1 1
alenvw

webasto touran

Recommended Posts

može li mi tko reći jeli moguće negdje nabaviti naručiti daljinski za webasto,naime kupio sam auto a nisam znao da ima webasto do sada a nisam dobio daljinac s njime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš u Ostrni pored Dugog sela firmu koja je ovlašteni za Ebersprecher, Webasto i Thermoking

pa probaj tamo.

Mislim da se baš i zovu Thermoking.

Share this post


Link to post
Share on other sites
može li mi tko reći jeli moguće negdje nabaviti naručiti daljinski za webasto,naime kupio sam auto a nisam znao da ima webasto do sada a nisam dobio daljinac s njime

 

 

Imam isti slučaj moj Touran ima isto webasto kad sam ga uzimao rekao mi je lik da ima auto webasto al da odem u servis pa da će mi tamo napravit da mi radi valjda mi taj daljinski instalirat jer ga nisam dobio sa autom a ja ljen nikako otići!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo u startu rasčistit dvije stvari.

 

1. Webasto, po naški ili kako ga švaba zove standheizung:

grijač koji zagrijava kabinu dok vozilo miruje

2. Dodatni grijač: omogučuje brže zagrijavanje kabine jer je TDI škrt sa otpadnom toplinom

 

Prva stavka se naknadno ugrađuje u vozilo i djeluje kao samostalna jedinica neovisno o motoru, vožnji

ili bilo čemu, osim u opskrbi gorivom.

 

Druga stavka je tvornički ugrađivana u aute tipa Golf V, Turan, bla bla i radi isključivo kad je motor u pogonu te

pripomaže bržem zagrijavanju unutrašnjosti.

Starji TDI-ji su imali 3 električna grijača na račvi iz glave prema grijaču kabine za istu funkciju.

 

Najzanimljivija stvar je što se može dokupit dodatna pumpa i nešto elektronike pa da taj grijač može radit i u

stacionarnom režimu, tj. kad vozilo nije u pogonu i motor ne radi.

 

Šta vas dvojica imate od toga ugrađeno u svoja vozila?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ajmo u startu rasčistit dvije stvari.

 

1. Webasto, po naški ili kako ga švaba zove standheizung:

grijač koji zagrijava kabinu dok vozilo miruje

2. Dodatni grijač: omogučuje brže zagrijavanje kabine jer je TDI škrt sa otpadnom toplinom

 

Prva stavka se naknadno ugrađuje u vozilo i djeluje kao samostalna jedinica neovisno o motoru, vožnji

ili bilo čemu, osim u opskrbi gorivom.

 

Druga stavka je tvornički ugrađivana u aute tipa Golf V, Turan, bla bla i radi isključivo kad je motor u pogonu te

pripomaže bržem zagrijavanju unutrašnjosti.

Starji TDI-ji su imali 3 električna grijača na račvi iz glave prema grijaču kabine za istu funkciju.

 

Najzanimljivija stvar je što se može dokupit dodatna pumpa i nešto elektronike pa da taj grijač može radit i u

stacionarnom režimu, tj. kad vozilo nije u pogonu i motor ne radi.

 

Šta vas dvojica imate od toga ugrađeno u svoja vozila?

 

 

ja imamam webasto model : tt-v,pa mi reci ako znaš kaj o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti imaš tvornički ugrađen dodatni uređaj za grijanje koji pomaže motoru

dok ovaj nije postigao radnu temperaturu.

 

Grijač radi samo dok i motor radi, znači nema nikakvog daljinskog, uklopnog sata ili

ručne komande za uključivanje.

 

O ovom se radi jel tako??

http://obrazki.elektroda.net/65_1197639069.jpg

 

Evo tu imaš tvorničku preradu u standheizung

http://www.mytouran.de/html/thermo_top_v_diesel.html

Edited by Zvonae

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel znaš što bi sve trebalo za ugradnju u golf 4 na primjer?

