2 2
MOTA BOY

16VT thread

Recommended Posts

sada treba nositi radilicu preraditi da moze na nju upasti remenica sa kajlom kao u 16V.

 

ujedno onda sloziti i ovo sa linka :

http://www.bar-tek-tuning.com/16V+riemenscheibe+Kurbelwelle+timinggear.htm

 

to sve predam na dobru strojnu obradu gdje mi se inace radi.

 

e sad, za tu remenicu sa bolcnama i komplet kitom, dosle su upute pa bi zamolio da netko pomogne oko prevoda, nije da neznam engleski ali nebi zelio da neki detalj bitan ako ga ima, promakne radi nekog tehnickog izraza.

 

evo sta stoji u uputama da prepisem :

 

1 - Install the provided pulley on the end of the crankshaft, holding it in place with one hand or preferably with a second person as a helper. Make sure to push in and keep the gear square with the snout out of the crankshaft.

 

2 - Chuck the provided drill bit into a hand drill. Carefully drill down .415" into the crankshaft. Do not press so hard that the drill bit walks, and run the drill bit at a low enough speed that it removes an actual chip. You do not want to overheat the drill bit (.415" includes the tip of the drill bit). You will have to pull the bit out several times during the process to allow the chips to evacuate. This is important or you will end up with an oversize hole!

 

3 - remove the provided pulley and set it aside.

 

4 - Lubricate the reamer with WD-40 and chuck it in a hand drill, running it down the hole carefully until it bottoms out. Do not "ream out" the hole when finished, simply let the reamer cut and then remove it. Do not reverse the drill to remove it, continue to feed it clockwise and simply pull the drill out with it still turning.

 

5 - Blow the hole out with compressed air, then Carburetor cleaner until the fluid running out is completely clean and free of any remaining swarf or debris.

 

6 - Line the supplied dowel pin up with the new hole in the crankshaft. Ever so gently tap it into place until it is fully seated in the crankshaft. Either use a soft mallet or do not tap so hard that you mushroom the head of the dowel pin.

 

7 - Measure the installed height of the pin sticking out of the crankshaft. The correct height should be .33" to .39". Do not attempt to install the timing pulley in the installed height exceeds .390", the gear may not sit correctly on the end of the crankshaft.

 

8 - Repeat steps 2-7 if using the second dowel pin.

 

9 - Place the supplied gear onto the dowel pin and so that it is lined up with the keyway on the crankshaft. The bore in the gear should be coaxial with the bore and threads in the crankshaft for the bolt. Gently tap the gear into place on the end of the crankshaft. Do not lubricate as oil trapped between the gear and the crankshaft may lower its torque capacity. A clean joint, free of oil, and debris is essential.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos zaboravih napisati, posto ides na velike obrtaje, ako ostanes na Megasquirtu, onda ces morati raditi upgrade na V3 plocu + na njoj uraditi par "zahvata" koje cu ti objasniti. Bez pomenute modifikacije, u visokim obrtajima moze doci do gubitka sinhronizacije elektronike sa motorom a rezultat je preskakanje u paljenju/ubrizgavanju. Ovo je posebno izrazeno na motorima koji imaju senzore-zupcanike radilica sa puno zuba a ABF je upravo jedan od tih motora Sta ovo prekidanje moze napraviti motoru visokim obrtajima, mislim da svi znamo :)

problem sa sync lost na 60-2.

mene je stalno drka dok nisan izbacia kondezator na VR input.

na 5000 okr mi je puca

 

sad vidim da je na 2.2, u mene je 3.

Edited by ruscic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma taj ms2.2 ostaje samo na prvom paljenju motora i razradi. druga struja se vec trenutno priprema i za nju ce biti osigurani svi potrebni senzori na motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa sync lost na 60-2.

mene je stalno drka dok nisan izbacia kondezator na VR input.

na 5000 okr mi je puca

 

sad vidim da je na 2.2, u mene je 3.

E upravo ! Samo sam ja mislio na Hall input posto je na ABF motoru hall senzor radilice, nije VR kao na novijim motorima. Mada se moze koristit i VR kolo sa hall senzorom, zavisi od izbora. Meni konkretno je bilo mrsko da se peglam sa ona 2 potenciometra koje moras ustimat na v3 ploci da bi ispeglao signal sa radilice ;)

Na svom setupu i v3 ploci koristim hall input ali sa modifikacijom koja ubrzava ovo kolo za oko 3x u odnosu na standardnu brzinu

Uglavnom, sa ovim modom mozes vrtiti i preko 10 000 rpm i 60-2 tockom bez straha od gubljenja synca. Takodjer, smanjuje se i latency odnosno razlika do koje dolazi zbog kasnjenja na ulazu/izlazu ecu-a ;)

 

@Roman, u nekoj sam guzvi ali ako budem stigao, prevest cu ti ovaj tekst. Ali nemoj me drzati za rijec

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozes li u roku 7 dana? za 7 dana otvara strojna obrada sa poslom pa da im odmah uvalim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sekvencijalno? super radi!

