoći.

 

Hm možda i kod mene struže taj lim, jel ti strugao kad si podignuo kotač dizalicom i smotao skroz udesno, meni ne :rolleyes:

Edited by Gustavo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hm možda i kod mene struže taj lim, jel ti strugao kad si podignuo kotač dizalicom i smotao skroz udesno, meni ne :rolleyes:

 

Nije ni meni strugao kad sam ga smotao na dizalici, valjda zato jer je kotač u zraku pa u tom trenutku nema opterečenja na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0