3 3
Guest

cink i njegova uporaba kod auta....

Recommended Posts

Guest

ovo mo??e svakome poslu??iti koji ??eli da za??titi neki var ili slično.ima i druge mogučnosti kao ??to sam ja imao.napominjem da je meni to autolimar u poslu napravio.

 

treba vam: mali plinski brener

dovoljno cinka

mast za lemljenje

kutna brusilia

puno krpa

 

kao prvo se lim detaljno očisti.tak da se vidi srebrnu limenu boju.onda se nana??a mast sa kistom.nakon toga ugrijete mast dok ne pocrni.to izgleda ovak.

 

%20.(28).jpg

 

sad upet malo ugrijete lim da ostane vruč, cink-??tap isto zagrijete i stisnete na lim.istodobno sa brenerom opet po limu i cinku dok se malo počne topit.stisnite cink malo po malo na lim i punite ??upljine.uvijek malo grijate cink i nanosite ga.

 

%20.(29).jpg

 

nakon malo vremena bi trebalo ovak izgledati

 

%20.(30).jpg

 

opet grijati lim i cink i nanosit cinka.

 

%20.(31).jpg

 

%20.(32).jpg

 

eto,kolege me zezali (zna se sad gdje radim :P )

 

%20.(34).jpg

 

ok,kad ste toliko cinka nanosili da malo preko konture karoserije stoji,obradite te ga da bude gladak.

 

%20.(35).jpg

 

na kraju malo po??pricajte sa cink-sprayom i to je to.ostatak radi lakirer.

 

%20.(36).jpg

 

ovo je uglavnom bolja i kvalitetnija mogučnost umjesto kit

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da to nije cink vec olovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
mislim da to nije cink vec olovo...

 

 

WTF, ti tupis da je to olovo, a covjek to radio na autu

 

btw topic je star 3 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites
:lol: je da...olovo...naravno...samo da mi auto bude nizi,ne???

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je najkvaliteniji postupak kod varenja po karoseriji jer se cink ne može povući za razliku od kita.

 

Jest stari topic, ali je poučno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad tek vidim da je to moj golf :lol2;-)

 

dan danas se ne vidi ni skuzi prelaz nakon lakiranja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

ajde da sam napokon našao nešto bolje od kita...ako je provjereno onda ću i ja tako :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jady- dobar si :palacg odao si se, i to su mi lowtec ha, natrpat olova u svaku rupu i kakti gewinde imas :lol2

 

nije olovo, kakvo olovo, nekad kad niej bilo kita ovako se radilo, onda je to i valjalo

 

u svakom slucaju nema zasad boljeg rijesenja od ovoga, nit ce se napuhnut, odici, spucat, ulegnut-(povuc)ž

najbolje, stvarno 100% moja preporuka

 

recimo povarite 2 komada lima ili zatvorite rupicu, cinkom ih zapunite i zaravnate

 

 

samo treba bit oprezan da brnerom ne pregrijaavte lim, jer se tad lim piga, a i pregrijavanjem lakse poslije korodira

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo kako sam to ja napravio(sada se to radi sa ind. fenom)

ovo vam je najbolji nacin za popunjavanje razlika izmedju limova npr mjenjanje rubova,pragova i sl.

 

1206081802eo2.jpg

w320.png

1206082222ve0.jpg

w240.png

2210082135sp1.jpg

w320.png

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo ind. fen je dosta za rastopit cink?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to neka kemija,sa fenom duze traje i cink se neda tak fino u rupice tjerati.a da s brenerom zakuris ti treba koja minuta da ti se lim piga...al zato mozes odlicno hrdju s njim ubiti.grijes dok se ne zari i nema vise hrdje

Share this post


Link to post
Share on other sites

skrle, di si ti kupovao cink? htio bih probat radit s tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari mi je limar pa ga imam doma mora biti cin sa 40% olova jer je on puno laksi za modeliranje dok 100% cink curi tesko mu je pogodit temperaturu da postane gnjecav.Koristi se cin u sipki a ne zica i neznam gdje ga ima budem pital pa ti javim. Fen je puno bolji jer kada se brenerom prepali lim gubi svojstva i puno je skloniji koroziji.Kada budes radio auto zovi pa cu ti pokazat tehniku.

