4 4
golf_ri

MFD

Recommended Posts

Pozdrav ljudi!

 

Guglao sam i sve ali ili je na njemačkom ili je bez veze...

U glavnom, čisto me zanima šta taj MFD 1 nudi, mislim koje opcije ima (radio, navigaciju,cd,što još?)i koliko sam skužio treba ga spojiti na brzinomjer da očitava brzinu ili ne? Ako da, di onda to trebam spojiti(radi se o četvorci TDI Ocean oprema 2004 g.)? Pokriva li navigacija HR? Jer sam si ga kupio preko njuškala i trebao bi mi stići kroz 2 dana. I da li igra kakvu ulogu to što je izvađen iz passata a ja ću ga staviti u golfa?

 

Hvala, pozdrav!!

Edited by golf_ri

Share this post


Link to post
Share on other sites

cd nema, tj ima ako spojis cd changer

 

navigacija da ali HR ne

 

ustvari samo radio ima dobar i odlican zvuk

 

daje super bass da su meni oba zvucnika osla

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači ne postoje neke novije karte da ih se učita? a di stoji changer u bunkeru? jer znači bunker ko bunker samo je meni lijeva strana ono di stoji trokut i prva pomoć bez onih vrata nego ovako kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto ukratko ti je mario objasnio sve, navi na njemu radi ako imas vanjsku (krovnu) ili unutarnju antenu ali van granica Hr, jer nikad nije rijesen cd kojim je pokriveno kartama nase podrucje, prakticki sa uredjajem kakav je mozes slusati samo radio (prijem stanica je bez ikakve zamjerke ) ili na njega spojiti 1 din cd player, 6-cd changer u bunkeru (s ovim moras uzeti i kabel do njega ) ili mozes sloziti 1 din 6-cd changer i staviti ga kako sam ja sebi slozio u pretinac ispred suvozaca

 

http://i584.photobucket.com/albums/ss281/toniBW/DSC02074.jpg

 

sto se tice brzinomjera zasto bi ga spaja na njega, nema potrebe, niti ima veze sta je bio u passatu, problemcic ti jedino moze biti sta neznam jeli ti tvornicki dolazilo radio u autu, a ako nije trebas izvrsit sitno prespajanje na samom konektoru, nista ekstra da bi ti mfd radio kako treba...

 

edit: zaboravio napisati da mozes jos sloziti na njega i usb interface tako da ti on glumi cd changer.

Edited by toniBW

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru :)

znači u prijevodu taj mfd je samo da lijepo izgleda :). dobiti ću uz njega taj changer ali onaj običan za bunker, jedino to neznam di da ugradim pa me zanima kako je to bilo tvornički riješeno u četvorkama ako tko zna? di je to stajalo?

 

a taj usb interface, šta je to? vidio sam ono nešto što dođe 100 eura pa se može još nešto spojiti, je to to?

Edited by golf_ri

Share this post


Link to post
Share on other sites
hvala na odgovoru :)

znači u prijevodu taj mfd je samo da lijepo izgleda :). dobiti ću uz njega taj changer ali onaj običan za bunker, jedino to neznam di da ugradim pa me zanima kako je to bilo tvornički riješeno u četvorkama ako tko zna? di je to stajalo?

 

a taj usb interface, šta je to? vidio sam ono nešto što dođe 100 eura pa se može još nešto spojiti, je to to?

 

 

nema na cemu :-), ovako nije bas da lijepo izgleda, ovisi ko sta voli, dosta ljudi je odbojan zbog navi -ja ili sta nema recimo mp3 bez interfejsa, ali na njega se moze slozit dosta novijih stvarcica,eksterni dvd , ipod i slicno... e sad za sam changer, u originalu jest bio smjesten u bunkeru s lijeve strane gore i imao je plasticno kuciste u kojem je stao, posto pretpostavljam da to kuciste nemas mozes ga ucvrstiti na vrlo jednostavan nacin, ako bude potrebe pokazat cu ti, jesi dobio kabel od mfd-a do changera?

 

usb interface to je nesto ovako (ovo je samo za primjer) http://www.aliexpress.com/product-fm-img/4...holesalers.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
jel bi očitavao on video formate?

 

 

da, ali moras imati nekakav vanjski uredjaj za reprodukciju i to bi ovako izgledalo sa recimo ipod-om, a mozes upariti i dvd/dvix player

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sve bi mi trebalo doći sutra ili preksutra, dobiti ću sve završetke konektora jer lik nije počupao svu instalaciju u autu pa si to moram složiti. ma najviše me zanima di bi stavio taj changer u bunker ali da je negdje di ne smeta tj iza onog platna u bunkeru, ako ima ko kakvu sliku super :) pa ću si već jednom kupiti interface...

Share this post


Link to post
Share on other sites
to sve bi mi trebalo doći sutra ili preksutra, dobiti ću sve završetke konektora jer lik nije počupao svu instalaciju u autu pa si to moram složiti. ma najviše me zanima di bi stavio taj changer u bunker ali da je negdje di ne smeta tj iza onog platna u bunkeru, ako ima ko kakvu sliku super :) pa ću si već jednom kupiti interface...