 

zanimaju me djelovi koje treba mjenjat

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Načelno da, no nisam nikad pa nebih laprdao.

 

U biti trebaš sam grijač, ako nema pumpu u sebi i nju i nekakav uklopni sat ili daljinski za palit.

 

Tražite malo, dao sam link, ima toga još!

Edited by Zvonae

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto tvornički ugrađen dodatni grijač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam kako se pali taj webasto niti imam u kabini nista dodatno,kako ga mogu onda kristit?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
JA IMAM OVAJ MODEL:

 

fotografija0586.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

imam to i ja, samo kod mene preko te naljepnice pise ukoso vise puta "void"

ispod posude za vodu se vidi da ima nesto a kad vag-com-om odem na aux heather i upalim test, pale se neki kao ventilator, pumpa il tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam to i ja, samo kod mene preko te naljepnice pise ukoso vise puta "void"

ispod posude za vodu se vidi da ima nesto a kad vag-com-om odem na aux heather i upalim test, pale se neki kao ventilator, pumpa il tako nesto...

 

Meni venilatori se nekad pale odmah cim upalim ujutro auti hladan i ti vrte pun gas ko ludi nemam pojma kako i zasto se to događa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako, sam se pali kad toplina motora nije dostatna za grijanje kabine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikako, sam se pali kad toplina motora nije dostatna za grijanje kabine.

 

Znači on radi sve sam i ne može se kontrolirat uglavnom..to je točka onda na i..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj si malo onu stranicu, dao sam link.

Tamo je opisana procedura šta sve treba napravit pa da taj grijač radi i kad je motor ugašen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pogledaj si malo onu stranicu, dao sam link.

Tamo je opisana procedura šta sve treba napravit pa da taj grijač radi i kad je motor ugašen.

 

ok,hvala! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz, malo je proslo vremena, al da pitam. Imam u Passatu isti dodatni grijac i bilo bi super imat neki daljinac za njega. Jesi uspio kakvo rijesenje naci. Koliko god da citam nisam postao pametniji da postoji jednostavno rijesenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao bi i ja pitanje u vezi teme... koliko treba vremena da taj dodatni webasto počne grijati ... naime kupio sam tourana koji ima taj fodatni .. cuje se da nešto puše kod desnog kotača ali ništa ne grije sve dok se ne zgrije tekucina a i osjeti se miris nafte ... moze li mi neko probati pojasniti i ponuditi kakvo rješenje

 

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Webasto je inače standardna oprema u teretnim vozilima.

Ako je ispravno počne odmah grijat kad se upali, miris nafte( navedeni uređaj troši naftu ) se nebi smio osjetit.

A koristi se za zagrijavanje kabine kad vozilo stoji. Nije preporučljivo imat upaljeno kad vozilo se kreće.

Možda da ti neki električar to provjeri točno di je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam neke snimke na yubitubi pa vidio da unutar vebasta ima neki grijač koji upali tu smjesi nafte i zraka pa samislio da nije možda on otisao ako je neko imao sličnih problema pa riješio ... jer u mom krugu ima nekoliko tourana sa time i nikome ne puše toplo i nitko ne zna što bi moglo biti jer se boje prvi dirnuti u ono što ne znamo

 

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledat ev greske... Meni pumpa za naftu neradi pa je iskopcan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da pumpa radi jer na tom djelu uvjek kapa nafta kad stanem... sa koj se to programom mogi vidjeti greske

 

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ima grijač, gorionik, sviječicu. Dijelovi su dosta skupi ako treba zamjena.

Električar koji radi s njima lako utvrdi ako je neki kvar.

Iako odmah bi morao početi toplo puhat bez obzira dal je motor zagrijan ili ne, jer nije dirketno uz njega vezan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morat cu si jedan dan dati truda pa leci ispod njega da malo pregledam ... hvala... a ima li možda kakav turatoral o rastavljanju tog vebasta

 

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1