Ova "mast" koju covijek spominje u prvom postu sluzi kako bi se cin uopce mogao uhvatiti za lim i to vam je pasta za pocincavanje koja je dosta skupa pa sam ja koristio pastu koja se koristi za lemljenje bakrenih cijevi za centralno grijanje sto je bas ista stvar samo tri puta jeftinija nego pasta za reparaturu automobila.Ima je za kupit u svim ducanima koji prodaju radiatore peci i sl.

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

skrle, hvala za info i cut cemo se svakako kad to budem radio :palacg:zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ti i ja budem dofurao tog cinka u shipki, mislim da imam, pitam prvo starog jel je to to, a sto se posla tice, sam chin stavljanja cinka na rupu, odnosno punjenje, bi bilo najbolje prepustit nekome tko se bavi proizvodnjom rine, ili vam cijevi za odvod kisnice s krovista kuce.

To vam oni rokaju na slijepo, onako na pijano zapuni da nemoras niti brusiti puno, njihova se i djeca sa cinkom igraju, bebe imaju zvechke od cinka.

 

Zato sto im je to tako tra la la nebi trebalo biti skupo, gore sam vidio korisnih stvari o cinku, koje nisam znao.

:aplauz

Share this post


Link to post
Share on other sites

kositar je najbolji za to. Žica od promjera 5mm, dobro se radi sa njim. I nije skupo. Možeš ić i na srebro, ono dobiješ i u šipki, a trebaš jaču vatru :) beri: acetilen i kisik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas pravo to sto mi zovemo cin mjesavina kositra i olova sa tim se rade zljebovi cijevi centralnog grijanja i sl.

Na autu je to postojano ne uvlaci se ne odljepljuje garantiram.

Evo kako sam radio kvake od civic na bravo

 

1207082114ta8.jpg

w240.png

1507081822ex2.jpg

w320.png

1507081837sb5.jpg

w320.png

1607082052zb0.jpg

w240.png

Edited by skrle

Share this post


Link to post
Share on other sites

najvise volim kad mi navare puni var pa ga zbruse, ovo je super!

 

jel mozes otici malo dalje, kako si ovdje zavrsio pripremu za farbanje :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti autolimar tako da ostatak prapustam za to specijaliziranim majstorima.U Hrvatskoj su ti radione limarskolakirerske (vani to nije tako) a to to su sasvim dvije razlicite stvari a ja imam misljenje da svaki majstor treba radit svoj posao tek tada se moze specijalizirat i napravit nesto kako spada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'skrle' - to (zeleno) što si nanio na cink je temelj??

 

aj malo više podataka.... tj. kakav temelj, kit.......

Share this post


Link to post
Share on other sites
'skrle' - to (zeleno) što si nanio na cink je temelj??

 

aj malo više podataka.... tj. kakav temelj, kit.......

 

to zeelno bi trebao biti grund, pa onda filler, ne znam ispravite me ako grijesim,

 

skrle u pravu si ti, da bi bilo odradeno kako spada svako radi svoje, ali po mom misljenju valjda znas daljnji redoslijed radnje...

 

kod mene ima decaka koji su zavrsili za autolimara i samo kitaju i i bruse, nikad nisu pokusali lakirat, ni mi to jasno

 

kao da sam tekstilni tehnicar i vadim samo krojeve a drugima nosim da mi gumb prisiju

 

al ovo skrletovo razumijem, to u firmi ok, tok bi i trebalo biti, da se barem kasnije zna ko dobije po nosu, sala

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci cink kad se ohladi pobrusis i nema uopce kitanja? samo primer, filer i lak? kako ide brusenje cinka, isto ko i kit ili teze? kojom granulacijom?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3