16vturbo, ma kakva druga struja MS je ekstra, samo je triba znat složit, a vidim da esso_sa zna.

Edited by ruscic

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna.

 

ali MS1 v2.2 stvarno i nije bas neki top :lol2

ostaviti ga na jednom super ozbiljnom motoru u koji ide bogatstvo mi nema smisla. niti moze raditi na senzor radilice. ostalo da ne nabrajam. do sada je dobro i vjerno sluzio ali vrijeme ce biti za penziju :palacg

 

Esso sebi slaze MS2 3.0 mislim i to je nesto vec sasvim drugo i mnogo vecih mogucnosti nego ovo sto ja imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sekvencijalno? super radi!

16vturbo, ma kakva druga struja MS je ekstra, samo je triba znat složit, a vidim da esso_sa zna.

 

Ja ne koristim sekvencijalno... Nema neke pretjerane koristi od njega osim sto je auto malo ekonomicniji i mirniji u radu pri niskim obrtajima. Kad predjes 2000 Rpm, stvari se toliko brzo desavaju da je nemoguce ostati u fazi i stalno na vrijeme okidati injektor na zatvoren usisni ventil, tik pred pocetak usisnog takta (za sta sekvencijalno upravo i sluzi) ;)

Ja okidam injektore u parovima-izmjenicno (alternating) i auto mi stvarno radi potpuno mirno, bilo na leru ili onako u voznji. Mogu slobodno reci i da nema neke razlike u odnosu na fabricku elektroniku(koja takodjer okida injektore sekvencijalno)

 

 

zna.

 

ali MS1 v2.2 stvarno i nije bas neki top :lol2

ostaviti ga na jednom super ozbiljnom motoru u koji ide bogatstvo mi nema smisla. niti moze raditi na senzor radilice. ostalo da ne nabrajam. do sada je dobro i vjerno sluzio ali vrijeme ce biti za penziju :palacg

 

Esso sebi slaze MS2 3.0 mislim i to je nesto vec sasvim drugo i mnogo vecih mogucnosti nego ovo sto ja imam.

 

Esso je sebi sve slozio i sam sve mapirao jos ljetos :) Jedino nemam pojma koliko ima ks/nm jer sam mapirao onako na cesti... :)

 

Tebe je v2.2 i vise nego odlicno sluzio a sada hoces Vems koliko se sjecam ? Vems jeste bolji od MS2 ali samo za nijansu i iz razloga sto dodje sa integrisanim WB kontrolerom, EGT/knock inputima dok kod MS2 to sve moras kupovati posebno.

 

I ja sam bio sam bio u nedoumici Vems ili MS2 i brzo je prevagnuo MS2, jer me uz originalnu instalaciju, WB sondu sa kontrolerom, prosirenja za knock/EGT inpute, opet izasao duplo jeftinije nego "goli" Vems ECU bez icega.

Al ti svakako najbolje znas sta ti odgovara pa ces tako odabrati i elektroniku

 

 

I poslao sam ti prevod na PP, da ne spamamo ovdje temu :palacg

Edited by esso_sa

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas najbolje valjke u SM (na kocnicu). ako nisi mapirao slusalicama, onda svakako nisi na max snazi pa mozete vidjeti da se to uradi. ako ti to trebalo javi meni prije da ja govorim sa Srdjanom.

 

ako ti bude trebao WB kontroler, javi. kada zavrsim tu razradu motora meni vise nece trebati.

