2 2
maki89

passat ne reagira kad pokusam upaliti

Recommended Posts

Dakle danas mi se dogodi sljedeca stvar, sjednem u auto i krenem ga upaliti, tek kad sam dao kontakt pocne mi blinkati ona lampica sa usklicnikom, a gore i ona od abs-a i zracnog jastuka.

 

Uglavnom, kad pokusam upaliti auto, nista ne reagira, jednostavno uopce ne vergla, ne događa se apsolutno ništa kad okrenem ključ.

 

Što bi moglo biti u pitanju, jučer je auto normalno vozio, bez bilo kakvih problema.

 

radi se o passatu 1.9tdi 66kw, '98 godište.

 

Uglavnom problem je što sada ne mogu kod majstora, jer ne mogu uopće upaliti auto, jel ima tko kakav prijedlog, predpostavljam da je stvar sa kompjuterom.

 

hvala unaprijed na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 posto ulozak bravice.

 

A upaliti ces ga ovako:

1: Nadi komad kabla zice dugacak metar i pol

2. Stavis jedan kraj kabla na anlaser

3. Das kontakt

4. Kada si dao kontakt spojis drugi kraj na akumulator +

 

i to ti je to. Ja sam sebi tako palio kada mi je rikno, isto slucaj kao kod tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala obojici na odgovorima,

 

nije stvar u akumulatoru, to sam prvo provjerio...

 

pokusati cu ovo sto je bmwh@rtge napisao, pa cu vidjeti jel ce upaliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj moguče da brava vrisnula.

pisal sam da probaš aku jel imal isti slučaj al aku je prdnul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh da stvar je naravno ispala komplicirana jer ne mogu tek tako doci do alnasera jer je auto parkiran u dvoriste na travu i nemoguce se zavuci ispod, e sada odslepao bih ga do majstora, ali je problem sto je volan naravno blokiran, i ne otkljuca se kad dam kontakt. Jel ima kakav jednostavan način da isljučim to blokiranje volana kako bi odslepao auto. Isto nisam siguran jel auto moze uopce kociti (osim rucnom) jer je koncnica skroz "tvrda" kad je pokusam stisnuti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bravica se mora otključati

osim ako je zaštekala, onda je gadno

pozovi nekog elektrićara da ti pogleda šta je

a ti ako ikako otključaš bravicu, stavi probnu lampicu na - pol akumulatora jedan kraj

drugi kraj probne lampice na anlaser oznaku 50

i probaj okrenuti kljuć

ako imaš svjetlo na žaruljici kad je bravica u poziciji startanja verglanja

anlaser je neispravan, jer dobiva struju a neće vrtjeti

Share this post


Link to post
Share on other sites
eh da stvar je naravno ispala komplicirana jer ne mogu tek tako doci do alnasera jer je auto parkiran u dvoriste na travu i nemoguce se zavuci ispod, e sada odslepao bih ga do majstora, ali je problem sto je volan naravno blokiran, i ne otkljuca se kad dam kontakt. Jel ima kakav jednostavan način da isljučim to blokiranje volana kako bi odslepao auto. Isto nisam siguran jel auto moze uopce kociti (osim rucnom) jer je koncnica skroz "tvrda" kad je pokusam stisnuti.

onda ti je otišla bravica 100%,čim ti je volan zaključan,i da možeš kočiti,samo što je potrebna puno veća sila za pritisnuti papučicu kočnice da bi auto kočio kak treba...rješenje-neko ko ti može doma to složiti,ili na vučnu i do majstora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda sutra krećem u potragu za majstorom koji želi doći kući, nego koliko novčića mogu očekivati ako je u pitanju uložak bravice u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo nemoj uzimti zmjensku, jer sm ih ja izmjenio 3 komada, nijedn nije bila duze od mjesec dana i otisa na otpad po polovnu original i sada vec 8mj mir.

Edited by bmwh@rtge

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo nemoj uzimti zmjensku, jer sm ih ja izmjenio 3 komada, nijedn nije bila duze od mjesec dana i otisa na otpad po polovnu original i sada vec 8mj mir.

točno to,najbolje odma original,jel zamjenske brzo odlaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
eh da stvar je naravno ispala komplicirana jer ne mogu tek tako doci do alnasera jer je auto parkiran u dvoriste na travu i nemoguce se zavuci ispod, e sada odslepao bih ga do majstora, ali je problem sto je volan naravno blokiran, i ne otkljuca se kad dam kontakt. Jel ima kakav jednostavan način da isljučim to blokiranje volana kako bi odslepao auto. Isto nisam siguran jel auto moze uopce kociti (osim rucnom) jer je koncnica skroz "tvrda" kad je pokusam stisnuti.

 

yep ode bravica! Meni je bila ista stvar prije par dana! ABS i ručna gore.... struja poludi itd...Nisam mogao okretati ključ uopce, ali sam malo mrdao lijevo-desno i onda je otkocila. Stavio zamjensku vidjet cemo koliko ce trajati... btw meni su kocnice radile ok.

Edited by Antonio-zg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je upućivalo na bravicu, ali na kraju je ispalo da ona nije imala veze nego je bio neki problem sa strujom, auto iz nekog razloga nije dobivao dovoljno struje, uglavnom elektricar je to sredio i sada sve štima...

Share this post


Link to post
Share on other sites
samo nemoj uzimti zmjensku, jer sm ih ja izmjenio 3 komada, nijedn nije bila duze od mjesec dana i otisa na otpad po polovnu original i sada vec 8mj mir.

 

 

 

210 kn košta novi original uložak, pa nije to neka cifra da ga ne kupiš

Share this post


Link to post
Share on other sites
210 kn košta novi original uložak, pa nije to neka cifra da ga ne kupiš

 

 

Ma kada sam kupovao nisam gledao uopce u ovlastenom koliko dode.

Share this post


Link to post
Share on other sites
210 kn košta novi original uložak, pa nije to neka cifra da ga ne kupiš

 

 

Ma kada sam kupovao nisam gledao uopce u ovlastenom koliko dode.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2