2 2
Golf 4

Čudan zvuk u desnoj strani kotača

Recommended Posts

Pozdrav! Prije par dana je počelo ko neko škripanje(pucanje) u desnom kotaču mog golfa IV kad ga motam na mjestu i idem recimo preko neravnina i kad je mokro vani ili pada kiša onda još više škripi.Majstor mi je pregledao kugle,selene,vilice itd,sve ispravno,ali nije našao uzrok..Kaže jedino moguće zbog gewinda da one škripe negdje na gornjem dijelu..Pa molim ako neko zna o čemu bi bila riječ da mi pomogne savjetom.Hvala! :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav! Prije par dana je počelo ko neko škripanje(pucanje) u desnom kotaču mog golfa IV kad ga motam na mjestu i idem recimo preko neravnina i kad je mokro vani ili pada kiša onda još više škripi.Majstor mi je pregledao kugle,selene,vilice itd,sve ispravno,ali nije našao uzrok..Kaže jedino moguće zbog gewinda da one škripe negdje na gornjem dijelu..Pa molim ako neko zna o čemu bi bila riječ da mi pomogne savjetom.Hvala! :respekt

 

 

U gornjem dijelu imaš ležaj amortizera, koji poprilično trpi sa gewindama. A ovi simptomi škripi, puca dok se amortizer zakreće mi zvuče tako nekako. mislim da je čak i bila negdje tema o tome, koje staviti jer odlaze po kratkom postupku sa gewindama, potraži malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam istu stvar na svojem polu i kako kolega kaže ležaj amortizera ti je 100 posto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imali ste pravo..danas sve skinuo i gornje čašice gumene i lager totalno podrobljen..sve promijenio i radi ko violina,ni š od škripanja! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

da to je potrosni materijal

Share this post


Link to post
Share on other sites
imali ste pravo..danas sve skinuo i gornje čašice gumene i lager totalno podrobljen..sve promijenio i radi ko violina,ni š od škripanja! :palacg

 

Jel ista stvar na dvici, meni također otišao ležaj amortizera, kako se to mijenja da ne otvaram novu temu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,
da ne otvaram temu. i meni je tuckalo, pa mi je majstor rekao da je najvjerojatnije ti ležajevi amortizera.. i prilikom motanja volanom imao sam neke čudne zvukove pucketanja, ma užas uglavnom.
promjenio sam te ležajeve i dan dva bilo okej. nije lupalo, i npr. kad je kiša padala skužio sam i da nije ništa pucketalo već se nekak glađe motalo

 

golf 3, 1992.g, bez serva

 

i imam još jedno pitanje. prilikom motanja jel se ovo gore smije micati ?? :ne

21979367_10214145271927279_645711492_n.j

Edited by Dado

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako se na G2 stisne ona kao matica sa dva utora gore koja drzi kapu amortizera?

 

Kada se to sve stisne i stavi ovaj gornji metalni poklopac, jel to mora imati lufta do mulde par mm ili mora biti stisnuto uz muldu, jer ako ima lufta, logicno mi je i da ce suje po rupama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji dio onda nije dobar, jer stavljene su nove kape sa lezajima na amortizere, ta "matica" je zategnuta do kraja, i sada kada se stavi taj gornji "lim", izmedju njega i kape ostane nekih recimo 7 mm, a mulda nije toliko debela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam skužio na šta misliš

sve je dobro

to je normalno da je odmaknuto kao sta kažeš 5-7 mm

gumeni dio uporišta ulegne sa donje strane u muldu i nema micanja gore dole

vakum između gume i mulde i sama težina auta to drži

a kad ideš po rupama auto radi na oprugi i amortizeru.

nece to lupati dok su uporišta ok prije ode ležaj nego gumeni dio.


gumeni dio uporišta toliko "uhvati" za muldu

da cak i kad digneš auto na dizalicu ti limovi i dalje budu tako odmaknuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kada dignes auto na dizalicu i kotac je u zraku, tj tezina kotaca vuce amortizer prema podu, onda gornji dio onaj limeni koji je maticom zasarafljen iznad mulde, on nasjedne na muldu, uhvatis kotac rukama i mozes ga dizat gore tih par mm...