 

ma kao sto si ti i predvidio, v2.2 ploca ce biti nedovoljna za moje potrebe u buducnosti, i eto nas :D

 

hvala za prevod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam wb kontroler, kupljeno sve novo skupa sa sondom. A kupio sam i malo bolju opremu od slusalica sto se tice knocka tako da ni to nije problem ;)

Nema potrebe za urgenciju kod Srdjana, on mi je radio mapiranje stare elektronike tako da se dobro znamo. A svakako nisam ni mislio ici kod njega na valjke, ima jos valjaka na exYu prostorima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja ne koristim sekvencijalno... Nema neke pretjerane koristi od njega osim sto je auto malo ekonomicniji i mirniji u radu pri niskim obrtajima. Kad predjes 2000 Rpm, stvari se toliko brzo desavaju da je nemoguce ostati u fazi i stalno na vrijeme okidati injektor na zatvoren usisni ventil, tik pred pocetak usisnog takta (za sta sekvencijalno upravo i sluzi) ;)

Ja okidam injektore u parovima-izmjenicno (alternating) i auto mi stvarno radi potpuno mirno, bilo na leru ili onako u voznji. Mogu slobodno reci i da nema neke razlike u odnosu na fabricku elektroniku(koja takodjer okida injektore sekvencijalno)

 

 

 

Esso je sebi sve slozio i sam sve mapirao jos ljetos :) Jedino nemam pojma koliko ima ks/nm jer sam mapirao onako na cesti... :)

 

Tebe je v2.2 i vise nego odlicno sluzio a sada hoces Vems koliko se sjecam ? Vems jeste bolji od MS2 ali samo za nijansu i iz razloga sto dodje sa integrisanim WB kontrolerom, EGT/knock inputima dok kod MS2 to sve moras kupovati posebno.

 

I ja sam bio sam bio u nedoumici Vems ili MS2 i brzo je prevagnuo MS2, jer me uz originalnu instalaciju, WB sondu sa kontrolerom, prosirenja za knock/EGT inpute, opet izasao duplo jeftinije nego "goli" Vems ECU bez icega.

Al ti svakako najbolje znas sta ti odgovara pa ces tako odabrati i elektroniku

 

 

I poslao sam ti prevod na PP, da ne spamamo ovdje temu :palacg

 

Puno lipše vam rade auta na sekvencijalno. Ipak ti svi motori dolaze serijski na sekvencijalno.

mada meni ibiza radi super i na simultaneous.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hajde da potvrdimo ovo.

 

MOTA BOY je naveo brojeve dijelova potrebnih da se ubaci senzor radilice, na mjesto gdje je zamajac. to su znaci :

 

030 103 171 L - flange with trigger wheel
030 906 433 Q - sensor from VW Polo
1J0 973 723 - connector
000 979 133 A - crimped wires
357 972 741 A- seal

 

uz napomenu da crimped wires, valjda treba naruciti dva puta.

 

mozete li mi 100% potvrditi jeli to to? jesu li to svi potrebni dijelovi, i jesu li tocno to te sifre. jednostavno da se ove sifre mogu procitati i naruciti u VW servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hajde da potvrdimo ovo.

 

MOTA BOY je naveo brojeve dijelova potrebnih da se ubaci senzor radilice, na mjesto gdje je zamajac. to su znaci :

 

030 103 171 L - flange with trigger wheel

030 906 433 Q - sensor from VW Polo

1J0 973 723 - connector

000 979 133 A - crimped wires

357 972 741 A- seal

 

uz napomenu da crimped wires, valjda treba naruciti dva puta.

 

mozete li mi 100% potvrditi jeli to to? jesu li to svi potrebni dijelovi, i jesu li tocno to te sifre. jednostavno da se ove sifre mogu procitati i naruciti u VW servisu.

https://www.dropbox.com/s/jstwsc1umocx6dz/000019021289_%23_2_%23_GintsK.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/5dyvd0tuu41oekl/000019021290_%23_2_%23_GintsK.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/rpz5plbgsxo6s70/000019021309_%23_2_%23_GintsK.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/vhw450bh8l68tdf/000019021313_%23_2_%23_GintsK.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/mgcmfpzvpelk5rt/000019021319_%23_2_%23_GintsK.jpg

 

https://www.dropbox.com/s/vhw450bh8l68tdf/000019021313_%23_2_%23_GintsK.jpg

Edited by 444IN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za slike ali treba mi potvrda za brojeve.

I na jednoj slici ima broj na zubcaniku vidim, a ne podudara se ni sa jednim od ovdje napisanih brojeva.

Edited by 16v.turbo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za slike ali treba mi potvrda za brojeve.

I na jednoj slici ima broj na zubcaniku vidim, a ne podudara se ni sa jednim od ovdje napisanih brojeva.

To ti je to pa ukucaj te sifre u gugl samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na prvoj slici koju si stavio, na triggeru pise broj 036 105 189 c . u cem je fora da se ne poklapa ni sa jednim brojem od navedenih ovdje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2