0
rinchy

Izmjena ulja za kočnice

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Ljudi ima li kakva caka kod zamjene ulja za kočnice (UKA4) kod Golfa MKIV.

 

Dali netko zna kako to najbolje napraviti (i kako napraviti sam), s time da ne ostane zraka u lajtunzima....

 

Kako ispumpati zrak iz kočnica, ili jednostavno samo ispustiti staro ulje i staviti novo, odzračiti kao što je bilo i na starijim VW-ovima.

 

 

 

hvala,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se i doma tj bez potrebnog alata za izmjenu ulja... al tu je najbitnija stvar da zrak neuđe u sistem..

dakle staro ulje izvuc iz posudice i nju očistit i nalit novo ulje i ispustat s svakog kotača po ajmo rec 2dcl s tim da posudu uvjek drzat punu. te naravno ispustit i na cilindru kuplung-a (na getribi)

 

Nepumpat pedalu.... slobodan pad je dovoljan al računaj da ti je potrebno cca pol sata za to sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ti na odgovoru...tako sam si i mislio...

 

btw: imas li sliku mozda gdje se nalazi taj dio za ispust na cilindru kuplunga??

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad dodjes do cilindra skontat cesh sam.. ista šema ki na kotačima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brake bleeding

 

Evo ti u slikama kako se to radi na Golfu mk5... kod tebe je ista priča ali ti je ovaj cilindar od kuplunga od metala i ima vijak kao i oni dolje na čeljustima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
anybody?

 

znam da je BOzic al je lagano hitno

Bozic je i necu sad psovat..u zadnjih tjedan dana je bilo 3 (da ne kazem) topica o odzracivanju...

 

SEARCH!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to mehaničar samo kako je ulijevao ulje gore u posudu pustio da slobodno curi na kočnicama, kad je napunio posudu gore zatvorio je dolje i sve pet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0