 

Znaci to je normalno?

 

Jer po logici kada kotac upadne u rupu (ne izbocinu) onda taj gore lim odvali u muldu, jer nije fixno kao na drugim autima na kojima se kapa hvata sa 3 vide za muldu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebao kupkat kad ga dignes, onda ti fali neka podloska ili nisi maticu skroz do kraja dotegnuo. Ja sam svoju kuckao kacavidom i cekicem, al bas mora sjest do kraja

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ta trica je enigma. Zato sam i pitao jel se to gore smije micati prilikom skretanja jer sam jedino to na trici vidio. Prva dva dana vožnje nakon zamjene sve super. Bez lupkanja i škripanja. Dva dana poslije svi simptomi nazad

 

evo da dočaram, ovakav zvuk škripanja imam prilikom motanja volanom. a kad idem nekim prtenim putem onda čujem tupi zvuk lupkanja

https://www.youtube.com/watch?v=twu8oQp8C3k

Edited by Dado

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dado, digni haubu i stisci sa rukama taj kraj auta koji lupka i gledaj kapu, ako previse iskace van ili se mice dosta onda ti se odvidala centralna matica. Stisni ju na pistolj ili ako ti neki kljuc moze sjesti unutra na maticu i kontra ti je imbus u sredini osovine, samo pazi da ga ne provrtis, mozda bolje nabiti neki torex da "sjedne jace".

Ako to nije slucaj, onda pregledaj krajnike spona, krajnike balans stange, mozda je amortizer "prazan" pa on sam lupa. Uglavnom igranka.

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja se baš i ne razumijem u sve to. Budem još vidio kroz koji dan pa odvesti nazad majstoru neka provjerava iako mi je i sam savjetovao za te ležajeve.

 

prvi dan kad sam ga odvezao od majstora odmah sam otišao na prteni put i vozao se i ništa nije lupalo. a prilikom motanja volanom u mjestu nisam čuo ovakve zvukove kao na gornjem videu. da napomenem padala je kiša, možda nešto ima veze i s tim. :gleda već sam se poveselio.. i et dan dva poslije svi simptomi nazad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kada dignes auto na dizalicu i kotac je u zraku, tj tezina kotaca vuce amortizer prema podu, onda gornji dio onaj limeni koji je maticom zasarafljen iznad mulde, on nasjedne na muldu, uhvatis kotac rukama i mozes ga dizat gore tih par mm...

 

Znaci to je normalno?

 

Jer po logici kada kotac upadne u rupu (ne izbocinu) onda taj gore lim odvali u muldu, jer nije fixno kao na drugim autima na kojima se kapa hvata sa 3 vide za muldu...

ne nasjedne limeni dio na muldu ni kad digneš auto ostane i dalje odmaknut.

da bi amortizer izašao iz mulde treba otpustiti maticu i maknuti lim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas idem u trgovinu, nisam vozio auto od jučer, sjednem i upalim ga, motam volanom na mjestu i NE čuje se kripanje :0 (u dvoritu na tvrdoj podlozi)

Prelazim preko rupa i NE čujem nikakva lupkanja. Da napomenem kako je kiovit dan. Hmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nasjedne limeni dio na muldu ni kad digneš auto ostane i dalje odmaknut.

da bi amortizer izašao iz mulde treba otpustiti maticu i maknuti lim

 

Ista je situacija kao na ovom videu sta je dado stavio,

 

Amortizer nov, kapa nova, zategnuto sve do kraja...

 

Radi se o golfu 2, 1.6 d...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni isto neki k skripi kod motanja. Sumnjam na letvu jer je manzeta harmonika pukla no podmazujem to tu i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ista je situacija kao na ovom videu sta je dado stavio,

 

Amortizer nov, kapa nova, zategnuto sve do kraja...

 

Radi se o golfu 2, 1.6 d...

ovo na videu kao da se cuju seleni vilice

možda da njih probaš pošpricati sa wd-om

da se vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2