 

 

evo ti slika changera sa oem nosacem

 

http://i10.photobucket.com/albums/a133/thr...niq/9955_12.jpg

 

a ovako ti je bilo kod mene prije slozeno bez plasticnog nosaca

 

DSC00757.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio sam danas navigaciju, sve je super, samo trebam sredit te kablove... nego da pitam, je normalno da radi bez ključa? mislim radi sve normalno kada dam kontakt kada izvadim ključ se ugasi, nego mogu ju upalit i bez ključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najnormalnija pojava kod svakog oem radija i ako radi duze tako sam se gasi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

o super, jer svi ovi drugi radiji, zadnji sam imao jvc, svi su se gasili na ključ i gotovo... hvala toni na odgovorima, ako bude još šta javim se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
o super, jer svi ovi drugi radiji, zadnji sam imao jvc, svi su se gasili na ključ i gotovo... hvala toni na odgovorima, ako bude još šta javim se :)

 

:palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o tome da sam dobio kablove naknadno, čovjek nije vadio instalaciju nego ih je samo prerezao... e sad mene zanima, ok ovaj veliki ide iz changera i kolko vidim boje sa ovog malog plavog pašu na žice od tog velikog sa changera i ima neke dve debele crne žice sa malog plavog koje idu na taj veliki... to ok zasad? muči me ovaj duguljasti sa kopčom, ovaj što se ušteka u mfd, baš mi se žice i ne poklapaju po boji, di se njega treba spojiti? ima ko kakvu shemu ili nešto po bojama? pomagajte ljudi!!! :)

 

fotografija0236t.th.jpg

 

fotografija0237.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvar je jednostavna, ako slazes samo kabel od cd changera trebas samo produziti kabel i na dva kraja spojiti mali plavi konektor sta se steka u mfd i veliki crni od changera, ovaj s kopcom ti je viska po tom pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sorry sto ulijecem, zanima me ima li passat 3bg kakve skretnice u originalnoj ugradnji, iza nisam imao zvucnike, sad sam kupio originalne al nisam dobio nikakvu instalaciju, pa me kopka kak da to pospajam.. moze help?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko sam upoznat ako nije imao tvornicki ugradjene zadnje zvucnike onda nema ni instalacije do njih, u tvornickoj ugradnji nema skretnica, zvucnik i visokotonac u pojedinim vratima su paralelno spojeni, s tim sto na visokotoncu postoji i kondezator...i to je u pravilu sve

Edited by toniBW

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, a kakav kabel da tražim da bude dovoljno dobar za to (može proć onaj za lan?)? a čemu onda služi ovaj veliki sa kopčom što ide u mfd?

Edited by golf_ri

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok, a kakav kabel da tražim da bude dovoljno dobar za to (može proć onaj za lan?)? a čemu onda služi ovaj veliki sa kopčom što ide u mfd?

 

 

tebi treba kabel sa 9-10 zica, mislim da lan ima 8, na crnom konektoru dva polja ostanu prazna,nije ti problem za to sloziti, ako sta bude zapelo javi se, ja sam ih nekoliko slozio i svi rade, a sta se tice 26-pinskog konektora imas ovde objasnjeno sta su koji pinovi, uglavnom za tebe mislim da je to nebitno ;)

 

http://simplement.skoda.free.fr/technique/...m-tech-mfd1.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam baš gledao, ovaj mali plavi ima 8 žica a crvena bijela i prozirna su spojene u dvije debele žice, a onaj konektor što ide u changer ima 9 žica od kojih su smeđa i plava a njih nema na plavom konektoru, a plavi konektor ima tu prozirnu koju nema ovaj od changera i znači žica manje još... ajde pliz ako znaš koju na koju da spojim i zašto su uopće na plavom crvena bijela i prozirna spojene u 2 žice, neznam koja je sa kojom... ili tu ili na pm... aj hvala ti

 

mali plavi: narančasta, žuta, ljubičasta, zelena, crna, crvena, bijela, prozirna (deblja od svih)

changer: narančasta, žuta, ljubičasta, zelena, crna, crvena, bijela, plava, smeđa

 

mali plavi: prozirna žica se malo dijeli na crvenu i malo na bijelu i tako idu 2 žice dalje

changer: plava se dijeli malo na crvenu i malo na bijelu i tako idu 2 žice dalje

Edited by golf_ri

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz ljudi!!

 

jedno brzinsko pitanje, da li mfd verzije D ili G, nisam ni sam siguran al mislim da je D, da li paše u T5 2007 godište? što se tiče can busa i svega toga...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd jedno brzinsko

 

 

zasto prodajes mfd??

 

u te novije ide G

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još jedno brzinsko

 

tko može nabaviti onaj mp3 dvd interface za mfd i po kojoj cijeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4